болки в девети месец и остаряла плацента ще раждам ли скоро

  • 3 391
  • 12
Здравейте мами, искам да споделя мойте притеснения и да попитам дали някоя от вас е имала същите проблеми и как се е развило всичко. В 37 седмица съм и миналата седмица като ходих на консултация лекаря ми каза че плацентата вече ми е 3-та степен което значи че почва да остарява и че ще родя скоро сигурно. От два дена ми се повдига постоянно и имам през нощта повечето болки в корема и кръста, но контракциите не сами редовни. Притеснява ме да не се тормози беба като плацентата не и дава вече необходимите вещества и не е ли по- добре да се предизвика раждането.
Виж целия пост
# 1
Повечето раждания стават, когато плацентата е във 2-ра или 3-та степен на зрялост - както е в 9-тия месец.  При теб засега всичко е нормално. Бебето си се "храни" достатъчно.

Следят ли ти тоновете на бебето редовно? Ако има нещо тревожно, по тоновете най-добре се разбира как е детето.

Гаденето и болките не знам доколко са обичайни. Обади се на лекаря си за всеки случай. 
Виж целия пост
# 2
В този случай,щом нямаш редовни контракции може и да направят секцио,ако прецени гинеколога ти че бебето не се чуства добре заради изхабената плацента.Ходиш ли на запис на тонове и как са те?Така най-ясно ще се добие прдстава за състоянието на бебчето.Стискам ти палци за леко раждане и здраво бебче!  bouquet
Ох изпревариха ме Laughing
Виж целия пост
# 3
смятам утре да ида да ми направят запис и да ме прегледат за да съм спокойна ако е наред всичко
Виж целия пост
# 4
И при мен е такова положението!Преди десетина дни бях на преглед,док каза,че бебето се е наместило,плацентата е узряла,но нямам капка разкритие и ще си дочакам термина.Контракции имам,но едни такива-днес две,утре три...Започвам да се притеснявам,а и бебчо е толкова енергичен и все по-нагоре се качва май!
Виж целия пост
# 5
ами то на теб термина май ти е скоро така че няма страшно, но на мен ми е след 3 седмици а от сега съм с узряла плацента иначе и при мен беба много рита и шава и я усещам нагоре как ме рита но и долу я усещам защото ме бута нещо и ме пронизва. Утре ще ходя да видя какво става.
Виж целия пост
# 6
Сигурно скоро ще родиш, да. За предизвикване без належаща нужда не мисли - предизвиканото раждане минава много по-трудно, бавно и болезнено. Природата не обича да се върви срещу нея. Не бой се, организмът си знае работата и усеща, до няколко дни сигурно ще сте заедно с бебчо  Hug
Виж целия пост
# 7
Остарялата плацента носи риск и за теб и бебо.
Посъветвай се и с някой друг специалист.
Виж целия пост
# 8
И моята плацента беше узряла още преди да вляза в девети месец и си мислех, че ще ме резнат по-рано (бечо беше седалищно разположен), но си ме изчакаха почти до термин и чак тогава ми направиха секцио. Ники се роди 3500гр. та според мен не му е липсвало нищо въпреки, че плацентата е била узряла месец преди да се роди.
Виж целия пост
# 9
И аз бях така и всички очакваха да родя скоро, но преносих с 1 седмица. За да съм сигурна, че всичко е наред ходих в девети месец 2 пъти на доплер, за да видя бебо храни ли се добре и през 2-3 дена на запис на тонове. Раждането си тръгна само и всичко беше ок. Леко раждане!
Виж целия пост
# 10
Поуспокоявате ме като чета отговорите ви,защото и аз съм с 3-та степен узряла плацента,а съм в 34 седмица.Темина ми е 3 септември и не знам какво ще стане до тогава.  Sad
Виж целия пост
# 11
do4eva1 при мен положението е подобно,само дето плацентата е 2 степен.Имам като менструални боли но без втвърдяване на корема(и мойта беба много рита).Ти при кой док ходиш и вкоя болница ще раждаш?като гледам си от пловдив,туку виж сме се засякли в родилното Hug
Виж целия пост
# 12
аз ходя в тракия при доктор Тотев а ще раждам във ВМИ т.к. ми се наложи в 28 седмица да лежа там в патологична и останах много доволна от обслужването а и разбрах че там лекарите са едни от най-добрите а ти къде ходиш и къде ще раждаш
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия