помогнете сумамет или нелидикс

  • 15 502
  • 11
Правихме изследване на урината на синът ми който е на 6м защото имаше лош мирис и  се оказа че има бактериална инфекция.Педито предписа лечение със сумамет аз разбира се потърсих и второ мнение и ни предписаха нелидикс.Сега незнам кое лечение да предпочета.Ако някой може да ме посъветва ще съм много благодарна
Виж целия пост
# 1
На нас заради бакт. инфекция също ни бяха предписвали Нелидикс, другото лекарство не съм го чувала. Успешно и бързо справяне с проблема!
Виж целия пост
# 2
благодаря ви didorka и аз се надявам да се реши проблема скоро.сумамет доколкото разбрах е антибиотик  във вид на сиропче и се дава с пипета
Виж целия пост
# 3
Сумамед е антибиотик във вид на сироп, с прием на 24 с удължено усвояване- на нас ни го изписват често за бронхити. Нелидикса е на таблети /поне аз такъв вземах/ и стривах на дъщеря ми на прах със сокче по 1/4 таблета, за Ешерихия коли в акото. Тогава тя беше на 7м. и и помогна веднага.
Виж целия пост
# 4
Сумамед е антибиотик от групата на макролидите, а нелидикс е химиотерапевтик. Не зная какво да те посъветвам, освен да потърсиш трето мнение щом се колебаеш.
Виж целия пост
# 5
Сумамед е антибиотик от групата на макролидите, а нелидикс е химиотерапевтик. Не зная какво да те посъветвам, освен да потърсиш трето мнение щом се колебаеш.
  Peace
Виж целия пост
# 6
Сумамед е по пречистен, повече щади организма. Нелидикса е класически химиотерапевтик, антибактериално лекарство с доста странични ефекти, които не е задължително обаче да се проявят. Дъщеря ми е пила Нелидикс във високи дози само на 9 мес.възраст и не е имало проблеми и последствия. Но тогава Сумамед нямаше. Ако сега трябваше да я лекувам, щях да избера Сумамед
Виж целия пост
# 7
Двете лекарства покриват различен бактериален спектър, т.е. лекуват различни причинители, така че изборът зависи от вида на инфекцията. Успех  Peace
Виж целия пост
# 8
Съгласна съм с вас Im im точно за това е дилемата ми с резултатите от микробиологичните изследвания на бебчо  бактерията е escherichia coli ни предписаха различно лечение
Виж целия пост
# 9
Съгласна съм с вас Im im точно за това е дилемата ми с резултатите от микробиологичните изследвания на бебчо  бактерията е escherichia coli ни предписаха различно лечение

И все пак нали е направена и антибиограма? От нея става ясно на кой антибиотик е чувствителна бактерията...

Миналата година синът ми беше с червна инфекция, бяха ми препоръчали Нелидикс, но беше спрян от производство newsm78. Сега не знам дали пак е пуснат.

Сумамед е доста силен и пречистен антибиотик. Аз бих го предпочела. Peace
И все пак, потърси още едно мнение. Успех!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
Съгласна съм с вас Im im точно за това е дилемата ми с резултатите от микробиологичните изследвания на бебчо  бактерията е escherichia coli ни предписаха различно лечение
нито едното нито другото. няма е. коли която да е чувствителна на сумамед. нелидикса не е средство на първи избор при деца. вече имаше теми за е .коли потърси ги. 
Виж целия пост
# 11
На моята дъщеря за същата бактерия предписаха Зинат 250 мг.
В антибиограмата го имаше и Нелидикса, но лекарката ни предпочете Зината.
Спомням си, че Нелидикса наистина го бяха спрели от производство. Дано само това да е причината да не са ни го предписали, .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия