Генетична първична микроцефалия или Краниостеноза...

  • 6 119
  • 25
ДА...Такава е последната ни диагноза..Здравейте момичета..Казвам се Златина и ние с моето бебенце имаме много проблеми откакто се е родила .Помислих си,че би било хубаво да ви споделя..и да видим дали няма някой с подобен на нашия или същия проблем..,а и да намеря нови приятели тук.
Тя се роди много трудно ,с тежка асфикция ..реанимираха я дълго и преведоха в интензивен сектор..През ноща направи 3 гърча и имайки предвид цялата картина ,лекарите заключиха цитомегаловирусна инфекция..!!Лекувахме я ,оправихме я и след 25 дни си я прибрахме у дома ,но сега лекаря установи,че главичката не ни расте.ХОдихме при невролог и въпросния доцент заключи тази диагноза..
Съжалявам,че пиша малко объркано,но някак нямам сили..
Детенцето ми се развива иначе много добре(тегловен прираст,вслушва се,вглежда се и дори веше ми се усмихва като ми види лицето и е в добро разположение на духа),затова ми е много трудно да повярвам,че е такава диагнозата страшна.ПО скоро не ми се иска и сигурно за това..
Ако има някой с такъв проблем ..моля пишете ми..интересува ме всичко за микроцефалията..всичко..колкото и страшно да е..
Едва ли е Краниостеноза..Сега чакаме да влезем в болницата,защото са нужни много изследвания да се направят..Стискайте ни палци
Виж целия пост
# 1
Здравей Златина самата аз знам колка е трудно да чуеш тази тежка диагноза за детето си.Но моля те пиши по подробно колко време беше в асфикция  до колко минути.казваш че се развива добре но нещо не ми се връзва с диагнозата .Колко е обиколката на главата мериш ли я всеки месец записваш ли си я .Това са важни неща.Разкажи повече за детето.много е важно и движението на ръцете и краката в какво положение са.Защото при нас всичко се свеждаше до микроцефалия а накрая излязоха  други проблеми.Опиши по - подробно .какви изследвания са ви правени за да се стигне до тази диагноза.Споделяй за да ти олекне с нас и ако можем да ти дадем съвет.Вярвай и пак вярвай не се отказвай всичко в името на детето.
Виж целия пост
# 2
Здрасти, Злати!   bouquet
Добре дошла тук!  /а как бих искала да не стъпваш в този подфорум.../

За краниостенозата ти обясних подробно. Изчакай изследванията и  - директно в София, без да губите време.
Дано да е краниостеноза - този проблем е поправим!

Има майки тук, чиито дечица са с микроцефалия, дано се включат.
Има и подобни теми, ще се разровя и ще ти пусна линкове, въпреки че конкретното инфо за микроцефалията в тях не е много.

Виж целия пост
# 3
Здравей!
Моята дъщеря също има микроцефалия като част от генетичното си заболяване. Според мен само за един месец не може да се говори за микроцефалия, а пък и генетична? Какво ще рече, незнам  newsm78
А иначе нищо ново няма да ти кажа - микроцефалия - по-малък мозък, съответно възможно изоставане в нервнопсихическото развитие. Но нищо предварително не може да се каже, на нас ни казаха за някакви прогнози чак след 2 годишна възраст...
Виж целия пост
# 4
аз нямам опит, но си мисля, че е твърде рано/1 месец/ да се постави диагноза микроцефалия. като се замисля, първия път главичката е мерена в родилното - възможно е да са сбъркали. при Ния имаше стажанти и бяха измерили главата с 2 см по-малко. добре, че акушерката го забеляза. проверете нещата в София.
стискам палци всичко да е наред Praynig
Виж целия пост
# 5
но си мисля, че е твърде рано/1 месец/ да се постави диагноза микроцефалия.
PeaceИ аз така мисля,дано е грешка
Виж целия пост
# 6
Здравей Златина самата аз знам колка е трудно да чуеш тази тежка диагноза за детето си.Но моля те пиши по подробно колко време беше в асфикция  до колко минути.казваш че се развива добре но нещо не ми се връзва с диагнозата .Колко е обиколката на главата мериш ли я всеки месец записваш ли си я .Това са важни неща.Разкажи повече за детето.много е важно и движението на ръцете и краката в какво положение са.Защото при нас всичко се свеждаше до микроцефалия а накрая излязоха  други проблеми.Опиши по - подробно .какви изследвания са ви правени за да се стигне до тази диагноза.Споделяй за да ти олекне с нас и ако можем да ти дадем съвет.Вярвай и пак вярвай не се отказвай всичко в името на детето.
Абсолютно си права..Здравейте отново на всички момичета ...По объркана от вчера не съм била скоро и за това се извинявам,че не съм дала подробна информация .Ами какво да ви кажа ...епикризата на детето е дълга 2 листа ,а документацията ,която оставихме в родилното -цял том.Не мисля да ви занимавам с това особено много,само ще добавя,че явно детенцето е имало някакво вътреутробно страдание,за което никой от гинеколозите при които ходех не е разбрал и което страдание ни е връхлетяло в последните месеци от бременоста понеже тя се роди напълно доносена -3600,52 см.и няма как да е по рано.Всички както вече казах заключиха Цитомегаловирусна инфекция,защото изследванията и на ИГМ ИГГ тела бяха положителни и много високи ,макар и изследването да е от 3 тиа ден(най-ранното),защото направи гърчове и защото се роди с белези на преносеност макар и в термин,защото цялостно всичките и органи бяха увредени,в смисъл черен дроб -увеличен ,бял дроб -едвам дишахме,мозък-имаше промени и т н.
След като си я прибрах у дома ни поеха също много добри лекари,те ни изпратиха при невролог да ни прегледа.Той на базата на епикризата от болницата и на базата на това,че главичката не и растяла(35см измерена  при раждането,но с два огромни кефалхематома-34см измерена  при изписването-на 22 дни и 34.2 см при невролога на 38 дни) заключи тази диагноза,която е предварителна и не е окончателна,понеже трябва да се направят изследвания-КАт ,ядреномагнитен резонанс и др.Мен обаче ме притеснява  много всичко това ,защото както вече ви казах бебето има всички рефлекси(с изключение на рефлекаса за автоматичното ходене),храни се добре,вглежда се и мислим,че чува и по нищо не личи че има проблем.Тази диагноза е много страшна и аз не знам какво да очаквам от тук нататък ,затова съм много притеснена.Моля кажете ми  ако някой знае нещо по подробно за нея...Отивам да я къпя ,много плаче ще продължа после ...извинете ..ме..
Виж целия пост
# 7
Сега мога да дишам малко по спокойно и ще ви напиша точно какво е заключил невролога.
ОБСЪЖДАНЕ:Най-вероятно се касае за пренатално мозъчно увреждане с риск от микроцефалия при дете с дисматурен вид.ХИЕ е безпорна,но липсата на атрофични лезии или МКЕ,както и малките размери на обиколката на главата още в първия месец насочват към пренатални причини.Цитомагалов. е възможна при данни за микроцефалия,васкулит,ретинит и хепатит,но е недоказана при липса на ЦМВ ИГМ на 3 и на 19 ден и отрицателен ПИ СИ АР .В ДД остават първична генетична микроцефалия или краниостеноз и вродено метаболитно заболяване.
Виж целия пост
# 8
Злати, приеха ли ви в болницата за изследванията?

Честно да си призная - нищо не разбрах от заключението  Embarassed.
Иванов обясни ли ти какво значи вкичко това, ред по ред, дума по дума?
Виж целия пост
# 9
Мога само да те прегърна и утеша...не разбирам иначе нищо от тази диагноза...но ще се моля дано е грешна...дано е някаква грешка...и да сте добре!  Praynig
Виж целия пост
# 10
след 2 часа влизам в болницата..сега говорих с доцента- освободило се  е  място най-накрая,.незнам какъв багаж ужас..отивам да приготвям..Стискайте палци изследванията да са добри..ох..притеснявам се..Трябва да помъкна една кола багаж..шишета..води..уреди за изваряване..ужас..чао ..ще ви пиша като ни изпишат от там..
Виж целия пост
# 11
Ще ви стискам палци!Дано всичко да  е наред и тази диагноза се окаже грешна!
Виж целия пост
# 12
ЗЛАТИ СТИСКАМ ТИ ПАЛЦИ И ТИ ЖЕЛАЯ САМО УСХЕХ ДОНО НЕ СЕ ПОТВЪРДИ ДИАГНОЗАТА В КОЕТО ВЯРМАМ , НАДЕЖДАТА УМИРА ПОСЛЕДНА.ПИШИ УСПЕХ. newsm10
Виж целия пост
# 13
Здравей и от мен. Дано на малкия бебок наистина да не това дето пишеш. Но ако имаш нужда от повече информация можеш да питаш и Валенцето, нейната дъщеря е с такава диагноза. Ако може да ти каже повече.
Виж целия пост
# 14
.....Но ако имаш нужда от повече информация можеш да питаш и Валенцето, нейната дъщеря е с такава диагноза. Ако може да ти каже повече.

Дъщерята на Валенцето е с клапа заради хидроцефалия . Това е съвсем, ама съвсем различна диагноза!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия