Гущер в кухнята! Как да го изгоним?

  • 21 580
  • 14
Живеем на първи етаж в панелен блок. Тази вечер видяхме съществото в кухнята и се изумихме от фауната, която се развъжда наоколо. Истината всъщност е, че сме в паника с мъжа ми и не знаем как да изгоним животинчето навън. Ако знаете от какво се привличат тези същества, как се хващат, пишете!
 Временно сме ограничили достъпа до кухнята. Ще я караме на отслабване. Wink
Виж целия пост
# 1
Случайно е влязъл, спокойно Laughing Повикайте някое съседско хлапе да го хване или с метла и лопатка пробвай ти Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Горкото животно !!!! най-вероятно ще умре в някой ъгъл. По принцип са студенокръвни и обичат да се припичат на слънце, т.е. ако имате грапава мазика от вътрешната стена и оставите отворен прозореца ще си излезе хайванчето. Ако не, ще го намерите умряло след някоя друга седмица. Не виждам от какво се страхувате, нито може да ви ухапе, нито да ви навреди по някъкъв начин ....
Виж целия пост
# 3
У майка ми редовно през лятото влизат малки гущерчета, а са на 3 етаж. Котаракът ми пръв ги открива, а аз току намирах гущерова опашка някъде из къщи. А 2-3 пъти съм успявала да спася и самото гущерче - ловя ги с торбичка найлонова, защото са страшно бързи и не можеш да ги задържиш в лопатата. Нагласям торбичката пред него, ама много внимателно да не се подплаши, и после го побутвам с нещо да влезе, и я затварям веднага, докато не е изскочило. Не са опасни, не се тревожи, но наистина пробвайте да го уловите и да го пуснете навън, иначе ще умре. И такива съм намирала за съжаление.
Виж целия пост
# 4
Не се плаши, те са безобидни.
Миналата година, сина ми донесе в един буркан няколко гущера, за дом. любимци.
Не го огря, но сега редовно виждам кандидати, за такива на балкона.
Гледам да не оставям вратата отворена дълго време.
Виж целия пост
# 5
Миналата седмица вкъщи беше влязло гущерче. Живеем на 5 етаж. За гущерите знам, че не могат да живеят в затворени помещения, затова не се притеснявай, ще си намери пролука и само ще излезе. Не е нужно да барикадирате кухнята или да го убивате - гущерите ги е страх от хората толкова, колкото и хората от гущерите.
Виж целия пост
# 6
И ние имахме 2 години на терасата на хола .Радвахме му се, безобидно и не се притесняваше от нас, когато излизахме там, а се печеше на стената  . Сега като правехме ремонта го открих мъртво зад шкафа, милото...
Виж целия пост
# 7
Малко не по темата ама ние сме на първи етаж и аз понеже много обичам такива животни а мъжкото панически го е страх може да си взема някое и да го пусна на терасата после ще му кажа че се е появил случайно и ще си имам нов домашен любимец  hahaha

По темата наистина са безобидни и най вероятно сам ще си тръгне иначе бързо бягат и трябва да си доста ловък за да ги хванеш, и по възможност не трябва да се хващат за опашката че може да я отскубнете, но аз мисля че ако оставите врата към терасата отворена животинчето само ще си тръгне
Виж целия пост
# 8
Миналата седмица вкъщи беше влязло гущерче. Живеем на 5 етаж.

аз съм на четвъртия  #Crazy

ако на мен ми се случи, ще полудея  #Crazy просто ме е страх от животинки, независимо дали са безобидни, или не Rolling Eyes бих накарала веднага някой съсед (ако мъжът ми не е вкъщи) да го махне или убие Rolling Eyes или мъжът ми ще долети скорострелно от работа  hahaha
Виж целия пост
# 9
И ние си имаме геконче на терасата и много си го обичкаме Simple Smile
Според старо поверие те ходели само в "щастливите къщи" и били пазители на семейното щастие.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
И ние си имаме геконче на терасата и много си го обичкаме Simple Smile
Според старо поверие те ходели само в "щастливите къщи" и били пазители на семейното щастие.  Heart Eyes


И ние имаме, и аз съм чувала това. Геконче какво е точно? Ние имаме едни бели или по-точно албиносчета. Не ми пречат. Мъжът ми каза, че е видял едно в спалнята, малко бебе-гущерче. На 5 етаж сме, последен, а и тук е ужасно горещо.
Виж целия пост
# 11
Не знам какво ги привлича, но знам, че им пада опашката, така че не си мислете, че ще го хванете там.

Да попитам майките с гущерчета... те как и къде се изхождат?  Blush

А пък аз живея в къща и до сега не е влизал гущер вътре, нито пък съм чула от съседите   Thinking
Виж целия пост
# 12
Въобще не знам какво намира да хапне, че да го изходи  Thinking Не съм срещала изходеното.
Виж целия пост
# 13
И ние имаме, и аз съм чувала това. Геконче какво е точно? Ние имаме едни бели или по-точно албиносчета. Не ми пречат. Мъжът ми каза, че е видял едно в спалнята, малко бебе-гущерче. На 5 етаж сме, последен, а и тук е ужасно горещо.

Ами гекончетата са цяло семейство гущери. Simple Smile По-мънички са и могат да ходят по таваните дори.
Нашето също е  "албиносче" Wink  и го виждам на терасата вечер, когато правя компания на мъжа ми за цигарка.Слива се със светлата ни мазилка и едва се различава от нея, макар светлината на уличната лампа - много е сладко!
Виж целия пост
# 14
 И нашето гущерче май е"албиносче".  Отговаря точно на описанието Simple Smile.
Благодаря Ви за успокоителните думи! Сега повече се притеснявам за животинчето, отколкото за нас. Оставили сме вратите отворени, дори дълго време държим входната врата отворена за да има повече възможни изходи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия