Много се притесних - помагайте

  • 1 097
  • 5
Привет,
предстои ни след 6 дни да ходим на море - имаме карти запазени отдавна, а от 2-3 днес дъщеря ми ( на 2 год.) е много раздразнителна, не се храни добре, отдадох го на жегите, защото в тоя ад и на мен не ми се яде, пие доста течности. Но сутринта ми се стори леко топла, премерих т-рата 36,8, погледнах гърлото леко зачервено, гледах го с лъжица.Дадох й вит. С и впръснах Тантум верде - превантивно исках да се консултирам с педито, но тя пък е в отпуск и не вдига. Толкова се притеснявам. Вие как бихте постъпили?
Виж целия пост
# 1
Бих завела детето на лекар, макар че тази температура не би ме притеснила.И след назначеното от лекаря лечение (ако има нужда от такова) бих заминала на почивката. Peace
Виж целия пост
# 2
Тази температура е нормална температура. Не виждам нищо притеснително. В жегите дори може да е по-висока. Аз не бих се притеснила. Ако ще е по-успокоително за теб заведи го на лекар, но според мен излишно се притесняваш
Виж целия пост
# 3
Аз лично бих го завела на лекар, за да види дали има някакъв проблем или е от жегите. Така ще замина на почивката по-спокойна. Лекарят ще ти изпише лекарства и ще ги даваш на детето и готово. Ако не  го заведеш на лекар и наистина му е зачервено гърлото има вероятност положението да се влоши и да вдигне доста по-висока температура. И като сте на почивка ще се ошашкаш много повече.
Като е отпуска вашия педиатър потърсете друг. Ако трябва платете прегледа някъде.
Виж целия пост
# 4
Температурата е нормална. Зачервяването на гърлото може да е от напитка, храна или простиване /жеги, климатици, течение.../. И аз бих завела детето на лекар - за спокойствие и за да имам план за лечение, ако се появи значим проблем. Трябва да се има предвид, че смяната на климата и без друго може да доведе до подобна симптоматика, плюс разстройство/повръщане, като екстра. Така че към лекарствата, с които е добре да тръгнете, може да се добавят Ентерол каспули и ампулка Деган. Илачи при висока температура, противоалергични и мазила срещу буболечки - по подразбиране.
Виж целия пост
# 5
ние с Рали ходим на планина. Там е много закътано и единствения лекар е на 60км., затова даже да е здрава я водя на лекар да я види преди това. Доктора изписва профилактично антибиотик, което е широкоспектърен и при нужда ако стане нещо там да и го давам. Аз бих я завела на лекар, защото като отидеш в друг град незнаеш на какви доктори може да попаднеш, може би вашия педиатър ще ти препоръча нещо ако се влоши състоянието на детето. Дано да няма нещо сериозно а то в тия жеги и моето е криво не се търпи все мрънка за нещо. Успех и весела почивка
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия