Лъжете ли?

  • 859
  • 14
Напоследък често ми се случва, ако направя някой гаф и после ме питат да не си призная...
Не знам поради какво причина точно, но взех да приличам по държание на малко дете. Като се замисля - дразня се от това, че не смея да си кажа. И това взе да става все по - често.
Май ми трябва малко повече увереност.
А вие имали ли сте подобни състояния?
Виж целия пост
# 1
Не. В конкретния случай, за който питаш - не. Ако съм сгафила, си поемам отговорността. И служебно, и в личните си отношения. Виж, случвало се е да не споделя нещо, което знам, че би увредило някого. Неказването на истината, без никой да те е питал, за мене не лъжа, просто деликатност.
Виж целия пост
# 2
Ако е гаф, който има оправия го оправям и тогава въобще го споделям. Не лъжа, че не съществува проблем, просто не го декларирам.  Ако е гаф, който няма оправия си го признавам на секундата и поемам последствията. Като цяло съм директна с околните и не мога да лъжа, а всички, които ме познават винаги разбират, когато се опитвам дори на шега да излъжа Laughing
Виж целия пост
# 3
случвало се е да послъгвам най-близките ми хора (последното послъгване беше за цената на едни обувки, ама сърце не ми даде да им кажа цената ooooh!), но в служебните си отношения съм изключително коректна и държа на честността.
Виж целия пост
# 4
Не. Немога да лъжа.
Виж целия пост
# 5
Трудно лъжа и ми личи.
Виж целия пост
# 6
Да, лъжа. Понякога, но когато го правя умишлено, е доста успешно.  Mr. Green Театърът е загубил в мое лице! Joy
Виж целия пост
# 7
Предпочитам да си кажа иситната,отколкото да ми тежи че съм излъгала.Е,да не съм казала точно колко струват обувките и на мен ми се е случвало,но до толкова.
Виж целия пост
# 8
Не мога да лъжа, по-скоро ще замълча и ще откажа да отговоря.
Виж целия пост
# 9
Зависи кого. Близките си немога да лъжа, а за непознати  -  лъжа да, когато се налага Mr. Green
Виж целия пост
# 10
рядко, но се случва  Embarassed
Виж целия пост
# 11
Случва ми се да лъжа, но не съм добра в професията. Но за случая който цитираш.........не бягам от отговорност.
Виж целия пост
# 12
Много рядко лъжа.Предпочитам да премълча за разни неща но то това не се брои към лъжите.
Не бягам от отговорност. На работа ако съм пропуснала нещо то много рядко е по моя вина и няма какво да увъртам
Виж целия пост
# 13
не не мога да лъжа, опитвала съм, но винаги са ме хващали, и честно да кажа го смятам като голям недостатък, че не мога - хората са си го казали, че има и благородни лъжи! Мразя и  да ме лъжат, винаги усещам когато някой ме излъже, дори и за нещо дребно!
Виж целия пост
# 14
Много, мноооого рядко, но все пак се случва  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия