Ще ставам кръстница на племенника! Какъв подарък да купя?

  • 1 422
  • 8
Изчетох намереното с търсачката, но се налага да се обърна с нова тема за помощ.  Praynig
След седмица ще бъде кръщенето на любимия ми племенник, който е на 2 и половина годинки.  Heart Eyes
Искам да му подаря нещо много хубаво и голямо, но не мога да измисля какво. Майка му и баща му са му обещали да му купят детски мотор, който той самия да кара, баба му му е купила синджирче с кръстче.
А аз какво да измисля?  #Crazy  освен подаръка, четох, че трябва и бели дрехи - от бельото до всичко останало. Дрехите задължително ли е да са бели, по-трудно ще ми е да намеря готини като съм ограничена с цвета.  Thinking
Моля помагайте! Всяка идея ще ми е от помощ!  Hug
Виж целия пост
# 1
Синджирчето и кръстчето трябваше да са от теб, така знам, че е правилно.  Peace
Виж целия пост
# 2
Мисля, че има традиция да се подарява сребърна лъжичка - в моето семейство поне се пазят няколко такива. Не е много практично, но и сега все още в рода се пази малката лъжичка на дядо ми с инкрустираните му инициали, макар той отдавна да не е сред нас.
Виж целия пост
# 3
Сестра ми кръсти дъщеря ми преди два месеца. Подари кръстче и синджирче, които бяха осветени преди самото кръщене и бялата рокля за църквата. Дрехите трябва да са бели, защото се предполага че ги взимаш за самото кръщене, а на излизане от църквата детето трябва да е облечено в бяло. На влизане с нещо друго.
Виж целия пост
# 4
Аз също подарих кръстче на бебето, но дрешките не бяха бели, а костюм за малък господинчо. Никой не ми каза за това. а и големия син като кръщавахме, никой не ми каза. Сега е лято, ще намерич дрешки в бяло. весело изкарване и да е жив и здрав юнакът!
Виж целия пост
# 5
Белите дрешки, като че ли важат повече за момиченце - бяла рокличка, например. Но за момченце можеш да избереш костюмче (както са ти дали идея вече). В добавка, можеш да подариш голяма, красива икона, която да осветиш преди това. След като някой ще подарява вече златно кръстче.
Виж целия пост
# 6
Синджирчето и кръстчето трябваше да са от теб, така знам, че е правилно.  Peace
точно така ,те са от кръстницата ,дрехите е хубаво да са бели ,но не е задължително .Купи на детето някоя играчка ,която е за възрастта му .Децата обичат игарчки .
Виж целия пост
# 7
За дешките - НЕ, и двата пъти купихме шарени роклички на куклите, които кръщавахме (белите бяха ужасни). Кръстчето трябва да е от кръстника и да се освети на самото кръщане. В случай, че вече има кръстче, можеш една хубава икона да купиш - и нея да я осветят в църквата. За сребърна лъжичка нищо не знам, но щом момичетата казват...
За подарък - някаква джипка примерно, която се управлява с дистанционно - момченцата май на това се радват в тази възраст.
Виж целия пост
# 8
И аз наскоро кръстих племенника си.Облякох го в шарени дрешки,които и сега си носи - бялото ,определено не е за него ,пък и за момченце няма да имаш голям избор.Не бях чувала за кръстчето и дадох на майка му паричка,която после дадохме за лекарства SickЗатова ,може би наистина трябва да е икона или нещо осветено в църквата.
Ако искаш нещо по-практично ,може да е гривничка с плочка,която да носи като по-голям.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия