На 6 месеца сме, а още не сме ходили на ортопед

  • 1 356
  • 27
Здравейте, мами! Малко съм притеснена. По принцип съм доста стриктна по отношение здравето на моята дъщеричка, но никой никога досега не ми е казвал, че е трябвало да я водя на ортопед. Нито личната лекарка, нито двете други, при които съм я водила неколкократно по различни поводи. А винаги съм разпитвала кога какво следва. Но това явно им е убягнало да ми го кажат. А след като родих, съвсем разбираемо, нямах никакво време да ровя из форума. Наскоро дочух, че до 2 месец на бебето било задължителен такъв преглед. Още повече, че дъщеря ми беше седалищно и се роди със секцио. Сега много се притеснявам дали не сме закъсняли. Естествено, че ще я заведем, но по тези жеги не ми се ще да разкарваме детето с кола до Горна Баня. Затова си записах час при един ортопед оттам, който идва веднъж в месеца в нашия град. Но часът ни е чак след 20 дена. А дотогава ще се побъркам. Ако, недай си боже има нещо, много ли е късно да се оправи? Предварително благодаря за отговорите!
Виж целия пост
# 1
няма защо да се побъркваш. Най-вероятно нямаш никакъв повод за притеснение. Аз въпреки че знаех, че трябва да минем през ортопед, заведох сина си чак когато стана на година и 2 месеца и не искаше да проходи.

Седалищно е била, но е родена със секцио. Рискът от луксация е при нормално раждане. Ако е имало голям проблем, педиатърът ви щеше да го забележи досега. Споко.
Виж целия пост
# 2
Ха, Криско е на 2 години и също не е виждал ортопед. Засега ни пращат на очен лекар за преглед, за ортопед не е идвало реч  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
На ортопед ни пратиха,защото имаше съмнение за проблем.Слава богу,фалшива тревога.Ако педито се усъмни в нещо,ще те прати. Hug
Виж целия пост
# 4
И моят Ивко досега не са го пращали на ортопед, в момента е на 3 м и половина  newsm78
Виж целия пост
# 5
Ние също не сме ходили при ортопед. Попитах лекарката на малкия, тя го прегледа и каза, че е добре и ако се съмнява, тогава праща при ортопед. Знам, че винаги мога да поискам направление и то не може да ми бъде отказано, но тогава реших да я послушам.
Виж целия пост
# 6
Не е фатално, не се притеснявай, но все пак настоявай за направление. Колкото повече време минава, ако има нещо, толкова по-продължително е лечението. На моя братовчедка са й открили локсация, когато е била на 1 годинка и е била на стол една година. Сега е ок, но все пак, защо да става?
Виж целия пост
# 7
Не, не е късно. Simple Smile
Едва ли 20 дена са от такова голямо значение, но се изненадвам колко много лекари не пращат на профилактичен преглед при ортопед.Да, съгласна съм че сериозните проблеми са видими и с просто око.Но при нас видимо нямаше нищо, а на профилактичен преглед на 6 месеца откриха "дисплазия" на дъщеря ми на двете стави.Преди това на 1 месец също профилактично я водих и тогава проблем не беше открит...лекарска грешка ли беше не знам, но се наложи да носи ортопедични каишки.
Не написах това за да те плаша, но мисля че тези прегледи при ортопед са задължителни и би трябвало лекарите сами да ви пращат.
Не се притеснявай, едва ли ще има проблем. PeaceИскай си направление, полага ви се.
Виж целия пост
# 8
Синковеца е на 5 години и половина,но още никой не ни е пратил на ортопед. newsm78Дори и като малък ,педиатърката ни не е споменавала за такъв преглед.
Е... живи и здрави сме си. Peace
Виж целия пост
# 9
Големия не съм го водила на ортопед Hug, но сега от толкова много информация каквото чуя и........ хоп на лекар ooooh!.
Виж целия пост
# 10
И ние не сме ходили.Най-вероятно педито е решила,че няма нужда,а и аз не намирам нищо притеснително.
Виж целия пост
# 11
Аз заведох Пепи на два месеца и док ми се скара че трябвало още в първия,но за щастие всичко му е наред.Ходихме и началото на четвъртия newsm10 Според мен го заведи защото една приятелка имаше проблем и много съжаляваше за късния преглед.
Виж целия пост
# 12
Не се притеснявай. Заведи детето сега. Дори и да има проблем (недай Боже), обратим е. Първият преглед се прави на 1м., а вторият на 6м. Така ми каза педиатъра. И аз спазих сроковете.
Виж целия пост
# 13
Възрастта ви позволява дори да има проблем, той да бъда отстранен с ортопедичните гащи. Не се притеснявай, докато нямаш повод за това. Ще чакаме да кажеш как е минало.
Но за седалищното прилежание опредлено е препоръчително по-ранен преглед на детето. Може личната ви лекарка просто да не е знаела този факт.
Виж целия пост
# 14
Не се притеснявай излишно.Изчакай спокойно да дойде прегледа,вероятно детенцето ти е напълно здраво!Нашата педиатърка ни даде направление на първата консултация и веднага отидохме.
След като така и така ще прочетеш отговора ми,ще те посъветвам да заведеш детето и на очен лекар.Добре е да се направи около 6-ия месец.Не е задължителен.Не знам и дали се полага направление за него.Ние ходихме в частен кабинет на 4 месеца и беше пълно с бебенца за профилактичен преглед.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия