Жълтеница при бебе на 37 дни

  • 2 133
  • 12
Мили мами, моето малко съкровище още е с жълтеница, билирубина е 148,8 тотал и 14,6 директ. Изписаха ми фенобарбитал и ми казаха да продължа да я кърмя.
Споделете моля сблъсквали ли сте се с този проблем и как се развиха при вас нещата. Много съм притеснена, че трябва да тъпча толкова малко бебе с лекарства.
Виж целия пост
# 1
Защо са го изписали тогава бебчето??Заведи го на лекар да разчете резултатите.
Виж целия пост
# 2
при нас беше същата ситуация,но ние сме с кръвногрупова несъвмастимост по систематаАБО ина4е и 2мата сме+,получава се от преминаване на антитела от майката през кърмата ,но не н и изписаха нищо ,а доктора каза или да преварявам кърмата или да минем  АМ,понеже и кърмата ми беше малко минах на НАН за седмица билирубина падна на половина и продължи да спада ,влезе в норма в края на 3тия месец и пове4е не сме имали проблеми,провери и хемоглобина защото ние направихме и анемия,която продължи до края на 9 тия,посъветвай се и с други лекари и нека да рти кажат на какво точно се дължи високия билирубин
Виж целия пост
# 3
И ние бяхме така до 40 ден. По настояване на педиатърката и с голямо недоверие спрях кърмата за 24 часа. И ако не го бях видяла с очите си ... нямаше да повярвам. Детенце смени цвета на лицето преди да мине едно денонощие. Педито ми обясни, че кърмата съдържа някакъв ензим, който подържа високите нива на билирубина. Спираш да кърмиш 2-3 дни/ но продължаваш да цедиш на 3 часа/ и нещата ще се оправят Peace.
Виж целия пост
# 4
Ами и ние също пихме фенобарбитал, като видях зелената рецепта щях да лудна... прозвъних сумати телефони, изчетох малко литература
Макар и разредено с глюкоза го давах, не си спомням съотношението - мисълта само за тая зелена рецепта ме побъркваше. Изписаха ни го след като навърши 2месеца. Просто чакахме до тогава да мине от самосебе си само с глюкозата...
И двете  ми деца са карали по-продължителна жълтеница, като малката по-дълго.
Но тъй като сме с несъвместими кръвни групи - така се получава и се успокоявах.
Аз съм - , а мъжа и децата ми са +

НО не съм спирала да кърмя !!!

Не се протеснявай - ще се оправите  Peace
 
Виж целия пост
# 5
Ние имаме същия проблем-вече сме на 2 месеца и 5 дни и още сме с жълтеница, не сме пили лекарства, пием само глюкоза, спирах кърмата по препоръка на лекар на няколко пъти и се пооправяше но след няколко дни пак се качваше билирубина. За сега сме по добре но все още не сме се изчистили. С интерес ще следя темата че много ме интересува тъй като и лекарите не ни казват нищо конкретно
Виж целия пост
# 6
И ние бяхме така. Спрях да кърмя, минахме на АМ Аптамил, без да давам никакви други лекарства, освен глюкоза, ама той не я и пиеше, нещата се оправиха за 3 дни.
Виж целия пост
# 7
първото ми дете беше на фенобарбитал така и не ми казаха защо,но нямаме проблеми да чукна на дърво ето вече минахме 8 год.сега бебето ми е на 18дни и е още със жълтеница и док ни предписа две банки глюкоза да изпием.не се притеснявай ще се оправи всичко
Виж целия пост
# 8
Моето бебе имаше жълтеница до 20-ия ден и изследванията ни показваха подобни на вашите нива.

Дадохме Фенобарбитал без да спирам да кърмя и се оправи за 4 дена. Аз много четох и се рових преди да го дам, оказа се, че не е вреден защото е в много, много малки дози за бебе.

Успех!
Виж целия пост
# 9
и моят син имаше жълтеница до към 2рия месец. не са му правени изследвания за билирубина след като ни изписаха от болницата. педито само каза да давам глюкоза, каквато не давах. не съм давала друго и не съм си и помисляла да спирам кърменето.
Виж целия пост
# 10
И Калоян беше дълго с жълтеница. Хранех го с кърма + АМ, защото не ми достигаше кърмата. След първия месец докторката ми каза да започна да давам глюкоза. Обясних й, че той не иска да я пие. Тя ме предупреди, да предлагам непрекъснато и да пие колкото може иначе щели да ни пратят в болница. Давах, но много малко изпиваше Калоян. Към втория месец се оправи. Никой не ми е казвал да спирам да кърмя, напротив насърчаваха ме, ядях и пиех какво ли не за увеличаване на кърмата. Не са ни изписвали и лекарства.
Виж целия пост
# 11
Оле и моята мацка беше същата - като мандаринка. Още в родилния дом я сложиха на синя лампа и там билирубина поспадна, но бяхме жълти до 50-я ден. Лекарката ми каза да и давам вода с повече захар, защото спомагала за по-бързото изчистване. Не знам дали само си внушавам, но непосредствено след кърмене сякаш пак пожълтява под очите и около устенцата и когато заплаче също.
Виж целия пост
# 12
Много ви благодаря за подкрепата, надявам се скоро да се изчисти  Praynig, аз и глюкоза давам, до сега изпи четири банки, ще и дам и пета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия