Въпрос относно раждането на бебето

  • 7 144
  • 163
Както си ровичкам из форума, дочувам някакви ужасяващи и космонастръхващи писъци. Хвърлям едно око към телевизора и какво да видя - дават някакъв лекарски филм,една жена ражда и крещи като побъркана.
Та се сетих, че отдавна ме тормози този въпрос - защо по филмите жените винаги крещят в момента на напъните и точно когато се ражда бебето?  newsm78 Не говоря за контракциите, когато всъщност са най-силните болки, а за самото раждане. И при мен, и при всичките ми познати, с които съм коментирала този въпрос, точно тогава не е имало такива кръвосмразяващи писъци. Да не говорим, че при мен например хем целият ми дъх беше впрегнат в напъването, за да остане нещо за пищене, ами и ми скачаха с лакти на корема, вследствие на което въздухът ми излизаше с такава сила, та гърлото ми беше като натъртено и ме болеше дни след това.
Та това конкретно питам, крещяхте ли в момента, когато бебето се раждаше?  newsm78
Виж целия пост
# 1
Не. Реших тогава да подремна за 1 час.
Виж целия пост
# 2
Та това конкретно питам, крещяхте ли в момента, когато бебето се раждаше?  newsm78


 Naughty

То и да исках ,нямах тази възможност. Rolling Eyes
Трябваше да напъвам, все пак.
Виж целия пост
# 3
Не.Аз съм мъжко момиче!
Виж целия пост
# 4
и аз не, но едно майче с мен на първото раждане през цялото време крещя като луда #Crazy
после се оказахме съседки и сега сме приятелки, ама тогава така ме стресна, че почти през цялото време на контракциите ми бях в коридора на отделението,за да не я слушам Close
Виж целия пост
# 5
Опитах се, но ми казаха да си затварям устата и очите и да напъвам.
Виж целия пост
# 6
Не, по-скоро ръмжах. То да се напъваш не е никак лесно  Laughing.

Винаги ми е било смешно това с писъците и крясъците по филмите.
Виж целия пост
# 7
Та това конкретно питам, крещяхте ли в момента, когато бебето се раждаше?  newsm78

Мне - говорих си с анестезиолога  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Знам, че темата е за раждали нормално, а не секцио, но не искам да съм дискриминирана.
Виж целия пост
# 8
Тук, във форума, никой не е крещял, но моят скромен опит от 7 дена в болницата, в стая до Родилна зала, казва, че нон-топ пищяне беше... пък да казват после, каквото щат Crossing Arms.

Тази тема ще стане номер 1 на годината.
Виж целия пост
# 9
Ню, аз докато раждах Йоан по едно време си мърморех "Никога повече! Как се навих?!", ама вече беше късно  Laughing. Не съм крещяла наистина. Peace
Виж целия пост
# 10
ааах, а пък аз бях в родилно повечко, първо 10-на дни, после пак още 4 и наистина имаше доста крещящи, имаше пъшкащи, обаче масово си мълчаха Wink, особено по време на напъните, затова пък докторите крещяха"давай, давай" и "дай, дай, дай"  много силно
Виж целия пост
# 11
Не, не крещях, когато бебето излизаше. Пръхтях и ми се караха да не хабя сили и напън в изпускането на въздух през устата. И аз се чудя по тая тема, откакто родих. Дето вика една позната - много филми бях гледала.

Тук, във форума, никой не е крещял, но моят скромен опит от 7 дена в болницата, в стая до Родилна зала, казва, че нон-топ пищяне беше... пък да казват после, каквото щат Crossing Arms.

И аз прекарах 2 денонощия до родилна зала. Изстрадах всичките контракции на майчетата, дето родиха през това време. 2 от тях познавам на живо сега Mr. Green Но наистина по време на репликите "Напъвай, долу, долу, напъвай..." беше тишина. Сякаш времето спираше и затаяваше дъх... и в един момент чуваш бебешки плач. Незабравимо. Настръхвам цялата, като си спомня.
Виж целия пост
# 12
Много жени си признават, че са крещели по време на контракциите. Аз самата съм чувала, както и ругатните на персонала.
Въпросът ми беше за напъните и самото раждане.
Нещо неясно?
Виж целия пост
# 13
Родих секцио, но слушах раждащите после, крещяха по време на контракциите, на изгонването не. На теория и аз знам, че е така  Laughing
Виж целия пост
# 14
Тук, във форума, никой не е крещял

Да, сега всички ще напишат, че не са викали, а с песен са посрещнали на бял свят свидната си рожба...  Mr. Green

За протокола - не съм пищяла... Охках, пъшках и скърцах със зъби - по-облекчаващо ми действаше, отколкото да се дера. Момичето, което роди 1 час преди мен, бая си покрещя - и то в родилна зала, не в предродилна. Аз лежах в родилна и си виках "лееелееей"  Shocked - ама наум - докато си пъшках. Хубави времена бяха.  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия