PITANE....

  • 521
  • 5
Мили мами,обяснете ми как се изчислява термина ,за раждане ако последната ми менструация е била на 02.януари 2007,кога мога да планувам секцио?В коя г.с. се планува обикновенно?Нещо не са ми ясни тези лунарни месеци колко трябва да са?И по колко дни са..?И това колко календарни месеца прави,като се има в предвид че има и месеци с по 31 дена ...Благодаря ви
Виж целия пост
# 1
Последната М+9 месеца+7 дни и се получава термина.Забрави тез лунарни...Какво имаш предвид"да си плануваш секцио??? newsm78
Виж целия пост
# 2
Планово секцио се извършва около 10 дни преди термина.
Виж целия пост
# 3
Малко объркано,но ще се опитам да ти обясня,тъй като по тази информация,ти си забременяла,когато и аз с първата ми бременност,тоест около 17 Януари.Е,на мен термина ми беше на 10.10. ...Но все пак най-добре се консултирай с гинеколог...
Виж целия пост
# 4
Калкулатор за изчисляване на термина можеш да използваш на ето този линк: http://www.bg-mamma.com/site/component/option,com_wrapper/Itemid,38/. Според него, терминът ти е на 09.октомври 2007 г. Колкото до датата за секциото, обикновено секцио се планира между 14-тия и 20-тия ден преди термина, но е най-добре да обсъдиш евентуална дата с твоя гинеколог в началото на 9-тия месец - понякога се налага да се направи по-рано, друг път - по-късно, всичко зависи от конкретния случай и развитието на бременността. Колкото до лунарните и астрономическите седмици, и на мен ми е доста объркано, знам само, че ако се изчислява в лунарни седмици, бременността продължава 10 месеца, а не 9.
Виж целия пост
# 5
Теоретически средната продължителност на бременността е:

     - 280 дни, пресметнати от първия ден на последния мензис;

     - 266 дни, пресметнати от момента на оплождането.

     280 дни се равняват приблизително на 10 лунарни месеца, или на 40 седмици без менструация. Лунарният месец се означава с пълнолуние на всеки 28 дни. Понеже се започва с 1-я ден на последната менструация, 10 лунарни месеца отговарят на 10 месеца без менструация.

    266 дни представляват приблизително 9 календарни месеца или 38 седмици. Това отговаря на реалната възраст на бебето.



За планирането - аз родих планово секцио в деня на термина.
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия