Един съвет към бременните майчета.

  • 12 677
  • 123
И той е:
   Мили бременилки, влизайте в кърмаческия форум, където да се осведомите как се поставя бебето на гърдата, кога и колко пъти. Четете как, кога и колко да изцеждате напрегнатите гърди. Дали да давате друго освен кърма на бебето си (вода, биберон и т.н.) и изобщо всичко, свързано с първите мигове с бебето.
   Четете там, научете го, а ако имате позната да кърми я помолете да ви покаже как става още преди да сте родили, защото първите дни в болницата (и после у вас) са едни от най-важните, а информацията в болниците е почти никаква, а тогава проблемите са най-вече свързани с това, че майката не знае какво да прави с бебето.
   А лошото е, че съветите на акушерките и педиатрите противоречат на принципите на кърменето (като например кърмене през 3 часа, даване на вода на бебето, миене на зърната преди сучене и т.н.)

Лека бременност и раждане ви желая на всички!
Виж целия пост
# 1
Мда. И аз същото бих ги посъветвала. Не бях чела нищо и съответно нищо не успях да направя по този въпрос  Tired
Виж целия пост
# 2
А някакъв линк? newsm78
Виж целия пост
# 3
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0
Виж целия пост
# 4
Аз научих от кърмаческия доста неща,за които хал хабер си нямах.Искам да благодаря на всички,които издирват и предоставят полезна информация в този раздел  bouquet
Виж целия пост
# 5
И аз да споделя че прочетеното в кърмаческия форум ме нахъси и ме подготви за кърменето. Всичко което бях прочела ми беше супер полезно когато родих. Естествено получих помощ и в болницата, но бях подготвена. След това съм имала въпроси и винаги съм намирала съвет и подкрепа. Захранихме се след 6 месец, а се кърмихме до годинка. Благодаря на майките, събиращи и превеждащи статии. Те са ни страшно полезни.
И аз призовавам бъдещите майки да четат и да се интересуват!
Виж целия пост
# 6
Аз от никъде другаде не научих нищо за кърменето, само от форума. И както не веднъж съм казвала, ако не беше форума, едва ли щях да се справя, въпреки силното си желание, защото информацията навсякъде е противоречива, а тук споделят хора с опит, което е най- важно.   bouquet
Виж целия пост
# 7
Подкрепям казаното от ludmilana Peace Ако не беше форума, сигурно щях да се откажа да кърмя още в родилния дом.
Виж целия пост
# 8
Защо ги нямаше тези съвети преди осем години?....Нямаше да гледам като куче в каруца. smile3532
Виж целия пост
# 9
Вярно е, че това е много важно. Когато бях бременна четях ден и нощ купища информация за самата бременност - как се променя тялото, как расте бебето, как протича самото раждане...изобщо не си поставях въпроса какво трябва да правя, когато бебето се роди, как да действам..и изобщо...ниищо  Tired Получава се нещо като вманиачаване в самата бременост  Crazy
Виж целия пост
# 10
Абсолютно подкрепям! Много е важно бъдещите майки да са адекватно подготвени какво да очакват,защото наистина у нас твърде много акушерки,лекари и педиатри дават неграмотни съвети(или никакви)...
Библиотеката на форума за кърмене е разкошна и съдържа цялата необходима информация.На мен лично ми е много удобна, зашото статиите са на български-иначе трябва да се ровя в чужди сайтове и да превеждам.
Виж целия пост
# 11
Напълно подкрепям Peace
Виж целия пост
# 12
ludmilana, поздравления за темата!   bouquet

Добре си се сетила  Hug
Виж целия пост
# 13
Абсолютно. Никой няма да ви обърне грам внимание в родилното. Добре, че имах акушерка под ръка, та да започна да кърмя, пък било то и на 5тия ден  Peace
Виж целия пост
# 14
Да не давате водичка на обчовците в тази жега си е чист садизъм. Бих препоръчала на поддържащите тези модерни теории да се пробват няколко месеца на подобен режим - без вода, само на мляко - и ако оцелеят, тогава да подлагат и невинните си бебета на него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия