Гризане на нокти

  • 19 583
  • 54
Цитат
                       zdraweite ,
mnogo iskam da razbera pri4inata za grizaneto na nokti.Tova na psihi4eska osnova li e ili ima drugo objasnenie newsm78 .Sina mi e na po4ti 2 god , a ve4e go pravi .Sega sam pribegnala do mazane na noktite s lekarstvo.

здравейте ,
много искам да разбера причината за гризането на нокти.Това на психическа основа ли е или има друго обяснение невсм78 .Сина ми е на почти 2 год , а вече го прави .Сега сам прибегнала до мазане на ноктите с лекарство.

----
Моля, пишете на Кирилица!
Виж целия пост
# 1
Я почерпи от опита на другите.
Чети ТУК, ТУК, ТУК.
Виж целия пост
# 2
Цитат
                                     Blagodarja ti mnogo,
  informacijata be6e mnogo polezna za men.DAno ima efekt


Благодаря ти много,
  информацията беше много полезна за мен.ДАно има ефект

------
Моля, пишете на Кирилица!








Виж целия пост
# 3
запис

симона не си гризе ноктите, но ги чопли точно като нокторезачка  Shocked не съм й рязала нокти на ръцете поне от 2 месеца, а са й идеално изрязани, не мога да разбера как го прави  newsm78. определено не ги лапа, защото щях да я видя поне веднъж, а и вчера ми показа как си е махнала "коричката" на кутрето, което обаче беше нокътя, а не коричка.

засега не правя нищо по въпроса освен искрено да се очудвам защо не й растат нокти и да я питам дали ги чопли, което тя отрича. чудя се дали трябва да предприема нещо или да оставя нещата да отшумят  newsm78
Виж целия пост
# 4
Благодаря много!И на мен ми беше полезно,тъкмо се чудех дали да пускам тема...
Виж целия пост
# 5
Ох гаден навик е това ние сме големи и го правим много говоря но нцццццццц #Crazy #Crazy newsm78
Виж целия пост
# 6
От около 1-2м. и моята дъщеря започна да си гризе ноктите. Не съм й ги резала оттогава Confused Не спирам да обяснявам, че е много грозно, че няма да бъде мацка ( тя казва, че е такава Grinning), като порасне няма да може да има хубав маникюр, няма да може да се лакирва, ще й се появят ранички по устата, ще я боли и въобще, каквото се сетя. Засега ефект никакъв Rolling Eyes Забелязвам, че даже, когато обърна внимание върху този проблем, тя си хваща крака и го налапва и него Shocked Като малка аз също съм си яла ноктите,  но сама спрях, може би 15г. вече. Ще опитам да не обръщам внимание по този проблем 1-2 седмици, пък да видим Thinking
Виж целия пост
# 7
Сега открих това мазило против гризането на нокти и смученето на палец казва се DAUM-EKSOL  немско е и е много гадно на вкус.Взех да му мажа ноктите и ще видим дали ще има ефект.Струва около 10.00лв.
Виж целия пост
# 8
   reniuga виждам ,че си от Видин.От там е моят  съпруг и ние често ходим.Пробвасй с това мазило може да има ефект.
Виж целия пост
# 9
Сега открих това мазило против гризането на нокти и смученето на палец казва се DAUM-EKSOL  немско е и е много гадно на вкус.Взех да му мажа ноктите и ще видим дали ще има ефект.Струва около 10.00лв.
Хубаво е аз го имам бях го зела за  малката като беше бебе.Но батко и не даде да го мажа с пустото обещание че няма повече да ги гризе.Сега сум  му дала срок до 1-2 седмици и ако не спре ще мажа и него
Виж целия пост
# 10
До преди два месеца го правеше.
Вече не. Опитах се да и кажа, че така не правят децата, които искат да не съм им в рани ръчичките и спря.

Не съм се замисляла дали е имало някъв проблем. Реших да поговоря първо с нея, пък ако не стане, после щях да го мисля.

Чувала съм от разни баби, че може и да се притесняват, но не мога да го кажа на 100% дали е така.
Виж целия пост
# 11
Мами помогнете синът ми е на 4.5 год и си гризе ноктите.Всичко започна когато тръгна на ясла там от стреса или защото е видял от някое дете и започна да ги гризе.През лятото спира защото контрола е по голям но като тръгне на детска пак почва опитахме с обяснения и наказания но нищо не помага вече виждам че му е станало като тик и даже не се усеща като го прави .Незнам какво да правя моля помогнете с идеи и съвети ако някоя мама е имала същия проблем. newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 12
Мами помогнете синът ми е на 4.5 год и си гризе ноктите.Всичко започна когато тръгна на ясла там от стреса или защото е видял от някое дете и започна да ги гризе.През лятото спира защото контрола е по голям но като тръгне на детска пак почва опитахме с обяснения и наказания но нищо не помага вече виждам че му е станало като тик и даже не се усеща като го прави .Незнам какво да правя моля помогнете с идеи и съвети ако някоя мама е имала същия проблем. newsm78 newsm78 newsm78
Здравей!И аз имах същия проблем с големия ми син след посещенията му в яслата.1 год ги ядеше,пробвах с  DAUM-EXOL-ефект нямаше.Изпратиха ми от Англия NAIL BITE LOTION-за 1 седмица спря да ги яде.От 2-3мес му режа ноктите.Като види лака изпада в ужас newsm48незнам дали го има в нашите аптеки,все пак провери.Наистина е много ефикастно и мнооооого гадно на вкус-от 1 капка ми горчи 30-40мин,дори и да пия или ям нещо гадния вкус си остава.Дано да намериш в аптеките или някои ако може да ти изпрати.
Виж целия пост
# 13
  Моят син също на тази възраст си гризеше ноктите. Накрая един забра и го болеше ужасно. А аз се възползвах от ситуацията и не спрях  да му дудням и той разбра ,че не трябва да го прави.
  И аз съм чувала за някакъв лак ,но не съм го ползвала.
Виж целия пост
# 14
Има такъв лак и наистина страшно горчи - намажи го и ще видиш ефекта почти веднага. Peace
Но направи и изследвания дали не са глисти, защото и при глисти децата си ядат ноктите и пръстите.

П. П. имам позната, която е в съзнателна възраст (50 годишна е вече!) и продължава да си яде ноктите и пръстите, а й няма нищо. Просто е навик от детска възраст.  Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия