Граждански договор

  • 510
  • 7
Здравейте, бременна съм в четвъртия месец и в момента работя по две програми към общината като съм назначена на граждански договори, на половин работен ден всеки. Единия проект ще приключи март 2008, а другия август 2008г., по единия договор получавам 150лв. , а по другия 240лв на месец.Моля някой ако може да ми отговори ще получавам ли майчинство, в какви размери ще е то и дали е необходимо да започна работо на трудов договор за да мога да получавам майчинството си.
Виж целия пост
# 1
Май по - добре е в тази тема да попиташ  Wink .
Виж целия пост
# 2
нямма да получаваш никакво майчинство ако работиш на граждански договор, тъй като не ти се води никакъв стаж
за да взимаш майчинство трябва задължително да си на трудов
а си струва тъй като ако нямаш стаж взимаш помощи в размер на 100 лв месечно в продължение на 1 година, а ако имаш взимаш в на4алото 90% от заплатата на която си осигурявана, а до края взимаш 180 лв и то до навършване на 2 години на детето.
така, че гледай да ти направят трудов договор!
Виж целия пост
# 3
Здравейте, бременна съм в четвъртия месец и в момента работя по две програми към общината като съм назначена на граждански договори, на половин работен ден всеки. Единия проект ще приключи март 2008, а другия август 2008г., по единия договор получавам 150лв. , а по другия 240лв на месец.Моля някой ако може да ми отговори ще получавам ли майчинство, в какви размери ще е то и дали е необходимо да започна работа на трудов договор за да мога да получавам майчинството си.
 
 
Виж целия пост
# 4
Не се получава майчинство ако работиш на граждански договор.
Гражданският договор не се счита за стаж и съответно няма как да получиш майчинство.
Трябва да сключиш трудов договор.
Виж целия пост
# 5
варианта е със социалната помощ за безработни=т.е 1 г платено майчинство, вместо 2г и паричната сума е мин. работна заплата  Peace
Виж целия пост
# 6
да и аз така се прецаках с граждански договор и нищо не взимам като майчински....чак наскоро разбрах, че начинът да може да се възползваеш е сама да се доосигуряваш, именно защото при гражданския нещо не са пълни осигуровките и за това нямаш право после на майчински...но така и не ми стана съвсем ясно...питай някой, който е навътре в нещата...мен навремето 5 счетоводителки ми казаха - няма начин и аз зарязах изобщо идеята...но всъщност начин има...ез и соц помощ не можех да ползвам защото гледат година назад , а аз се бях осигурявала на 500лв, мъж ми на повече и хич не се числяхме към соц слабите....нищо , че като влязох в 9 месец напуснах работа и останахме само на мъж ми на парите....

bubi_f  - за стажа не си права, води се стаж и при граждански договор, само че не плащаш пълни осигуровки, там е проблема.
Виж целия пост
# 7
Здравейте, бременна съм в четвъртия месец и в момента работя по две програми към общината като съм назначена на граждански договори, на половин работен ден всеки. Единия проект ще приключи март 2008, а другия август 2008г., по единия договор получавам 150лв. , а по другия 240лв на месец.Моля някой ако може да ми отговори ще получавам ли майчинство, в какви размери ще е то и дали е необходимо да започна работа на трудов договор за да мога да получавам майчинството си.
 
 


Отговорих ти в "Майчинството счетоводно-4"
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия