Очни проблеми - плаващи точици

  • 3 608
  • 12
Здравейте, на какво може да се дължат плаващите тъмни точици които виждам пред очите си, особено на силна слънчева светлина? Другата седмица съм на лекар, но искам да прочета и ваши мнения.
Виж целия пост
# 1
И аз имам - точици и нишки, които ми се мотаят пред погледа. Не съм правила преглед специално заради тях, затова ще следя тази тема и отговорите, които ти дават другите момичета.  Peace Искам да те помоля след прегледа да споделиш какво ти е казал лекаря  Praynig.
Виж целия пост
# 2
Това даже е по притеснително,отивай на лекар Peace
По принцип може да се дължи ,както на преумора ,така и на сериозен очен проблем,затова е нужен преглед от офталмолог,не се доверявайте на това ,кой какво ще каже тук Peace
Успех и на двамата Hug
Виж целия пост
# 3
и аз ги видам, особено ако съм много уморена.

четах в друг форум, че не се лекува.
Виж целия пост
# 4
свекърва ми имаше такива оплаквания. при нея се оказа проблем с ретината. коригираха го с лазер. непременно отиди на преглед, тук никой не може да ти каже какво ти има. можем само да предполагаме.
успех  bouquet
Виж целия пост
# 5
И аz има две ниШки, по една на око. Бях преди няколко години на лекар и не помня точно какво ми каzа, но поне при мен не беШе проблем. Тогава ми каzа, че едвам се вижда при прегледа, че има неЩо. Ако остане така да не се притеснявам, ако станат повече пак да отида отново. Така че прегледът е zадължителен. Дано не е сериоzно.  Hug
Виж целия пост
# 6
Диагностицираха ми ги още в ученическите години. Доколкото си спомням се казват "Синдром на хвърчащата муха" - някакви клетки в ретината. Не са проблем,  не пречат на зрението  Peace/стига да не те дразнят много, но  се свиква/. Най - често се виждат като гледаш към бяла или светла повърхност.

Не е страшно, минаха толкова много години - не са се увеличили, не ползвам очила, а чета много, бродирам гоблени, гледам много телевизия и вися по цял ден пред компютъра Wink.
Виж целия пост
# 7
На мен ми казаха че при късогледите хора е нормално. Аз имам 5 диоптъра на двете очи.
някакви клетки в ретината
Офталмолога ми обясни, че не са клетки в ретината, а отлагания в стъкловидното тяло. С възрастта можело и да се увеличават
Виж целия пост
# 8
Офталмолога ми обясни, че не са клетки в ретината, а отлагания в стъкловидното тяло. С възрастта можело и да се увеличават
Възможно е, беше отдавна. Аз пък съм далекогледа Thinking...
Виж целия пост
# 9
Офталмолога ми обясни, че не са клетки в ретината, а отлагания в стъкловидното тяло. С възрастта можело и да се увеличават
Възможно е, беше отдавна. Аз пък съм далекогледа Thinking...
Интересно, защото при мен няма диоптър...  newsm78
Виж целия пост
# 10
не знам дали бяха точки, нещо определено виждах, като бях бременна в девети месец.. наред с това имах световъртеж ... оказа се недостатъчно оросяване на мозъка.
Виж целия пост
# 11
Интересно, защото при мен няма диоптър...  newsm78
Хм, аз имам изписани едни 0,75 преди сто години, ама кой ти ги ползва Whistling. като не чувствам нужда карам без.
Виж целия пост
# 12
Интересно, защото при мен няма диоптър...  newsm78
Хм, аз имам изписани едни 0,75 преди сто години, ама кой ти ги ползва Whistling. като не чувствам нужда карам без.
Ясно е, че ще отида на очен, не съм ходила от поне 5-6 години сигурно...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия