въпросче -май лоша спермограма??

  • 1 230
  • 8
На приятелят ми му правиха спермограма по повод на болка в тестисите, от там спермограмата се установи, че  има възпаление на простатата и повишен брой левкоцити, а също така 40% подвижност на сперматозоидите, което не е май много добре.Сега 1 месец ще пие антибиотици. Моля по-запознатите да кажат, дали тази малка подвижност ще е проблем при по- нататъшно бебеправене и дали евентуално, като  се излекува възпалението няма да се вдигне и процента на подвижност!
Виж целия пост
# 1
Всяко възпаление в тази област е предпоставка за влошени показатели на спермограмата. Все пак тя е "огледало на здравето на мъжа" Wink
Като се излекува приятелят ти изчакайте няколко месеца и направете нова спермограма, но в клиника по стерилитет (там са достоверни). Надявам се да няма проблеми.
Виж целия пост
# 2
правихме я в Майчин дом, там ни казаха, че са добри лекарите
а като брой на мл май пак е малко в 1мл имало около  9 000 000 сперматозоиди, като чета май трябва да са доста повече!
Виж целия пост
# 3
Ами Майчин дом не е точното място за спермограми.  Sick

Няма смисъл да се коментира сега - първо заради инфекцията показателите вероятно са доста занижени, а и щом е правена в Майчин дом... Нека се излекува, изчакайте 2-3 месеца и повторете пак, но в клиника по стерилитет.
Виж целия пост
# 4
Повторете първо спермограмата в клиника по стерилитет, после започвайте да пиете антибиотици. Задължително разширена спермограма, с микробиология и антибиограма.
Късмет.
Виж целия пост
# 5
Повторете първо спермограмата в клиника по стерилитет, после започвайте да пиете антибиотици. Задължително разширена спермограма, с микробиология и антибиограма.
Късмет.

Но ние я правихме тази спермограма, защото имаше топче дето го болеше-май варикоцеле, и уролога ни прати за спермограма, и оттам той му е казал първо да излекуват възпалението и едва след това ще се види дали да се оперира вената! В момента на преден план не стои бебето, но все пак вие съветвате да се направи спермограма и в клиника по стерлитет - наложително ли тъй като в момента ще лекува възпаление, не стерлитет??? Thinking
Виж целия пост
# 6
Повишените левкоцити може да се дължат на варикоцелето, а може и въобще да ги няма. Изследванията в Майчин дом на сперма не могат да се считат за достоверни.
Все пак пред вас е перспективата да пие 1 месец антибиотици. Това не е шега работа и трябва наистина да е наложително.
Освен това трябва да се направи микробиологията, за да се установи вида на евентуалната инфекция и най-подходящия за лечение антибиотик.
Повечето инфекции се лекуват успоредно при двамата партньори.
Запишете си час в клиниката на д-р Щерев. Те единствени не са в отпуска август.
Сега бебето не е на преден план, но и този момент ща дойде. И тогава ще ви се иска да стане веднага. С такива показатели на спермограмата (в случай, че се потвърдят) ще ви е малко трудно.
Късмет и се радвай, че имаш достъп до този форум и информацията на момичетата тук. Те ми показаха пътя към Мечтата.
Виж целия пост
# 7
Повишените левкоцити може да се дължат на варикоцелето, а може и въобще да ги няма. Изследванията в Майчин дом на сперма не могат да се считат за достоверни.
Все пак пред вас е перспективата да пие 1 месец антибиотици. Това не е шега работа и трябва наистина да е наложително.
Освен това трябва да се направи микробиологията, за да се установи вида на евентуалната инфекция и най-подходящия за лечение антибиотик.
Повечето инфекции се лекуват успоредно при двамата партньори.
Запишете си час в клиниката на д-р Щерев. Те единствени не са в отпуска август.
Сега бебето не е на преден план, но и този момент ща дойде. И тогава ще ви се иска да стане веднага. С такива показатели на спермограмата (в случай, че се потвърдят) ще ви е малко трудно.
Късмет и се радвай, че имаш достъп до този форум и информацията на момичетата тук. Те ми показаха пътя към Мечтата.

Аз преди 1 месец бях на гинеколог, микробиологията ми беше чиста, въпреки, че си имам бяло течение,уролога му е казал , че това възпаление може да се дължи и на моето бяло течение, странно е въпреки, че съм чиста,гъбички да чукна на дърво не съм имала отдавна, освен март месец ми бяха открили Бета хемолитичен стрептокок, но след лечение нямаше нищо, тогава на него също му взеха микробиология  от еуколята и урина и нищо не му откриха, но пи Аугоментин 10 дена профилактично!Странно ми е!!

Р.s  Уролога при който ходихме е от Александровска болница, името не го запомних, личния лекар ни изпрати там!добри ли са там уролозите?
Виж целия пост
# 8
Аз мога да ти отговоря само на въпроса за подвижноста на сперматозоидите.В нашия случай,те бяха едва 10%подвижни,и то слабо.Това беше причина доста време да чакаме нашето първо дете(докато не направим спермограмата)и след едномесечен курс на лечение-пиеше някакви хормонални хапчета,ефекта бе налице 95%.Така че не се притеснявай за подвижността,нали са живи-така ме успокои тогава нашия лекар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия