Какво точно представлява прегледа Фетална морфология в 32 седмица

  • 12 278
  • 12
Това ми е въпроса,защо в тази седмица се прави профилактичен преглед и какво точно се гледа,кои органи.
Тези които вече са минали по този път нека споделят.
Предваритлно благодаря Peace
  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 1
Гледаха колко е пораснало бебчето,увита ли е пъпната връв,мериха ръчички,краченца,тоновете на сърцето,ако има съмнения за пола-опит за потвърждение,количеството околоплодни води.Друго като че ли не помня... Whistling
Виж целия пост
# 2
А може ли да не е точно в 32 седмица ?
Виж целия пост
# 3
На мен ФМ ми я правиха в 21 седмица. Защо те пращат толкова късно не знам Thinking, но органите му отдавна са оформени както и пола.
Виж целия пост
# 4
На този ехографичен преглед се гледа абсолютно всичко на бебето - органи, ръчички, крачета, главичка, мозък, сърдечна дейност, полови органи. Всичко. Продължава около 30-40 минути. Най-подходящ момент за този преглед е около 20-22 седмица на бременността.
Виж целия пост
# 5
Явно нещо не съм формулирала въпроса си правилно.
Аз ходих в 20 седмица на ФМ и сега пак в 32 трябва да отида. Затова питам,какво повече се вижда през тази седмица... Peace
Виж целия пост
# 6
Красим, това за което пишеш  ми прили4а по скоро на т.нар. на запад фитал асесмънт (нещо от типа на оценка на жизнеспособността и развитието на плода)...вклю4ва/ оценява се:

1) положението на плода
2) разположението на плацентата
3) кол. околоплодни води
4) биофизи4нен индекс (коефициет вкл. кол. околоплодна вода/ сърде4н ритъм/ дихателни движения и още едно, две неща според зависи)
5) Диаметър на главата
6) Се4ение на главата
7) Се4ение на корема
Sunglasses Дължина на бедрената кост
9) Доплер на пъпната връв и плацентата
10) Предполагаемо тегло на плода

В огромен % от бременностите се с4ита 4е ако ФА е ок, плода също е ок.

Феталната морфология е сложно и комплексно изследване на вси4ки вътрешни органи, костна система и т.н. Изисква много време (мин. 4ас) и отли4но обу4ен оператор, ако се прави както трябва. При нас се смята 4е е излишна при толкова напреднала бременност, поради простата при4ина, 4е ако нещо не е както трябва няма как да се реагира в общия слу4ай ( например дори в напредналите държави вътреутробни операции се правят рядко...). Това важи за нормална бременност, естествено...

 bouquet
Виж целия пост
# 7
Може и да съм се объркала,съжалявам.Дано не съм объркала и майчето,дето пита. Embarassed
Виж целия пост
# 8
Освен това, което се гледа стандартно на ехограф всеки месец - ръст, предполагаемо тегло, размер на главичката, бедрена кост, околоплодна течност, положение на плацентата, предложение на главичката и на плода и т.н. се гладят и вътрешните органи на бебето. Идеята е, че ако се открие някаква нередност да се отреагира непосредствено след раждането. 
Виж целия пост
# 9
Аз ходих в 24та седмица на ФМ и лекарката ме вика в 32ра седмица отново, за да види за последно дали всичко е наред и т.н.
Смятам, че е нормално повторно ходене по това време на бременността.
Виж целия пост
# 10
Аз ходих в 20 седмица. Тогава лекарят гледа всичко - вие си знаете, мозък, сърца, крака, ръце, пръсти, пол, дробчета, бъбреци, коремни кухини, очи и т.н. Каза ми, че иска дасе видим пак към 30 седмица, защото иска да огледа личицата, тъй като в 20 седмица бяха малки бебетата и не можа да ги види хубаво. Освен това на едното бебе иска да погледне пак бъбреците, защото развитието им не беше съвсем точно за седмиците. Поне това ми каза на мен.
Виж целия пост
# 11
Феталната се прави не от всеки гинеколог, а от специалисти, които са обучени за това специално изследване.Както казва моята гинеколожка, не е важно кой гледа, а какво вижда.Затова спецовете са малко.Аз си правих ФМ в 19 седмица, и ме викат повторно, ако желая в 32 седмица  + – 1 седмица.Аз също се чудя дали да ходя в 32 седмица, доц.Балев във Варна ми каза че не е задължително, само ако искам.
Виж целия пост
# 12
Оглеждат всички органи на бебо, как е кръвопотока по пъпната връв и сърцето НО за сърчицето е най-добре да се направи Фетална ехокардиография от специалист но мисля, че това можеше да се направи около 23-та г.с.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия