.:Консултации:.

  • 4 511
  • 37
Много се радваме тогава humanis!!!
Да започнем с този въпрос: как определят 12 членната комисия кое бебче за кой родител "става" и за колко време го правят!!!?
Виж целия пост
# 1
В РДСП има регистър с кандидат осиновители и регистър с дечица чакащи осиновяване. Според номара на вашето вписване  в регистъра и съотвентво вашето желание се заседава. Ако вие сте заявили 3 годишно момиченце и т.н./пр/ и на съответното заседание има такова дете чакащо да бъде осиновено то вие получавате писмо в най-кратък срок. Понякога се случва за едно дете да кандидатстват няколко семейства и тогава комисията решава кое сем. да бъде. Според вашето желание и номер на впесване в регистъра на РДСП зависи времето за което  ще получите писмо.
Виж целия пост
# 2
А колко често заседава тази комисия? Веднъж седмично, месечно или при всяко вписване на нов осиновител или дете?
Виж целия пост
# 3
Два пъти в месеца заседават съветите по осиновянванията, доколкото ми е известно на мен. За всяко дете се предлагат три кандидатстващи двойки или сами кандидати, без значение и се решава на кого да се даде детето. Кандидатурите се подготвят и се представят от секретарите на съветите и се обсъждат от членовете, като основно се гледа заявлението, в което са вписани поставените от кандидатите условия. Докладът идва на второ място.
Виж целия пост
# 4
В РДСП има регистър с кандидат осиновители и регистър с дечица чакащи осиновяване. Според номара на вашето вписване  в регистъра и съотвентво вашето желание се заседава...

  bouquet А какво се случва когато се кандидатства за второ дете при положение, че не сме изключени от регистъра. Ясно е, че документите с 6 месечна давност ще трябва да се вадят наново, но отново ли има проучване, поръчители, събеседване с родителите ....
Виж целия пост
# 5
humanis, мисля, че е чудесно да имаме човек като теб сред нас - особено за тези, които сега са в процес на осиновяване.
Аз имам 2 осиновени деца, вече попораснали  Simple Smile. Но искам да се възползвам от възможността да задам един въпрос.
Имам приятелско семейство в Гърция (гърци), които имат желание да осиновят детенце от България. Въпросът ми е какъв е редът и към каква служба (в Гърция или в България) трябва да се обърнат?
Благодаря!
Виж целия пост
# 6
При нас срещите по повод проучването приключиха, остана да оформят доклада, но на съпругът ми местят централата на офиса в друг град (това го разбрахме едва преди няколко дни). Необходимо ли е да предупредим социалния работник? Това няма ли да промени хода на процедурата? Какво би последвало от тук нататък?
Виж целия пост
# 7
За второ дете ли кандидатствате? Има ли вече осиновено едно с тези документи?  Доуточняващ въпрос към d_iva
Виж целия пост
# 8
Благодаря Дефи за милото посрещане.  Тези осиновявания стават чрез Външно министерство. Ще дам координати за връзка и повече подробности.
Виж целия пост
# 9
 Благодаря ти, humanis!   bouquet
Ще ми помогнеш много (и най-вече на моите приятели)
Виж целия пост
# 10
bobkas, не ми се ще да те разочаровам но по закон е нужно да се кандидатства с постоянен адрес и лична карта. Тоест ако се наложи да живеете на нов адрес ще трябва нова лична карта и нова ДСП /ОЗД/ да работят по случая. Дано не се налага точно когато всичко е приключило с доклада и остава само вписването ви.
Все пак задължително говорете със соц. работник възможно най-скоро. Успех!
Виж целия пост
# 11
Аз искам да попитам следното- в заявлението ни сме написали една възраст на детето, а в доклада друга.
По кой от двата документа ще ни избират за родители? В смисъл в кой ще бъде зачетено искането ни.
Виж целия пост
# 12
Дефи, можете да се обърнете като начало към "Дирекция" Международна правна закрила на дететои международни осиновявания" към Минестерство на Правосъдието на адрес ул. "Славянса" №1 и на мейл pr@justice.government.bg или на тел. 02-923-73-52 /тел. е само за насока не за консулт/
Виж целия пост
# 13
wa_wa  от това което казавте оставам с впечатление, че не е готов доклада. Защо ли.. ами защото при окончателното приключване на доклада нещата трябва да имат точен вид и соц. работник би следвало да ви попита. Тоест в доклада се пише възраст, пол и др. и той отива в РДСП.
Виж целия пост
# 14
На нас ни казаха под сурдинка в Закрила на детето, че докладът не се чете чак толкова задълбочено и основно гледат информацията в заявлението.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия