За пюрето от праскова и кайсия и още нещо..

  • 736
  • 6
Скоро ще станем на 6 м, мога ли да давам такива пюрета или в комбинация с други и каква реакция да очаквам и до колко дена? Искам да разнообразя  хранетата например с бишкоти в млякото, на Плазмон които са на прах или обикновени натрошени бисквити ( с глутена нямаме проблем, преди време бяхме с диария, та се наложи да давам ориз), нашата схема на хранене е следната:

7.00/7.30 - АМ 150
10.30/11.00 - зеленчуково домашно пюре 130мл+АМ 60 или 180/190 пюре
2.30/3.00 - 130мл плодово пюре+АМ 60 ( или каша )
6.30/7.00 - АМ 180
10.00 - плодова каша с ориз и  АМ общо 190мл

какво ще кажете?
Виж целия пост
# 1
Здравей,първо да ти кажа за прасковите и кайсиите,аз ги давах като пюре още към края на 4 месец и комбинацията им с други плодове и не сме имали никакви проблеми(даже прасковите ги обожава  Simple Smile ),а относно режима ви на хранене е добър с излючение на последното хранене(вечерята),аз мисля,че кашата е излишна и можеш да даваш само млякото.  Peace
Виж целия пост
# 2
Да можеш да ги смесваш няколко плода,но първо ги въведи един по един.Така ще можеш по-лесно да следиш за реакция и ако има такава да разбереш от какво е.
Виж целия пост
# 3
За пюретата от праскови и кайсии няма проблем.Режимът ви е добър,но и аз мисля,че последното хранене трябва да е мляко.Кашата може да я даваш следобед.А относно глутена-в ориза няма глутен.
Виж целия пост
# 4
Млечните хранения са малко за тази възраст. Не давай в един ден и зеленчуково и плодово, редувай ги и върни едно млечно хранене, избързваш с толкова много заместени хранения.
Кайсии може да даваш обелени и пасираните, с прасковите те съветвам да изчакаш след годинката с пресните, купено пюре може и отсега.
Въвеждаш нов плод или продукт един по един и изчакваш около седмица за свикване и нагаждане на организма, тогава нещо ново.
Виж целия пост
# 5
Млечните хранения са малко за тази възраст. Не давай в един ден и зеленчуково и плодово, редувай ги и върни едно млечно хранене, избързваш с толкова много заместени хранения.
Кайсии може да даваш обелени и пасираните, с прасковите те съветвам да изчакаш след годинката с пресните, купено пюре може и отсега.
Въвеждаш нов плод или продукт един по един и изчакваш около седмица за свикване и нагаждане на организма, тогава нещо ново.
Абсолютно съгласна съм, само да добавя, че в ориза няма глуген, така че не си захранила с него. Бих те посъветвала да поизчакаш още малко преди да го въведеш. Поне до 7 месеца.
Виж целия пост
# 6
И аz мисля, че zа ваШата въzраст имате много немлечни хранения. Някои zапочват zахранването едва на 5месеца. А иначе и аz бих сменила мястото на каШата след обяд, а АМ вечерта.
А иначе това ме раzвесели  Grinning
( с глутена нямаме проблем, преди време бяхме с диария, та се наложи да давам ориз),
Не с лоШи чувства  Wink.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия