Приети в яслена група на 8 ОДЗ?

  • 972
  • 9
Момичета, има ли някоя от вас приети деца за яслените групи за 8 ОДЗ? Моите са приети в Б  група, забравих имената на учителките, ако ми ги каже някой, ще съм благодарна Heart Eyes Ако има приети деца, да ви питам за подробности, някой каза ли ви кога да дойдат децата, колко време ще идват само сутрин, въобще каквато и да е подробност ще ми е от полза. Докато взимах храна от кухнята ходех редовно и проверявах, но сега всички са в отпуск, а последния път като отидох нямаше никаква изнесена информация...

Нещо трябва ли да се носи освен необходимите документи и изследвания?

Дано да има още съфорумки с приети там деца Praynig
Виж целия пост
# 1
Здравей,
Дани ходеше в тази група. Любимата му учителка беше Георгиева. Аз бях доволна. Освен изследванията и копие от актовете за раждане за да запишеш децата не трябва нищо друго. Иначе искат памперси, дрехи за смяна (ако се наложи), пантофи, мокри кърпи за дупета, салфетки за ръцете, за минералната вода ще се разберете родителите на срещата през Октомври. Пак на нея ще се разберете и какви пари допълнително ще събирате за канцеларски материали и учебни тетрадки (евентуално).
Дани ходи до обяд близо месец, но аз можех да си го позволя, а и той се разболя още не втората седмица и после адаптирането започна от начало.
Питай, ако имаш други въпроси.
Успех  Simple Smile.
ПП. За да ползваш намалението от 50% за второто дете още Септември трябва да подадеш молба при касиерката. Като ги пуснеш отиди да я попиташ тя ще ти обясни какво да пишеш.
Виж целия пост
# 2
Здравей! Наталия ще е в А група. Ходих в петък да разпитам. Родителите сами преценяват кога ще тръгнат децата - в смисъл аз я записах от 10.09, но имаше в списъка и деца които ще тръгват от 17.09, от 24.09 и т.н. Мисля , че до октомври всички трябва да са тръгнали. На мене ми казаха 4е горе-долу една седмица ходят до обяд. Има един списък с необходимите документи в административната сграда, ако искаш ще ти ги напиша .
И аз ще се радвам на повече информация.

Виж целия пост
# 3
Здравей! Наталия ще е в А група. Ходих в петък да разпитам. Родителите сами преценяват кога ще тръгнат децата - в смисъл аз я записах от 10.09, но имаше в списъка и деца които ще тръгват от 17.09, от 24.09 и т.н. Мисля , че до октомври всички трябва да са тръгнали. На мене ми казаха 4е горе-долу една седмица ходят до обяд. Има един списък с необходимите документи в административната сграда, ако искаш ще ти ги напиша .
И аз ще се радвам на повече информация.



Много ви благодаря и на двете Hug

Не разбирам защо като ходих миналата седмица не ме питаха аз откога искам да тръгнат децата, щом така процедират Rolling Eyes Ще ида днес пак да се поинтересувам. Списъка с документите съм го преписала, благодаря много  bouquet

Ellypr, един въпрос много ме вълнува. Моите въобще не искат да сядат на гърне, не стоят и по 1 минута и съответно с махането на памперсите сме доникъде, така че ми е интересно да споделиш как процедираха в яслата и кога и как децата ти приключиха завинаги с памперсите Praynig И също така в какво им дават да пият в яслата - чаши, шишета? newsm78 Че съм на етап отказване от биби и шишета с биби и да знам има ли смисъл да ги отказвам от шишетата...

Благодаря предварително  bouquet
Виж целия пост
# 4
Днес ходих до ОДЗ-то, записах ги от 3 септември. Като питах дали да нося памперси ме изгледаха учудено и ми казаха, че децата отдавна трябва да ходят на гърне Rolling Eyes Да, ама моите са 2 и дяволиите ги правят по 2 съответно. Голям проблем ми е това гърне Tired

Също така децата пиели от чаша, нормална чаша, а не с накрайник, което значи, че от утре започва обучението.

Пантофите трябвало да са с лепка и естествено без бодита, за да им е по-лесно на жените да ги обслужват.

Само забравих да питам колко персонал са към групата първия ден сутринта, за да знам колко букета да носим ooooh!

Ellypr, моля те да ме консултираш и за това Praynig 2 учителки, колко сестри, друг персонал има ли към тяхната група Sad
Виж целия пост
# 5
И Нати не ходи на гърне още и едва ли ще се научи до септември. Какво правят тогава, не ги приемат или не им сменят памперсите newsm78
Виж целия пост
# 6
Здравей,
Не се притеснявай за гърнето изобщо. Дани тръгна на година и 4 м. Почти не беше сядал на гърне и не съм имала никакъв проблем с това. Кой знае какво е разбрала тази която си я попитала, може да е решила че ги записваш в 1-ва група на градината. За яслата нямат никакви изисквания относно гърнетата! Не се притеснявай и за това, че децата ти не са ги ползвали, там всички сядат и твоите ще започнат. Махнах окончателно памперса след като се консултирах и със сестрите в яслата, когато Дани беше на 2г и 1 м. Спрях го за 2 седмици и го махнахме окончателно и от раз (пускала съм тема за това). Но в яслата (дори и в градината в началото) си имаше понякога инциденти, не съм се притеснявала, не са ми правили забележки, преобличаха го и толкова.
За чашите, да, учат ги от чаши. Аз в началото носех чаша с накрайник, но те не я ползваха и учеха детето да пие от нормална, спрях да я нося. Не го мисли много, много и това. Жените си имат подход и децата свикват много бързо и с чашите и с лъжицата. Дани от началото го хранеха, но след 2 месеца се хранеше сам и то много добре. Стана факир с лъжицата и я държи по-правилно от батко си, който се научи по-късно и го учех аз. Само се подготви за маса мръсни дрешки, въпреки, че се хранят с лигавници, пак съм намирала цялото меню по дрехите му  Wink, но това са бели кахъри. Купи по-тъмни и не много скъпи дрешки и оставяй по 2 комплекта за смяна.
В групата има 2 лели една сутрин, една след обяд. 3 сестри, 1 е сутрешна, 1 е след обяд и 1 е дневна. С други думи при децата през деня има по 2 сестри и 1 леля, на обяд се събират всички, за да ги обслужат по-лесно. Вечер, ако ги взимаш по-късно остава само една сестра, ако не се лъжа. През деня идва и по 1 учителка, която им води заниманията по музика и другите "уроци" (рисуване, апликация и т.н.). По някое време започват да идват и студентки, да си карат практиката (градината е база на Софийския университет) и за децата става още по-интересно и забавно.
Не се притеснявай  Grinning тази група е много добра, ще се справите. А и твоите са двама, ще свикнат бързо.
Виж целия пост
# 7
Ellypr, много благодаря за изчерпателната информация Hug

Моите вече се хранят с лъжица сами, даже недоволстват ако реша аз да ги храня. Но по някое време се уморяват и тогава продължавам аз. Бибите ги отказваме сега, вече второ денонощие са без тях, на Ники не му пука, но Ели го преживява тежко и Кумчо Вълчо "яде бой" и на ставане и на лягане, да му  е яка гърбината, задето изяде на детето бибката Joy

Също от 2 дни гледам да им давам да пият само от чаша с накрайник през деня, Ели нощно време не пие нищо, Ники обаче все иска нещо - вода или чай, а напоследък и ам ам, та сега пак го отказвам от млякото, тази нощ почти само на вода е бил, дано успея в близките дни да го откажа, но водата мисля да му я давам още известно време в шишето, пък после ще го откажем и него.

От утре съм решила да завия всички легла и дивани с найлон и да им слагам гащи и през час на гърнето, щат, не щат, ще видим как ще дойде. Ще потърся твоята тема за гърнето. Защо ли се е наложило да го спираш за 2 седмици от ясла, за да го научиш и как става това newsm78 Ще потърся темата Wink

Моите пият от чаша, но като им я държа аз, иначе се оливат целите Rolling Eyes Още им е трудно да пазят баланс Laughing
Виж целия пост
# 8
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=85445.0 Това е темата. Спрях го за да не ги карам те да се занимават. А и не бях сигурна дали ще се справим. Но в яслата съм присъствала на разговор между сестрата и една майка, искаха вече да пуска детето без памперс. Според сестрата било готово. Така че и това е начин. Пожелавам ви успех в начинанието, дано се научат, но и да не стане сега, не му бери грижата. Те в яслата са с памперси 90% от децата, но лелите пак си ги слагат на гърнетата.
Виж целия пост
# 9
Много благодаря, търсих темата, но сама не успях да я открия  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия