Хора помогнете

  • 1 169
  • 9
Как да накарм сина ми да ме слуша е главния въпрос.Винаги прави каквото му кажа но на опъки.Като му се скарам прави точно така: Joy
Ако пък е по-строго с повишен тон - започва да реве сякаш съм го пребила.вече не знам как да постъпвам.само бели прави.Най много се караме за прибиране на играчки .Също и за лягане вечер.и за ставане сутрин,за миене,за къпане,ядене игра,вървене(той не върви а подскача).то май не остана нещо закоето да ме слуша.
Като прибавим и баща му, който по цял ден го няма и като се върне го глези и му огажда за почти всичко, картинката предполагам че ви се изяснява.
Вече не знам какво да правя.Дайте ми някакъв съвет.Пък ако не съвет то поне на мен ми олекна от факта че споделям.
Виж целия пост
# 1
първо трябва да седнеш с таткото и да се разберете 4е и двамата сте на една страна=възпитание, като подход може да ползваш отнемането на права/игра4ки като не те слуша, което е на земята или не на място-взимаш го и може да го заслужи обратно като помогне с нещо, за къпането- "пробутай" го на таткото- хвърли им един куп кораб4ета и самолет4ета и няма да излязат с 4асове, за поска4ането- не съм сигурна защо ще е сигурно има излишна енергия- намери му спорт или някакво занимание по-активно, трябва да си спе4елиш авторитета пред детето защото няма да е лесно по-нататък, а това става с постоянство и колкото и лошо да зву4и наказване( не бой или да е с изправени ръце в някой ъгъл, но лишаване от привилегии0 но трябва и поощтрение като е заслужено Peace
Виж целия пост
# 2
Съгласна съм с мнението на Lil_Vixen.
За съжаление повечето татковци са заети и ние, се справяме с всичко в къщи, включително и възпитанието.
На пазара има много книжки които биха ти дали идеи, как да върнеш контрола обратно.
Пиши на лични - бих ти изредила поне 3 книги , които на мен са ми помогнали на мен.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви за бързите отзиви.аз още не мога да се ориентирам във форума а вие даже откликнахте.
само че аз не уточних че сина ми не иска да излиза от банята.
а с таткото сме разговаряли поне хиляда пъти и все същото може би за ден два се осеща мъничка промяна и после пак същата песен...
пробвала съм и с наказания.пробвала съм и с криене на играчки и дори да му казвам че съм ги хвърлила .Отговора на малкия е :Ко пък,аз имам други."
опитах да скрия всички играчки и книжки,заключвам и компютара - нищо най много да останем без тоалетна хартия (защото я къса и разпилява)или пък без сапун.Сигурно се чудите аз къде съм в това време.Имам и по-малко зверче(на 1 годинка).ДОкато го храня или преобличам,белите са готови.
Благодаря все пак за отговорите.
Виж целия пост
# 4
Да не би голямото да ревнува от малкото, та тези лудории newsm78
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви за бързите отзиви.аз още не мога да се ориентирам във форума а вие даже откликнахте.
само че аз не уточних че сина ми не иска да излиза от банята.
а с таткото сме разговаряли поне хиляда пъти и все същото може би за ден два се осеща мъничка промяна и после пак същата песен...
пробвала съм и с наказания.пробвала съм и с криене на играчки и дори да му казвам че съм ги хвърлила .Отговора на малкия е :Ко пък,аз имам други."
опитах да скрия всички играчки и книжки,заключвам и компютара - нищо най много да останем без тоалетна хартия (защото я къса и разпилява)или пък без сапун.Сигурно се чудите аз къде съм в това време.Имам и по-малко зверче(на 1 годинка).ДОкато го храня или преобличам,белите са готови.
Благодаря все пак за отговорите.
ами да си се замисляла 4е може да е ревност- вклю4и го в грижите за бебо и го поощрявай с нещо приятно и полезно за цялото семейство, играйте на игри заедно, и не се оставяй да те изнудва с други бели- как по4не- оше нещо из4езва, и така докато не се извини и го накажи да седне например на едно място и клякайки със спокоен тон и гледайки го в о4ите му обесняваш като на зрял 4евек защо е наказан и какви са условията за да отпадне наказанието, ако се мръдне от мястото пак го водиш и така докато се извини
Виж целия пост
# 6
Помисли кои от изискванията ти може да отпаднат и остави само най-важните,иначе почва да приема мрънкането ти като постоянно състояние и не му обръща внимание/същото важи и за мъжете Simple Smile/.Например какво ти пречи,че подскача?Щом така му харесва,няма лошо,все някога ще му писне. Остави го в банята колкото иска,не може вечно да седи там.Нека сам стигне до нещата,които ти се опитваш да му втълпиш. Peace
Виж целия пост
# 7
Прекаляваш със забраните. Много си остра, опитваш се да го възпитаваш с натиск, но се получава бумеранг. Колкото повече забраняваш, крещиш и го наказваш, толкова повече ще ти прави наопаки. Прецени кои са важните неща, за които да казваш "не" и за кои можеш да позволиш. Прекаленото командване на децата води до отричане на всичко. Не е хубаво за всичко да казваш "не". Опитай с добро, сигурно нямаш време и нерви да търпиш, защото имаш и друго бебе, но трябва малко по-меко.
Виж целия пост
# 8
Доста добри съвети си получила
аз си мисля че е ревнос и иска  всичкото твое внимание  само за себе си!моето е на 1 г и ако се докосна до племенника ми и започва да реве!а твоето дете в вече по голямко и сигурно разбира всичко и то добре!нему викай, и той ще вика това му е отбраната, не го бий защото така щеотговаря, наказвай го  , да не гледа телвизия,или да не прави нещо любимо, забрани му сладките,или бонбоните!
опитай се да играят заедно с бебето,така ще се почуства може би вазен в играта, или го помоли да обясни на бебето  как се играе с определена играчка!
успех
Виж целия пост
# 9
Не мисля, че си строга. Има деца които са по-емоционални и изразяват бурно отношението си. Моите са такива. Може би наистина става въпрос за ревност. Четох в книгите на Джеймс Добсън "Смелостта да възпитаваш" и "Да отгледаш момчета", че едно от важните неща при възпитанието е да не позволяваме на децата да изразяват открит бунт срещу нас. Важно е да реагираш на момента и ясно да покажеш, че това няма да го позволиш. Ще пореве, но трябва да се заредиш с търпение, без рев няма да мине. По изпуснала си го малко, а децата трудно се отказват от вредните навици.
Моят син беше с бавачка до втората си година и жената явно много ни завиждаше и беше го научила, че може да си чупи и троши всичко и отговор е "Е, баба или чичо Ники ще купят ново!". Много време ми трябваше да обяснявам, че играчките и другите предмети струват пари и, че парите се дават за хлебче и ако ги дам за играчки ще стоим гладни. В моменти на открит бунт (а синът ми си е бунтар) дори съм го оставяла гладен и съм казвала, че с парите за неговия хляб ще трябва да платя това което е счупил. Това съм го правила само два пъти, но положението миналата зима беше станало нетърпимо. Но постоянно говоря и обяснявам с колко труд се изкарват парите и, че всичко се купува...
Често практикувам и лишаването от любими неща. Но не очаквай моментални успехи. Децата се възпитават с много постоянство и дълго търпение, което често ни липсва (поне на мен). Бъди постоянна в изискванията си и ако си казала, че нещо не може днес, то не го позволявай и утре, нищо, че може точно тогава си изнервена или ти е домиляло. Децата винаги ще пробват дали пък този път няма да стане. Бъди твърда, дори и да ти е мил когато плаче ... Защото ако сега не се справиш с тези неща, как ще се оправиш с бунта му когато е на 15...
Желая ти успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия