Нека помогнем с каквото можем на една силно притеснена майка!

  • 3 962
  • 28
Здравейте,мили приятели! Grinning
Искам от вас съвети и знам,че това е мястото,където мога да ги получа.
Вчера се видях с една жена,която е силно притеснена за детенцето си,което на 1.6 все още не е проходило.Детето е с микроцефалия,колобластома/ако изобщо го изписвам правилно/,лека спастика на крачетата и на ръчичките и се води ЦКС 3 степен.
Късно са започнали рехабилитация и са правили само 5 процедури досега.
Майката работи,тъй като бащата ги е напуснал и няма никаква възможност дори да води детето на рехабилитации.Разчита на недобросъвестни детегледачки,които не искат да го водят.Както се разбира,няма финансовата възможност нито да спре работа,нито да наеме рехабилитатор ,на когото да плаща  у дома.
Детето е водено по детски невролози няколко пъти на по-малка възраст.Не са забелязали нещо особено,диагнозата е била "забавяне в двигателното развитие",за съжаление обаче то не прохожда,появяват се нови неща и проблем определено има.
Моля да ме посъветвате,какво да кажа на майката!Вече я свързах с майка,която е минала на ТЕЛК  и може да и даде съвет,какви документи са необходими.
Предложих им преглед и при доктор Чавдаров,но жената категорично ми заяви,че няма нужната сума.
Разчитам на бързи отговори и съвети. Heart Eyes
Лек ден на всички!  bouquet
Виж целия пост
# 1
щуе пусна темата ти в Благотворителния
Виж целия пост
# 2
Мерси,Наде,не се сетих!  bouquet
Виж целия пост
# 3
Еми, ще видя дали няма там някой нещо конструктивно да предложи като решение в дългосрочен план - нещо за което да не се сещаме в момента
интаче то лесно да съберем някой и др лев...
имам една идея ако се намери добра гледачка да води детето на процедурите....
я ми пиши на лс - кога и как се гледа детето и колко плаща тя за това
или ако намирем някой да вози детето....
знам ли - то понякога не е само пари - а и време, въпреки, че с много пари се прави всичко, за което не стига време....
сигурна съм, че ако се примолим - Чавдаров може и да склони на преглед и без заплащане - така поне си мисля - той е човек и не може да не му трепне нещо...

пиши колко е голямо детето - не може ли да се издейства място в тяхната ДГ? боже нали четох че е на 1.6...много съм луднала нещо....ок трябва да видим могат ли нещо да направят
Виж целия пост
# 4
 Здравей, Емия, надявам се че някой ден ще намерим време и двете, да се видим и запознаем   bouquet Mr. Green ( ти си знаеш).
В клиниката може да се отиде и по здравна каса, така че  и кажи да си вземе направление и да отиде на консултация при някой от Докторите на Чавдаров, ние последно бяхме при Панайотова и е симпатична и заинтересована. Знаеш, че нашия проблем е доста по-малък и защастие, вече изчезнал, но клиниката е най-доброто което съм видяла от здравната система в БГ и ще и е без пари.
С доказано ДЦП и ти си ми казвала че ще може мисля до 3 седмици в месец без пари да прави процедури, по каса.
Остава да си намери жената добра детегледачка, съвестна. ИЛИ ДА провери дали няма да може да оставя детето на стационар по цял ден само да го пребира вечер. Къде живее тя, в кой квартал?
Напиши нещо повече за нея, моля. Къде, с кого жевее, под наем ли е или не. Освен за детенцето има ли нужда и от други неща?
За детето освен процедури, има ли нужда от лекарства?

  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 5
Жената живее в Надежда,не съм питала дали в собствено жилище,но предполагам,че да.С бащата имат брак,но..човекът изчезнал и не го е грижа.
Ходила е в клиниката по ДЦП само за 5 процедури,не и е обяснено,че може да ползва и други, по каса.
Преди това са обиколили други лекари,правили са ТФЕ заради очето и резултатате от нея не показали увреждания на мозъка.
Плаща на детегледачка 250 лева,което,доколкото разбирам,е голяма част от заплатата и .Сменила е две детегледачки досега и не е доволна.Проблемът с воденето на детето остава,още повече,че майка и е със скорошна операция и не може да помага.
Много сложна ситуация.Мислих за това ние да поемем воденето на детето по невролози,после детегледачката ежедневно,но се сетих,че на тези прегледи все пак се иска лична информация,която ние не можем да дадем.
Смятате ли,тези от вас,които са нясно,че е необходимо изследване за краниостеноза?Писах на бим бам и още чакам отговор.
Виж целия пост
# 6
  За съжаление, термините за заболяванията, не ми говорят нищо и може би за тях ще трябва да се включат и момичетата, кито съдбата ги е направила по компетентни в тази област.
  Като начало, явно жената ще трябва да си потърси правата при педиатарката, да мине на ТЕЛК, да си вземе всички направления и да започне редовно да ходи детенце на процедури. Ако мине на Телк ще и влизат все пак и малко повече пари в бюджета, а пък ако не може да намери нормален детегледач, може пък да и се полага придружител на детенце и да си остане в къщи тя да си го гледа като взима парите за придружител. ТУК ОТНОВО мимичетата които са по-компетентни може би ще могат да кажат как става това. А като провери всичко това, защото май само тя ще може лично да я свърши тази работа, ще видим ние физически и финансово какво можем да направим.
Каква и е професията или с какво се занимава в момента?
Виж целия пост
# 7
....Смятате ли,тези от вас,които са нясно,че е необходимо изследване за краниостеноза?Писах на бим бам и още чакам отговор.

Писах ти на ЛС, тук само да добавя, че краниостенозата се диагностицира лесно. Прави се рентгенова снимка на главичката - профил и фас и да отиде при Георгиев, имаш му координатите. Но да му се обади предварително, той да каже кога. За прегледа при него не е нужно да плаща, ако си вземе направление от джипито за преглед при неврохирург. Снимките също може да ги направи по касата.
Ако мога да помогна с нещо друго - само кажете.
Виж целия пост
# 8
Нека да пита за стационара би трябвало да има право на това.
За да може да мине без детегледачка а да си го взема след работа ...
И да има необходимия брой рехабилитации детето...
Успех!
Виж целия пост
# 9
И за стационара и казах,тя не знаеше,дано има право.
Виж целия пост
# 10
Дръж ни в течение моля! Нека се поразтича и оправи ТЕЛКА и другите неща. Има ли нужда от дрешки, храна за детето и нея и т.н. Аз ще побутвам темата и в Благотворителност може и отделна и там да пуснем, за да е по ясно и да се отзоват хора като се разбере точно от какво и ако е само пари колко( което ме съмнява, защото като няма пари няма и други неща  Sad )
Виж целия пост
# 11
Кажи има ли нужда от нещо друго за детенецето....ние сме насреща ,с каквото можем ще помогнем!  Peace
Виж целия пост
# 12
Сега се чух с нея.Утре ще ходи при личния лекар за направления.
Притесни се, като и казах,че темата е в благотворителния форум и каза,че ще направи всичко възможно да не ни товари,а да вземе пари отнякъде назаем./което ,разбира се,не е нужно/
Не ми беше удобно да питам за дрехи и храна,останах с впечатление,че се справя що-годе.Иска засега да задържи настоящата детегледачка,защото при нея детето поне  почнало да яде добре и за два месеца е качило килограм.Преди това е наддавало малко и на годинка е тежало само 7 кг.
После ще мисли за стационар евентуално.
Много ви благодаря за съпричастността!  bouquet
Виж целия пост
# 13
Ами тази детегледачка защо не иска да го води на процедури???   newsm78 Не пречи детенце да е там по цял ден с детегледачката, защото все пак е познат човек и то е много малко.
Не се притеснявай да я питаш за дрешки, защото всички си предаваме от приятел на приятел дрехи, а пък тук в един момент ставаме малко или много такива. Дрешки винаги има за малки дечица, което е доста голямо перо в бюджета.
Благотворителност, не означава че е неспособна да си гледа детето, а напротив че има сили да поиска помощ в труден момент и нас това не ни товари, ако видим че и тя има желание да си помогне. Тя чете ли форума? Ще е добре ако може да се включи и тя да сподели какви са трудностите и.
За сега пари може и да не и потрябват ако успее, да уреди детенце да ходи поне 3 седмици в месеца на рехабилитация по каса.
Виж целия пост
# 14
Да,чете форума.но няма време да влиза често,даже почти няма такова.Мисля,че още не е открила подфорума Деца с увреждания,аз и казах за него.Няма компютър у дома,а като се върне се занимава с детето.
Непременно ще я питам за дрешки и за всичко,от което има нужда.
Не съм сигурна,дали тази или предишната детегледачка не е искала да го води,ще ви излъжа.Втората детегледачка е сравнително от скоро,първата е сменена заради несправяне.Но и е трудно и в общи линии осъзнава,че тя самата би го гледала най-добре,а не може заради работата.
Това повтярах и аз вчера,че с детето трябва да се работи,има нужда.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия