Раничка на шийката

  • 14 944
  • 47
Скоро ходих на профилактичен преглед и ми откриха раничка. Много е малка, но това не ме успокоява и в най-скоро време ще взема мерки.
Предложиха ми да я изгорят. Вие как сте се лекували?
Пуснах анкета, за да се види вярно ли е, че почти всяка жена в някакъв момент е имала такава. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Да, в момента имам  Cry
Предписаха ми Макмирор 500, 12 глобули, като ги свърша - на преглед, ако е още там - ще я горят  Outta Joint
Виж целия пост
# 2
Скоро ходих на профилактичен преглед и ми откриха раничка. Много е малка, но това не ме успокоява и в най-скоро време ще взема мерки.
Предложиха ми да я изгорят. Вие как сте се лекували?
Пуснах анкета, за да се види вярно ли е, че почти всяка жена в някакъв момент е имала такава. Rolling Eyes
След първото раждане получих такава раничка, гориха ми вя два пъти - първия неуспешно от моята гинеколожка, и за втория отидох направо в Онкодиспансера - там я обгориха явно качествено , защото 17 години след това всичко си е ок. Не боли, само леко е неприятно. Успех
Виж целия пост
# 3
Аз преди да забременея имах. Гориха ли я, замразиха ли я - не знам, но ходих на такава процедура, в 5-та градска, д-р Бинева. Не болеше изобщо Peace.
Виж целия пост
# 4
Скоро ми гориха раничка. Получих я след раждането, казаха ми, че не е голяма, но дълбока. Два месеца след процедурата ходих на преглед и гинеколожката беше много доволна от резултата, каза, че заздравявала перфектно. Доколкото знам, след раждане раничките са доста често явление и трябва максимално бързо да се горят /след направени изследвания/. Ако има течение, то трябва да се лекува преди самото горене, за да не пречи на заздравяването на тъканта.
Виж целия пост
# 5
Здрасти! Два пъти са ми гороили раничка - един път с ток, един път с лазер. След последния ( с лазера) пак не беше станало перфектно и докторът ми искаше пак да ме гори. Проблемът беше,че там където ме гориха е много сложно със записването и така се отложи доста във времето. Мевдувременно чух различни мнения за раничките и тяхното горене, особено при нераждали момичета. И понеже доста се уморих от мнения, накрая ме свързаха с доц. д-р Никола Василев (специалист в областта) от КООГ към ВМА. Там той ми каза, че това, което имам е толкова незначително, че засега няма нужда да се гори пак. Само трябва да си правя редовен преглед и цитонамазка( като всяка жена, впрочем). Успех!
Виж целия пост
# 6
Да, веднъж.
Преди да забременея. Гориха ми я в МА. Д-р Лазарова го стори, колкото и да звучи интересно това съвпадение.
Виж целия пост
# 7
Да и аз имах раничка веднъж,след второто раждане и преди два месеца ходих да ми я горят с ток,беше напълно безболезнено,сега трябва да ходя на профилактичен,за да видим дали раничката е зарастнала напълно след обгарянето.
Виж целия пост
# 8
Имах раничка, с големина 5 ст., която мазахме (горихме) с ваготил 3 дни.
Изчезна и от тогава не се е появявала.
Виж целия пост
# 9
И понеже доста се уморих от мнения, накрая ме свързаха с доц. д-р Никола Василев (специалист в областта) от КООГ към ВМА.
доц. Василев в "Гин Арт" към поликлиниката ли работи във ВМА? Стори ми се познато името му.
Виж целия пост
# 10
Имала съм и аз, лекуваха я с Ваготил, със Солкожин, уж всичко беше ок, след една година бях на преглед и пак я имаше - тогава ми я изгориха с ток и при последния преглед след раждането нямах Praynig .
Виж целия пост
# 11
Аз си мислех, че може да се получи при раждане или аборт.
Ако не си раждала, от какво може да се получи?

Виж целия пост
# 12
Мисля, че Доц. Василев е консултант към Гин Арт. Иначе е шеф на гинекологичното отделение на ВМА.
Виж целия пост
# 13
Вчера бях на профилактичен преглед и ми откриха раничка. Взеха цитонамазка и секрет. Назначиха ми куп скъпи лекарства за течението. Предлагат ми криотерапия. Някой пробвал ли е този метод? Чували ли сте нещо за резултатите от него?
Виж целия пост
# 14
A горенето със ток болезнено ли е?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия