За плоския данък върху заплатите-реалност от 01.01.08???

  • 7 539
  • 171
Току-що научих, че от 01.01.08 върху заплатите се въвеждал т.нар. плосък данък. Не съм наясно какво точно значи, но човекът, който ми го каза, спомена, че "щял да ощети хората с малките заплати и да е плюс за хората с големи заплати".
Може ли някой да ми разясни за какъв точно данък иде реч и да даде едно просто примерче?
А и друго-вярна ли е тази информация? newsm78
Виж целия пост
# 1
От догодина ще плащаме всички дружно 10% данък. Бил се наричал плосък. Какво ще рече това? Добре ли е, зле ли е? Защо се прави? Как ще се отрази на доходите?  newsm78
Моля икономистите да обяснят. Simple Smile
http://www.focus-news.net/?id=n752995
Виж целия пост
# 2
Информацията е вярна. Даваха го по новините. Става въпрос за това на всеки данъка да е 10 на 100% независимо от това каква заплата взима.
Повече някой друг че и мен ме вълнува въпроса
Виж целия пост
# 3


От догодина ще плащаме всички дружно 10% данък. Бил се наричал плосък. Какво ще рече това? Добре ли е, зле ли е?

Е, хубав данък има ли..Навремето и за ДДС ни убеждаваха колко "хубав" бил, видите ли, този данък...Че беше и 22% в началото(до колкото помня)
Виж целия пост
# 4
Нищо не разбирам...а темите са се дублирали
Виж целия пост
# 5
http://business.actualno.com/news_114540.html

http://www.mediatimesreview.com/may05/RichardEpstein.php
Виж целия пост
# 6
Информацията е вярна. Даваха го по новините. Става въпрос за това на всеки данъка да е 10 на 100% независимо от това каква заплата взима.
Това болтнатото ми прилича на 10 лв. данък за всеки един получен лев.  Wink

В момента скалата за облагане е прогресивна. С увеличаване на доходите, данъчната тежест расте.
При плоския ставката е единна. 
От това, което гледах и слушах по тв-то, няма да е съвсем плоско облагането. Ще има сума до с нулева ставка и над тази сума с 10% облагане. Това са едни доста десни идеи.  Laughing
Идват избори все пак.  Wink 
Виж целия пост
# 7
Добре де-не разбирам , затова пак да попитам.
Да речем, че до момента  съм била в скалата "22%+....", а сега изведнъж-само 10%.
На практика от мене към държавата ще "излизат" доста по-малко пари.
Откъде иде позитивното тогава? За мене е ясно. Ама за държавата? newsm78
Виж целия пост
# 8
Доколкото схванах, това ще е добре за хората с високи заплати - данъкът им ще падне.
Но за хората с ниски не е добре - ще имат данък и върху минималната заплата, която досега не се облагаше. А това е гадно, както и да го погледне човек.

ПП Не ми излизайте с теорията, че никой не работи за минимална - работят, та пушек се вдига - почти навсякъде извън София!  #Cussing out

ППП Цените растат ежедневно - някой да е споменал вдигане на заплатите?  Thinking
Виж целия пост
# 9
Еее, няма нужда от тези: #Cussing out
Само преди няколко месеца имаше тема - тук, в клюкарника - ЗА плоския данък,
петиции подписвахме, спорихме, косите си дърпахме.  Tired
Ето, факт е, честито  bouquet
За проста сметка - преди ако се осигуряваш на 500 лв се взимаха само около 385+, сега с тези  10% ще са 450 лв. Peace
Виж целия пост
# 10
Еее, няма нужда от тези: #Cussing out
Само преди няколко месеца имаше тема - тук, в клюкарника - ЗА плоския данък,
петиции подписвахме, спорихме, косите си дърпахме.  Tired
Ето, факт е, честито  bouquet
За проста сметка - преди ако се осигуряваш на 500 лв ще вземеш само около 385+, сега с тези -10% ще са 450 лв. Peace
ХА!!!! Сериозно?????
Това е прекалено хубаво, за да е истина. ooooh!
А тази тема, за която говориш, съм я изтървала.
Виж целия пост
# 11
Еее, няма нужда от тези: #Cussing out
Само преди няколко месеца имаше тема - тук, в клюкарника - ЗА плоския данък,
петиции подписвахме, спорихме, косите си дърпахме.  Tired
Ето, факт е, честито  bouquet
За проста сметка - преди ако се осигуряваш на 500 лв се взимаха само около 385+, сега с тези  10% ще са 450 лв. Peace
Хубаво, ама нали от заплатата ни удържат и здравни, и пенсионни и данък общ доход и не знам какво още, за да станат 385 от 500. Това за данък общ доход ли се отнася?
Сигурно звуча като идиот и е много елементарно, ама пуста му икономика, нищо не разбирам!  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
И аз се присъединявам към питането на Мая и моля икономист да разясни, като вземе за база, примерно, тази същата заплата от 500. Praynig Praynig
Виж целия пост
# 13
Как`Сийче, от това, което гледах от заседанието по една от телевизиите и журналистическия коментар  останах с впечатлението, че пак ще има необлагаема сума и облагаема горница над нея.  newsm78
Говореха и за намаляване на осигуровките с 3 %.  blahblah
Виж целия пост
# 14
Хубаво, ама нали от заплатата ни удържат и здравни, и пенсионни и данък общ доход и не знам какво още, за да станат 385 от 500. Това за данък общ доход ли се отнася?
Сигурно звуча като идиот и е много елементарно, ама пуста му икономика, нищо не разбирам!  Rolling Eyes
Ами, и аз не разбирам Rolling Eyes, значи трябва да са по - малко от 450,
С думи прости - до днес (до влизането в сила) за всякакви осигуровки ни взимат 1/3 от заплатата Tired, сега и 1/5 да е - пак е напредък за средни и нагоре заплати Thinking
Моля, икономисти, счетоводители , включете се!    bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия