Гипсови корнизи и закрепване на пердета?

  • 27 295
  • 7
В допълнение на темата за пердетата ми се върти нещо в главата. Решила съм да слагаме хоризонтални алуминиеви щори и леки пердета. Заглеждам се из магазините и виждам, че има метални и дървени корнизи, на които може да се закачи перде с халки от плат или материала на самия корниз. Дървените отпадат, защото хич не ми харесват. Малкото от металните, които ми харесват са в Дженезис, но цената им е умопомръчителна.
Взех да си мисля, да сложим мълък и изчистен гипсов корниз, а зад него от пластмасовите релси, по които се движи пердето.
Има ли други варианти, които да сте виждали? Някой слагал ли е такива изчистени гипсови корнизи и стоят ли добре? Всякакви идеи в тази връзка ще са ми полезни.
Виж целия пост
# 1
За какво са ти корнизи? Аз поне не ги харесвам много. Пердетата вече се шият с т.н. перделък, който представлява лентичка с която се предава форма на горния ръб на пердето. Има различни
Ето тук да k … 76;иш

А ето и снимка на перде
Това специално е доста натруфено за мен, но не ми се търси по-подходяща снимка.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти. Перделък знам какво е  Laughing, но нали самата релса трябва да се скрие зад нещо. На снимката, която си ми изпратила от тавана до релсата има една педя гипсокартон  Laughing това решение е доста често в хотелите и зад него е скрита релсата.
Може би не съм се изразила ясно в първия ми пост - отворена съм за всякакви идеи и в общи линии съм наясно с предлагането по магазините. Вашите релси скрити ли са зад нещо? Стои ли добре, ако не са? В тази насока май ми е основното питане.
Виж целия пост
# 3
На пластмасовите релси има улей най-отпред, отреден да се напъха една пластмасова 'лента'. Има различен цвят 'ленти', ние си взехме от Бриколаж, продават ги на метър. А aко искаш от двете страни 'лентата' да изглежда заоблена, тогава се поставят две 'завойчета' от корниза, по него също върви лентата.
Виж целия пост
# 4
В къщи има корнизи и не стои грозно - все пак зависи какви са.
Съответно релсите за пердетата се намират пред корниза и така нищо не се вижда от тях.
Виж целия пост
# 5
Виж какво намерих, нещо такова ли? Не знам никакви подробности, просто го имам за модел.
Виж целия пост
# 6
Да, точно за нещо такова си мисля и даже само на тавана пред прозореца, а не в цялата стая.
10х
Светла, не знаех за тези ленти пред релсата - ще се разходя, да ги погледна, благодаря и на теб.
Виж целия пост
# 7
Моите корнизи са пластмасови и не са скрити зад нищо. По принцип има възможност на тях да се закачи такава лента, но не съм го направила.

Не мисля, че стои грозно. Още повече, че перделъка е зашит на около 2 см от горния край на пердето, така че самото перде закрива корниза.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия