да попитам за месото

  • 1 247
  • 17
здравейте Simple Smile
до сега съм давала само готови месни пюрета, но мисля да пробвам да сготвя. Въпросът ми е колко време може да се съхранява месото, от което ще готвя на малката  във фризера? По принцип не виждам проблем, но все пак..
Благодаря
Виж целия пост
# 1
Месото,което съхраняваш вероято не е престояло с години във фризер,нали?Не знам да има някакво ограничение във времето!
Виж целия пост
# 2
Има ограничение във времето, но за съжаление спомените ми са бледи. Обяснява се с привикване на микроорганизмите, предизвикващи гниене, към ниската температура. Това привикване ставаше бавно, но не помня срока. Спокойно можеш да го държиш месец, за повече не смея да гарантирам.
Виж целия пост
# 3
 с години не е стояло, но например имам месо от 4-5 месеца и за това питам
Виж целия пост
# 4
Аз не бих дала месо от 4-5 месеца на моето дете.
Виж целия пост
# 5
Аз,съм давала и не мисля,че има проблем,защото не мога да коля животно точно преди да
 си нахраня детето,нали newsm78Месото нали все пак се вари,но ти си решаваш Peace
Виж целия пост
# 6
Не става дума за колене преди храна. Какво толкова да купиш прясно охладено месо за детето, колко грама ще изяде. Старото за нас. Момичето пита и аз отговарям. Разбира се, че ще прави каквото си реши.
Виж целия пост
# 7
Оспамихме темата,но да се дообясня BlushМесото,което давам на дъщеря ми е от домашни животни,а свекъра ми е вет.лекар и не мисля,че би ме оставил да давам нещо на детето,което не е добро Peace
Виж целия пост
# 8
И аз мисля  че 4-5 м. са много време. По добре купувай по- малко да го замразиш( продават прясно охладено месце)  ,то и без това детето не яде голямо количество.  И важно прави го на малки разфасовки за да не го размразяваш и замразяваш отново,което  е вредно.
Виж целия пост
# 9
Най-много месец ми е стояло месото във фризера,но бях го разделила на порции,колкото за едно хранене.Незнам за по-дълъг срок дали му става нещо... newsm78
Виж целия пост
# 10
Според това което съм учила за съхранението на месо във фризер (преди 10-тина години), трябва да се консумира до 6 месеца след замразяването му.  Wink
Виж целия пост
# 11
Според това което съм учила за съхранението на месо във фризер (преди 10-тина години), трябва да се консумира до 6 месеца след замразяването му.  Wink


Брех, майчинството ми изпило мозъка. И аз го учих това преди десетина години, че и по-малко, но не си спомних броя на месеците. Да не ме разбере курсовия само.  Wink
Виж целия пост
# 12
Според това което съм учила за съхранението на месо във фризер (преди 10-тина години), трябва да се консумира до 6 месеца след замразяването му.  Wink

И аз това съм чувала Thinking
Виж целия пост
# 13
Мисля,че няма проблем да му дадеш от месото,което имаш Peace
Не е стояло кой знае колко много време.
Виж целия пост
# 14
Да не мислите, че месото по магазините е прясно.То си е седяло много месеци замразено.Така че не е проблем 6м.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия