Внезапно спиране на кърмата?

  • 3 687
  • 8
Бебата ми е на почти 4 месеца, досега беше само на кърмене, не иска да пие вода, но ползва страстно залагалка. Кърменето ни беше на поискване от самото начало, но понеже каналите явно са ми широки тя се научи да пие без усилие силното мляко и после я мързи да дърпа, и така се кърмехме по 2 минути най-често, редкия максимум беше 5 минути. Но наддаваше общо взето добре, в момента е около 6,500 кг, 62 см. Всичко това до вчера, през едно от нощните кърмения усетих, че млякото не слезе и двете се ококорихме. Установих че е силно намаляло без видима причина, слагам я на гърда почти непрекъснато, но тя дръпне малко и като види че не потича се отказва. Пробвах с шише изцедена кърма, не иска, вода не иска, с лъжичка много трудно приема, но се нагълтва с въздух и после повърна 20-те мл., които едва успях да дам. Купих АМ, пробвах и него не иска. Като за гладно бебе е сравнително спокойна, но тя по принцип не е от най-спокойните. Тази сутрин успях да я излъжа и хапна 30 мл. АМ, като по чудо, но повече не пожела. Обясних ви всичко. Чудя се как така ми изчезна кърмата от веднъж. Аз разбира се ужасно се притесних, направо изпаднах в паника вчера, страх ме е ужасно от обезводняване. Казаха ми, че една от причините може да е, че ще ми дойде, ама засега го няма.  Дали да не започна захранване с пюрета? Ох, много ми е гадно, направо ще полудея. Посъветвайте ме нещо, момичета, трябва някак да се успокоя, а не успявам. А почнах да пия Лецитин, но от притеснение намалих доста яденето. А и щях да забравя, намаляването на кърмата съвпадна с някакво неизвестно за мен разтройство, за което не намерих също причина. Дълго стана, ама исках всичко да споделя с надеждата, че ще се върне някак тази кърма.
Виж целия пост
# 1
А малката плаче ли след кърмене? Когато мислиш, че не ти е достигнала кърмата?

Не се притеснявай. Тук има майки, които са добре запознати с кърменето и ще ти дадат най-верният съвет!
Виж целия пост
# 2
Бързо взимай да пиеш лактогонен чай - на мен ми помогна много!!!А много полезна информация ще намериш във "Всичко за кърменето"!!!Успех и дано всичко се оправи по най-добрия начин!!! newsm10
Виж целия пост
# 3
Знаеш ли, през времето, което кърмя е имало периоди, когато не усещам слизането на млякото, както и периоди, когато усещам много ясно кога ми слиза. Имала съм също периоди, когато ми тече мляко от гърдата, която в момента не суче бебето, а е имало периоди, когато хич не тече от нея.
Да не би млякото ти да слиза без да усещаш? Казваш че си предложила кърма в шише-сега ли я изцеди или от преди имаш?
Невъзможно ми се струва да ти спре кърмата отведнъж Thinking
Може би по-трудно слиза? Дали няма да помогне да изцеждаш малко преди кърмене, и да даваш на бебето като тръгне, за да не се изнервя?
дано се справиш бързо с проблема, сигурна съм че ще успееш!
И не се шашкай толкова, бебето може да изкара известно време на  пост и молитва, а и тя все пак изсуква някакво количество кърма. Следи колко често пишка и се опитай да се успокоиш! Hug
Виж целия пост
# 4
Аз също имах този проблем. Точно както е при теб първо започна някакво разстройство след това изведнъж спря кърмата / която беше в промишлени количества до този момент, след всяко кърмене задължително се изцеждах / и след няколко дни ми дойде за първи път след раждането менструацията. Като ми спря менструацията кърмата се нормализира / в смисъл нямаше за изцеждане но бебето се нахранваше, и бях доволна / до момента, в който трябваше да ми дойде за втори път, тогава съвсем намали и сега поддържам лактацията с билка ХМЕЛ доста е неприятна за пиене но ако си решила да кърмиш опитай. Лактогонния чай не ми помогна.
Виж целия пост
# 5
Май кърмата ми се връща....., почнах да пия и чая на Хип. Още не ми е дошло. Но вече съм по-спокойна. Дано не се случва повече  Cry
Благодаря ви за успокоителните думи. Вместо Хмел, не става ли бира (нали от това се прави) Wink
Виж целия пост
# 6
Най важното е да се успокоиш и да спреш да си внушаваш, че кърма няма. Дори и да не усещаш слизането и гърдите ти да изглеждат празни, не е задължително да има проблем. Както сигурно знаеш, колкото повече суче бебето, толкова повече кърма се произвежда. Слагай бебето си много на често и скоро всичко ще се оправи. С добавка само ще усложниш нещата.  А и не забравяй, че бебетата страшно усещат нашата паника и безпокойство, бъди уверена и спокойна и това ще се отрази добре на "производителността"  Wink
Бирата е едно чудесно решение, особено в съчетание с прохладна кръчмичка, порция пържени картофи и добра компания  Grinning
Виж целия пост
# 7
да може и бира, но в нея има алкохол та затова пия билката.

Виж целия пост
# 8
Вместо Хмел, не става ли бира (нали от това се прави) Wink

Може, но по-добре безалкохолна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия