въпрост за гърнето?

  • 1 172
  • 24
Здравейте на всички мами.Имам едно питане относно гърнето.Разговаряла съм по този въпрос и с други майки и те са ми казвали, че бебето ми е малко да го слагам на гърне.Искам да кажа че бебето ми е на 11месеца.Купила съм му гърне играе си с него даже и сяда така както е с кащтичките но като го събуя и го сложа започва да плаче.Кажете ми как да го накарам да седи и по колко минути да го държа през колко време да го слагам.Или да се откажа. Изобщо да не го слагам на гърне като му дойде времето.Благодаря.
Виж целия пост
# 1
Мисля, че му е рано щом плаче. Поизчакай и пробвай пак след известно време.
Виж целия пост
# 2
И ние купихме гърне преди около месец, но със сядането поиска да стане и от тогава не съм я слагала. Ще пробвам пак някой ден... може би трябва да се забавлява с нещо, докато седи, но съм убедена, че преди да разбере за какво иде реч, и да свърши нещо вътре, то ще е случайно и няма да го отчета като особен успех...  Wink
Чела съм, че до 1 год. и половина нямало смисъл.
Виж целия пост
# 3
Отложи тази работа.След време-опитай пак.Аз съм на мнение, че детето трябва да започне да осъзнава какво върши и тогава ще се получи Peace
Виж целия пост
# 4
Потърси и прочети и другите теми по въпроса, пускани във форума. Ще видиш, че според някои родители даже си закъсняла със слагането на гърне. Привържениците на ЕБХ считат, че е най-добре от раждането на бебето да се започне с тоалетното обучение. Други съветват да се започне, след като бебето е навършило поне две години. Прочети и си реши за себе си
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=208241.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=207011.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=199743.0
Аз лично започнах, след като моето момченце навърши две години -нищо не се получи, той изобщо не разбра за какво става въпрос и  какво се иска от него. Слагах го на гърне след хранене, след сън, преди сън, след прием на течности, преди разходка, след разходка и т.н.Ефектът бе нулев. Отказах се и върнах памперса. Като навърши 2 г.6 м.пак пробвах. Този път разбра от раз и след три седмици бе със свален памперс и започна да си казва. Много съм доволна, обучението мина леко, без сътресения и нерви, без плач и кавга.
Виж целия пост
# 5
11 месеца не е рано, ако детето може да сяда, седи стабилно и може само да стане е ОК да се започне с приучването на гърне. Би могла да опиташ след спане или малко след ядене да сложиш да седне, но събуто естествено. Ако седи с памперс на гърне едва ли ще схване какво се иска от цялото мероприятие.
Виж целия пост
# 6
Според мен е вече късно и ще трябва да го отложиш за 1,5г-2г.Аз и двамата ги сложих на 6м и никога не са приемали гърнето за игра,а винаги се е използвало по предназначение.Единствено се сърди сега бебо,когато не му се прави нищо,просто не ми дава да го слагам тогава,а когато му се прави сяда без протести.
Виж целия пост
# 7
Според мен не трябва да се оставя детето да играе с гърнето,така го възприема като играчка. Против съм и онези гърнета с кормило,играчки по тях и т.н.Детето трябва да знае предназначението на гърнето.Защо не смените гърнето?Може пък тогава да върши работа в него.
Виж целия пост
# 8
Ние започнахме да използваме гърнето сега от преди месец.Сега сме на година и девет месеца.Имаме го много отдавна непомня вече на колко месеца беше когато го купих.Не искаше изобщо да сяда в него,пищеше щом решах да го сложа и аз се отказах естествено,не съм настоявала.Пробвах отвреме на време през месец ,два и винаги неуспешно.Никога не съм го карала да сяда на сила в него,просто изчаквах момента.Едва сега,когато реших да опитам да махна памперса,се реши да свърши нещо в гърнето.Даже неочаквах,че ще бъде опита успешен,но малкия ме изненада,този път приятно.Вече повече от месец е без памперс,знае какво се прави в гърнето и не протестира.
Моят съвет е да изчакаш,до тогава до когато детето е вече готово за това.Насила хубост не става.Успех! Peace
Виж целия пост
# 9
Моето дете на 1г.1м си казваше "чиш",но щом няма желание да седи на гърнето не го мъчи.Пробвай първо да чишка като го държиш над гърнето.
Виж целия пост
# 10
Ние сме по - големи, но също още не щем да седим там...  Twisted Evil Не го мъчи, а изчакай мъничко,  няма ненаучили се бебчета, просто на някои по - късно им идва времето за всичко...
Виж целия пост
# 11
Моя също реве като го сложа на гърне по голо дупе,иначе като е с дрехи седи и си играе.

Виж целия пост
# 12
Имам същия проблем-изобщо не иска да стои на гърнето и само плаче...та затова се отказах засега (на 1г и 2 м. е)
Виж целия пост
# 13
И нашето Тери го възприе като играчка,затова сега се учим направо на седалка в тоалетната.С гърнето само се играе и никога не е ползвано по предназначение.
Виж целия пост
# 14
според мен може да изчакаш още щом си чакала до сега. аз започнах да издържам Нина от третия й месец и сега нямаме никакъв проблем с гърнето, но твоето бебче е по-голямо, и това е значителна промяна за него, все пак то вече е убедено, че всичко се върши в гащите. пробвай пак след няколко месеца и не бъди настоятелна, че да не се уплаши.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия