Проблем с храненето

  • 388
  • 5
Майки дайте идеи!Синът ми вече е на годинка.Все още се кърмим.Захранихме се много добре, макар и по-късно.Имаше страхотен апетит и сам си показваше какво иска да яде.От близо месец обаче нещата се промениха.Яде много малко.Отказва супи и манджички.Хранеше се с домати и праскови, но вече и тях не ги иска.За сметка на това пак започна много често да цока /м/у другото не пие и вода - бозае/.Става и през нощта 2-3.Вярно е, че му никнат зъби и е много топло, но започвам да се притеснявам за апетът му.Вече си имам един по-голям злоядко в къщи!
Виж целия пост
# 1
И ние сме така! Ставаме група!  Tired

Вчера го водих при един педиатър в център "Детско здраве", понеже не ми се вижда нормално да яде на ден по някоя и друга бисквитка и случайно малко плод. Посъветваха ме да продължавам да кърмя, да му давам да яде каквото желае, но да се опитам да му давам месо и жълтък заради протеините.
Виж целия пост
# 2
Заведи го на педиатър, все пак......той ще ви посъветва най-правилно.
Виж целия пост
# 3
Ако детето е жизнено и не изглежда болно, липсата на апетит може да се жегите, зъбките, просто период или всички тези неща заедно. По-добре изчакай и карайте на кърма, като му предлагаш и друга храна без да го насилваш. Моят син е по-малък, но и той мина един такъм период, когато не искаше да яде, а да суче. После апетитът му се възтанови и сега си хапва като за световно барабар с кърменето.  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
И според мен,е нормално от топлото и от никненето на зъбите да сипозагубите апетита.....но това би трябвало да е временно явление...ако продължи по-дългои започне да губи тегло-се посъветвай с педиатър.....Иначе,аз лично мисля,че прекаленото настояване и т.нар."насилване" да се храни детето е почти сигурен начин за го направиш злоядо......предпочитам да изгладнеят и сами да си поискат/а след годинка вече се сещат,когато са гладни/
Виж целия пост
# 5
И ние в момента сме точно по същия начин! Hug Просто си казвам, че "гладно дупе памперси не пълни" и чакам периодът да отмине. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия