въпрос

  • 1 280
  • 17
Здравейте!
Нашият мъник е на 2.4г. Имаме проблем с нежеланието да върви Embarassed Иска да го носим, дори като ходим на ясла.Това започна от скоро. Не иска да си обува обувките и иска да го носим.Познайте! ooooh!Когато сме насаме се държи като голям човек, а като сме с чичовците,бабите,дядо и т.н. иска само на ръце да бъде.Опитваме се всячески да се справим с това,но нещо не успяваме.Ако някой имаподобен проблем, моля Ви пишете ми как се справяте. newsm78
Виж целия пост
# 1
Моят син до скоро когато бяхме двамата с баща му отказваше да върви. Искаше само да го носи тати. Когато беше само с мен си ходеше без проблем. Ами... мина.... израсна го  Wink Търпение му е майката Sunglasses
Виж целия пост
# 2
Количка нямате ли? Твърдо съм против продължителното носене и привикване  Stop
Виж целия пост
# 3
Дъщеря ми имаше такъв период. Почваше се велико мрънкане, че иска да я гушна. Обяснявах, че вече е голяма и тежка. Кляках, прегръщахме се минута - две и после продължавахме пешком до... следващото "Гушни ме!". И сега /3г.2мес./ се сеща от време на време и вече с умивка ми казва "Хайде, ела тук долу малко да се погушим".
А при таткотот номерът минава все още - но в интерес на истината той сам я приканва да я качи на конче. А аз изпитвам ужас от този начин на носене, защото като дете съм падала /дядо ми се спъна, носейки ме на "конче"/, но не мога да се справя с баща и щерка.
Виж целия пост
# 4
И Калина правеше такива номера.Докато един ден майка в отчаянието си не вдигна блузата и не и показа огромния разрез от операцията която има.Просто и каза - баба има операция и много я боли,ужасно много я боли и не може да те носи.Дребното никога повече не посмя да иска да го носим......
Покрай майка и аз се научих да я прилъгвам с операцията.Проблема е че белега ми от секциото е толкова невидим,че бая време ми отива да я убедя че имам операция като на баба и. Simple Smile Но номера минава. Peace
Виж целия пост
# 5
С големия се справях, като му обяснявах, че ме болят ръцете.
Малката все още ходи и то доста. В очакване съм на периода, защото виждам и други деца да искат да ги носят.
Виж целия пост
# 6
И дъщеря отказва да ходи пеш. Почти не съм отказвала да я нося, но през последните месеци много ме боли кръста и ми е почти невъзможно да я нося с едната ръка, а с другата да бутам количката. Обяснила съм й и на последък не се сърди толкова и като се измори сяда в количката. Но се разхождаме със съпруга ми или с някоя от бабите, почва да плаче и иска да я носят. Не иска да стои в количката, и знае че колкото и да са изморени ще я вземат. Много я глезят (напълно ги разбирам) и не умеят да й откажат. А и тя е глезана - като я вземат на ръце ги гушка и  раздава целувки и прегръдки.
Не има забранявам да я носят, защото виждам че им доставя удоволствие. Но съм сигурна, че това е просто прищявка, защото и четири годишната ни кръщелница, която отдавна вече ползва собствените си крачета за основен транспорт,  когато сме заедно изявява желяние да я носят или се оплаква, че не може повече да ходи и иска да се вози в нашата количка. Или просто казва:"Носят Меги, искам и аз!"
Виж целия пост
# 7
Случайно си разтегнах нещо на кръста докато дигах дъщеря ми от креватчето, когато беше на 1г.8м. После просто нямах възможността физически да я дигам около 2 месеца. Първата седмица истеряса, и аз като bim-bam кляках да я погушкам. После се пробваше информативно веднъж на седмица и после като видя, че не може, се отказа. Никога повече не съм я носила на ръце.
Баща й я носи до 7 годишна (например вечер след ресторант, когато беше много изморена и заспи в колата).

Но, който може и иска да си я носи  Simple Smile.
Виж целия пост
# 8
Благодария Ви много юь отговорите.
На въпроса "Нямаме ли количка?"- Не! Отдавна не я желаерсинът ми. Имаме колело,с което долу горе се придвижвамерно му омръзва и иска да го носим. Казвам Ви,че до скоро/2-3месеца/ си вървеше. Е,поне носене и вървене беше на съотношение около 50/50 Simple Smile.Казвам му че ме болят ръцетеркръста, но Не! Sick Как да се справим newsm78 ?
А някой от вас има ли проблем с обличането на дрехите ooooh!  Simple Smile Пак по същия начин- мен не ме слуша за обличането.На баба се опъва пакрно може и да даде. Вече се чудя раз ли греша някъде или не.Дали Това ще отмине?
Иначе много се слушаме-само тези 2 неща са ни проблем-носенето и обличането/особено сутрин/  Sick
Виж целия пост
# 9
Отдавна знаят, че у дома такива не минават, но все още пробват понякога, защото свекървата ги взема, когато й мрънкат. Само питам: "При баба ти още ли минава тоя номер?" Смеят се и казват "Ами да". Отговарям им: "Е, нали знаеш, че тук не минава, аз не съм баба ти". Край на спора  Wink
Виж целия пост
# 10
имаше наскоро ьподобна тема, окаzа се , че доста деца минават преz някакъв подобен период, който отминава. Потърси темата има интересни иzкаzвания.
Виж целия пост
# 11
имаше наскоро ьподобна тема, окаzа се , че доста деца минават преz някакъв подобен период, който отминава. Потърси темата има интересни иzкаzвания.

Да, имаше такава. Там писах, че и моят син проявяваше такива желания и след като твърдо отказах и дори веднъж го върнах в къщи и го оставих в стаята му да поплаче спря с претенциите. Две години и половина са доста за дете, което е здраво и върви само от поне година и половина, за да иска да го носят. Не отстъпвай.
Виж целия пост
# 12
Дори и да го оставия седнал на земята,ще си стои с часове. И да му кажа че тръгвам и ще го оставя пак стои.Как да го накарам малко поне да се стресне че може найстина да го оставя.Обикновенно други деца при подобни думи криво-ляво-тръгват. Доста силен характер е дребосъка ни.
Виж целия пост
# 13
Не бих казала, че става въпрос за "силен характер", а по- скоро за придобити вредни навици и инат, които следва да се изкоренят посредством постоянство и твърдост.
Виж целия пост
# 14
Това с носенето е фаза, идва и отминава. При мен не минава номерът, защото няма как да го мъкна и него, след като нося бебето в слинг. Опитах да ги нося и двамата, но на големияму беше толкова неудобно, че се отказа и примири с ходенето.
Слушането и изпълняването също го има и при нас, само с нас - няма проблем, има ли друг човек пробва да прави театър. Но си знае границите и спира.
Затова и отказвам всякаква помощ от приятелки при разходките, защото ми е много по трудно да се съобразявам и с дете (и да го укротявам понякога дори) и с трети човек.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия