Лечение с алергени...?

  • 29 343
  • 53
     Здравейте, мили момичета . Поздравявам Ви За невероятният форум! Peace
   Моето дете е на 8 год. и от две години провеждаме терапия с алергени. Имаме АЛЕРГИЯ  към ЖИТНИ ТРЕВИ. Някоя от вас провежда ли такава терапия?   newsm78 Пишете ако имате такъв проблем. Предварително Ви благодаря   Grinning
Виж целия пост
# 1
Боцкате алергопревент по схема или нещо друго.Пусни в търса4ката-алергия там 4етох за този вид терапия Peace
Виж целия пост
# 2
Миналата година се боцкахме по схема а тази година приемаме алергена под формата на спреи които се впръсква под езика .Но ме интересува някой провеждал ли е такова лечение и до къде е стигнал? newsm78
Виж целия пост
# 3
Да ние проведохме шест месе4ен курс с алергопревент аз ли4о не от4етох никакъв положителен резултат.После 4етох статия за това ле4ение не си спомням вси4ко но-това ле4ение се прилага при възрастни за деца не се препоръ4ва,курса е минимум три години,по добри резултати има при сезоните алергии отколкото при целогодишните.най-добри са резултатите при сенна хрема.
Виж целия пост
# 4
          Здравейте,искам да споделя с вас, а и надявам се да получа съвет.Извадихме сливицата на дъщеря ми март 2007г. - третата - преди това правеше чести бронхити.УНГ ни каза,че от секрета на сливицата се спуска до дробовете и от там се стига да бронхит.Цяло лято детето беше много добре, естествено леки разболявания не се броят.Януари месец започна да кашля сухо и на периоди.Заведохме я на алерголог, ние сме от Варна, при д-р Петришка.Тя й направи тестове, и каза,че няма алергии.Постави й диагноза неалергична астма и ни назначи сингулер.Между другото забелязала съм,че излезе ли на влага детето започва да кашля. Кашлицата се активира най-вече есен.Приемахме сингулер,все още го вземаме, но кашлицата продължаваше - суха и периодична.Д-р Войчева ни посъветва да я заведем и при  проф.Кисьова.Тя ни назначи преднизолон и детето спря да кашля няколко дни след като приключихме схемата.Май месец отидохме отново при Кисьова за тестове.Те бяха положителни към влага,тревни полени,пух и перушина и към акари.Предписа ни лечение с алергени - инжекции по схема.Дъщеря ми е на шест години.Личната ни лекарка ни посъветва да не ги започваме,а да отидем отнова при Петришка и да чуем  и нейното мнение.Надявам се на съвет,защото съм раздвоена - да ги започна ли  или не? Добра терапия ли са за деца?
Виж целия пост
# 5
май ще се окажете с алергична астма Tired
моята дъщеря има проблем есенно-зимния период ,непрекъсната хрема и кашлица ,само че влажна.диагнозата и е алергичен ринит
секрета от носа се стича в гърлото и я задавя.
алергия към плесен показа теста,сингулара и други противоалергични не ни помагат.
имаме и увеличена носна сливица,при нея я махнахме на 2 г.,защото беше огромна.
сега има рецидив,в момента е на 4г.
аз лично съм против сингулара,моето дете се оплакваше от болки в крачетата от него.
алерголожката ,отричаше да е от него,но се оказа именно това лекарство проблема.
поискай и друго мнение ,от добър педиатър примерно.лечението се нарича десибилизация, и изисква добър и знаещ лекар.
Виж целия пост
# 6
   Благодаря за информацията, имам доверие в личната ни лекарка,но все пак тя не е алерголог. Ако някой може да ме насочи за добър алерголог,защото във Варна не сме посетили само Малячкина.Затова отидох и при професорката,но човек винаги се съмнява.Освен това искам да знам за реакциите от тези инжекции при деца които са правили тази десибилизация.Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 7
Аз съм се лекувала така. Какво по-точно те интересува? Бях в 8-ми клас когато д-р Мустаков ми предписа такова лечение, което продълж 4 години....всяка инжекция се слагаше мускулно в ръцете.  Последните шишенца, най-кафевите къето концентрация е най-голяма боляха много и имаше една седмица в която неможех да ходя на училише...Обаче всичко имаше невероятен ефект. Все едно никога не съм имала алергия от каквото и да е, а аз имам от пух, пера и домашен прах. На 4-тата година симптомите ми започнаха да се проявяват отново с пълна сила. Ходих на консултация и се оказа че при мен е настъпил обратен ефект Confused Спряхме всичко и доста дълго време бях на разни спрейове и капки, които имаха по-скоро временен ефект. След няколко години забременях и се страхувах ако ми се появи по време на бременността какво ще правя...и естествено се появи алергията. Обадих се след толкова много години на д-р мустаков, обясних му всичко по телефона и той ме посъветва какво да правя. Общо взето само капки...незнам какво стана с мене, обаче откакто родих до сега само веднъж ми са се появили симптомите и те минаха с най-обикновен Ксилометазолин.....
Иначе какво мога да ти кажа на кратко - с две ръце съм ЗА боцкането на алергени, защото лекаря ми обясни че това е най-сигурния начин да получиш шанс да се излекуваш завинаги. Максимума на лечение е 6 или 9 години мисля......Но както казах след отчитане на страхотни резултати при мен, на 4-тата година се стигна до обратен ефект. Съжалявам много за което, иначе бих продължила лечението без колебание. Успех.
Виж целия пост
# 8
  kati_z,защо при теб се е получил обратния ефект?Какво ти обясни лекаря?
  Ние в момента сме спрели stalorala защото сме с обострена алергия и приемаме ериус,а в носа пръскаме назонекс.Но за първи път започна и да кашля.Утре ще отиде ме пак до лекуващата лекарка ,за да видим какво ще каже и тя. Не знам но май няма ден в който да не се питам правилно ли постъпвам . Има  периоди в който алергиата изобщо не се появява и тогава се успокоявам ето всичко е наред, но в момени като този се питам постояно това ли е най-добрият вариант за лечение и не мога да си намеря място. А  сега като прочетох  kati_z незнам. 
Виж целия пост
# 9
      Благодаря много за отговора, аз също всеки ден се питам кой е най-добрият метод за лечение.В момента Мартина е добре и сигурно затова не искам да започвам с инжекциите,но като дойде есента.... CryМежду другото инжекциите, които ни изписаха са подкожни и проф.Кисьова каза,че не болели.Педито ни каза, да отидим отново при Петришка с пробите и да видим тя какво ще каже. Смятам и това да направя.Успех на всички в лечениета на алергиите!!!Не мислех,че са толкова трудна за лечение болест!!!!
Виж целия пост
# 10
Здравей Natalka_77,

Аз имам алергичен ринит и алергична астма (атопична астма). Тази година ми е трета на лечение със Сталорал - 5 треви. Смятам, че имам известно подобрение. Кажи какво точно те интересува. Аз доста информация събрах, преди да премина на това лечение. Ще споделя с удоволствие  Peace
Виж целия пост
# 11
Ще следя за повече инфо. Тази година и моят син изкара доста време с алергия и като не помогнаха лекарствата аз започнах пчелен прашец и прополис. Четох го в една надеждна книга и сякаш има подобрение засега.
Виж целия пост
# 12
Здравейте Simple Smile ето и нашата история в борбата с алергията.
Съпругът ми (30г) има алергия към тревни полени (проявява се всяка пролет все по рано - тази година започна в нач. на март чак до края на окт. че и ноември) и алергия към домашен прах ( тя си е целогодишна). Очите му се зачервяват и сълзят, обилен секрет от носа и много кихане. Все му е запушен носа - трудно спи, а доколкото съм чувала това влияе зле и на сърцето.
Преди три години му направиха пълни изследвания и му предписаха лечение със съответните алергени - концентрации и честота по схема - в началото по 2 инжекции (за прах и полени) 2 пъти седмично подкожно в ръцете.
Аз се научих да му слагам инжекциите, защото беше абсурдно непрекъснато да се търси сестрата ни.
В началото концентрациите бяха малки и сравнително леко ги понасяше. Но когато започнаха да се увеличават и ръцете му започнаха да се подуват, болеше доста, започна организма да реагира доста остро на алергените. Разболя се от грип и трябваше да прекъснем. После се върнахме пак на по-ниските концентрации за да продължим  .....
и така близо 6 месеца си бяха големи мъки. Накрая просто се отказахме. Не издържахме.
Сега пие лоратадин, но вече от това лекарство почти никакъв ефект.
Тази седмица ще ходим на хомеопат. В него ми  е надеждата - от Интернет каквото прочетох - повлиява се добре алергията при хомеопатично лечение.
Аз лично смята че инжекциите са кофти работа - колкото и да са малки дозите - има вероятност от алергичен шок - трябва да си носим адреналин за такива случаи ... на мен ми звучи страшно. Съжалявам изобщо че се мъчихме ... трябваше по рано към хомеопат да се обърнем.
Ще споделя по-късно впечатления от там.
Поздрави
Виж целия пост
# 13
Здравей Elyah,

Историята на мъжа ти звучи меко казано потресаващо. Когато бях на 16 години и на мен алерголог ми предписа хипосенсибилизация с инжекции. Тогава майка ми (която е лекар) категорично отказа и се насочихме към хомеопатията. За огромно мое щастие препаратите, които взимам облекчават много симптомите на алергията, но за нещастие - хомеопатията не излекува алергията ми. Имай го пред вид, когато започнете лечение. Казвам ти го, за да не очакваш много. За съжаление алергиите са имунно заболяване и се преборват с хипосенсибилизация.
Медицината се развива и сега има по-изчистени препарати. Аз в момента се лекувам със Staloral и мога да кажа, че имам подобрение. Иначе, в тинейджърските ми години съм опитвала и с пчелен прашец, но когато увеличавах количеството до определена степен и алергията ми се отключваше много бурно Sad

Успех с хомеопатията  Peace и ако имаш въпроси - питай. Какво ли не са експериментирали върху мен Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Buggy, благодаря ти.
наистина възлагам големи надежди на хомеопатията .....при него нещата стават все по- зле всяка пролет.
На ясно съм че това вероятно ще му е проблем до края на живота, но все нещо трябва да му помогне - просто не може така да я кара . Миналото лято получаваше леки пристъпи на задушаване докато спи. Според мен на психическа основа, от колкото реално да се задушава, но доста се поуплаших.
При него май е и наследствено - и майка му и сестра му са с такива алергии, но при него най-тежко изразена.
Аз се надявам на алтернативното лечение да повлияе не само алергията, но и цялостното му състояние - по някога е по-нервен от колкото ми се иска .. а си има и други дребни болежки .. така че ...
Ще споделя по-късно какво е станало.
Поздрави
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия