имам няколко проблема със съдомиялната

  • 2 375
  • 8
та след като  изчетох всичко и се посъветвах с вас най накрая си купих - електролукс  подобна е на тази   нhttp://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09028595   но има малки разлики
много и се радвам ,но някой неща ме притесняват
събирам от сутринта и я пускам вечер има 2 ароматизатора , но пак като отворя вратата и мирише на гадно ,а не мога да я държа отворена заради детето
ползвам таблетки калгонит , понякога сомат , но често някой неща са ми мазни , или имат петна ,а аз почти не готвя така че рядко имам тенджери и тави , затова и я пускам на по кратките програми
а пък като почнат да ми излизат и мокри най се дразня , обикновенно отварям вратата да нахлуе въздух , но като я пусна през ноща не става , а уж има сушене
и последно щом съм с таблетки трябва ли да сипвам някъде сол ?
Виж целия пост
# 1
Писано е доста много по въпросите, трябваше да прочетеш старите теми, преди да пускаш нова.
Не ползвай кратките програми, пускай на по-високи градуси щом имаш мазни съдове, температурата е ниска. Ама пък може и да не си разполагаш правилно съдовете, което е по-вероятно . Не достига свободно водата нявсякъде. Никога не ми е оставало мазно след миене и дори не мога да си го представя.
А за миризмата- естествено, че ще мирише в тия жеги. Пускай само изплакване през деня. Мен не ме притеснява през деня това, само ако оставям за другия ден изплаквам. След миене всичко е чисто и мирише хубаво.
Сол дали ти трябва- зависи от водата, ако е много твърда- не разчитай само на таблетката. Вредно е за машината.
Виж целия пост
# 2
С всички които съм говорила слагат сол независимо каква е водата (доколкото знам солта не разгражда мазнините а помага на водата да ги "избута"), а за мокрите съдове - програмата на която пускам нашата миялана(универсалната програма за всичко и всякакво замърсяване) има включено в нея изсушаване, но никога не е достатъчно та че аз винаги пускам и допълнителното изсушаване (има го на отделен буто поне на нашата миялна)
Виж целия пост
# 3
От един месец имам съдомиялна Беко и до сега не съм ползвала кратка програма, от страх, че няма да ми се измият чиниите. Ползвам двете най-дълги програми, в тях има сушене, чиниите излизат перфектни. Да, вярно е, че ако не си сложила правилно съдовете, има вероятност да не ти се измият.
Виж целия пост
# 4
Не пишеш какви са ти таблетките двуфазни или 3в1 / 5 в 1. Доколкото знам  винаги трябва да има сол в миялната. Моята също е Електролукс  има бутон  за таблетките 3 в 1 , но винаги е заредена със сол. Мисля, че е много важно. Най- добре ако е в гаранция да си направиш консултация със сервиза. това да излизат неизмити и мокри -никога не ми се е случвало. Най- много да има малко остатъци по някоя тава.
Виж целия пост
# 5
5 във 1 са таблетките в тях не се ли садържа сол
съдовете не излизат съвсем мокри , някой са сухи други не
и наистина на кратките програми остават петна
Виж целия пост
# 6
За сушенето- зависи от материяла на съдовете. Пластмасовите съдове никога не излизат сухи, тави и тенджери също не идеално сухи, имам капки по ръбовете. Но чинии, чаши и прибори са идеално изсъхнали. Ако и при теб е така, е нормално. И други мнения такива съм чела.
Виж целия пост
# 7
Имайте предвид, че водата в София е в пъти по-мека от тази в Пловдив и Варна примерно, така че солта си е почти задължителна. Машината си дърпа колкото и трябва.

Пласмарията винаги излиза с конденз.
Виж целия пост
# 8
Моите също не излизат напълно сухи, но миялната ми е В клас на сушене, а иначе за препаратите първо ползвах на калгон 5в1, но в магазина ми казаха, че за по-добър ефект трябва да се ползва отделно сол и гланц.И за това смених таблетките-обикновени си вземам на Сомат, Калгон, даже и Аро съм вземала, но задължително слагам отделно сол и гланц Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия