А когато бебето не иска да си спи в леглото?

  • 1 427
  • 23
мили мами, първото ми дете беше идеалното бебе - искаше да го кърмя по часовник, след което заспиваше, нямаше нощни хранения и рев, не се налагаше да го разнасям или да спи при мен.
сега имам дъщеричка на 20 дни, която може цял ден да плаче, ако не я взема или на ръце или на корема ми или до мен на леглото. сложа ли я в нейното креватче веднага се събужда и почва да плаче и не спира докато не я взема. не иска и биберон. знам,че всяко бебе е индивидуалност и че тя е много мъничка, за да изисквам от нея да има изграден режим. както и че досега е била в корема ми и е нормално да се чувства най-добре в прегръдките ми.
питам се дали това ще отмине и ако не какво правите вие в подобни ситуации? как се справяте с ревливите бебета?
благодаря!
Виж целия пост
# 1
Ами как,взимам го и аз на спалнята при мен,затварям си очите и се правя че спя,тя твоята бебка още не разбира де ама....... Преспивам го като го обърна настрани и си слагам ръката на дупето,така го клатя лекичко и викам "Шшшшшшшшш" Crazy напаво без въздух оставам но няма как.Инъче на ръчички,и трябва да си спокйна защото усещат  Peace
Виж целия пост
# 2
ох как те разбирам.. дъщеря ми беше перфектно бебе. ревеше от колики между 7 и 9 вечерта. винаги си изяждаше млякото. винаги ядеше в колкото часа трябва. всичко беше идеално... ноооо сега.... бебето няма ни режим на хранене, ни режим на спане, НИЩО. спи си в леглото, но не винаги.... понякога в количката, друг път в кошницата, или пък спи гушнат в мен... не знам кога ще отмине:)
Виж целия пост
# 3
спим си заедно на спалнята. Гушкаме се и се търкаляме и сме спокойни и тримата. Е по някога таткото не го оставяме да се наспи много ама...
А иначе до 8-мия месец се приспивахме на ръце. Жестоки колики имаше. Направо беше ад. Спеше на корема ми, а аз седнала. Беше ми тежко и трудно, но не съжалявам за нито една минута в която е бил в прегръдките ми.
Виж целия пост
# 4
благодаря ви...значи няма спасение ... ooooh!
Виж целия пост
# 5
Доскоро доста често го приспивах в количката и дори се бъзикахме в един момент,че "леглото е пълно с колики"  Laughing После го премествах лекичко,без да го събуждам и така...
Нямам голям опит с гледането на деца,защото това ми е първото,но все си мисля,че и това ще отмине.
Виж целия пост
# 6
Много е мъничка още за да прецениш дали иска или не да си спи в леглото Peace Сега наистина има просто по-голяма нужда да е близо до мама за да се чувства сигурна и спокойна,така,че гушкай си бебчето и не му мисли много,всяко нещо с времето си.Иначе големия и досега му се иска да спи в нашето легло и се пазари непрекъснато,а бебо се чувства прекрасно в креватчето си и въобще не му хрумва да спи при нас...за сега Wink
Виж целия пост
# 7
Спасение има- след втората годинка  Grinning
Виж целия пост
# 8
Спасение има- след втората годинка  Grinning

При нас беше след петата ooooh!,така,че всичко е мнооого относително.
Виж целия пост
# 9
купуваш си един слинг и се решава проблема - хем ще спи в прегръдката на мама, хем ти ще си свободна да се занимаваш с обичайните си задължения. а щом не иска в креватчето си - просто не я слагай там. много по-лесно е да я слагаш на спалнята и когато се поразбуди леко да легнеш и да я накърмиш и тя да си заспи отново.  Peace
Виж целия пост
# 10
Спасение има- след втората годинка  Grinning
при нас до втората година нямах ама никакви проблеми, а сега... no не знам как ще се оправяме...
Виж целия пост
# 11
Моята спи в кошарата само ако и покрия ухото с нещо.Може би и е по-уютно,незнам.Даже ме напушва смях като я гледам.А иначе-незнам какво да ти кажа,оставяла съм я да поплаче,а аз плачех в другата стая.Майка ми казва-"Едно нещо,повторено 3 пъти,става навик".Естествено всяко дете е различно...
Виж целия пост
# 12
Ами как,взимам го и аз на спалнята при мен,затварям си очите и се правя че спя,тя твоята бебка още не разбира де ама....... Преспивам го като го обърна настрани и си слагам ръката на дупето,така го клатя лекичко и викам "Шшшшшшшшш" Crazy напаво без въздух оставам но няма как.Инъче на ръчички,и трябва да си спокйна защото усещат  Peace

Ние сме абсолютно същата картинка  Crazy Плюс това, че главата й трябва да е опряна в нещо - възглавница, ръка...нещо  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Синът ми беше същия, въобще не се притеснявах и не ми тежеше. САМ се отказа от спането при мен, от кърменето, изгради си режим, сега имам най - самостоятелния малък мъж. Heart Eyes Сама си се убедила, че децата са много различни, няма по - печеливша стратегия от това да се водим по тях. Това е най - правилният метод за отглеждане.  Peace
Виж целия пост
# 14
Спасение има- след втората годинка  Grinning
Да, наистина, там някъде.
Синът ми беше подобно на описаните ревливи бебета. Не спеша на своето легло, все искаше да се гушка в някой. За да не го държа на ръце лягах до него на по-голямо легло. Или сядах до него, като ръката ми беше върху него, или по някакъв начин подпрян на мен, за да усеща близостта ми. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия