Кърмене и отслабване

  • 1 069
  • 3
Здравейте.
Може въпроса ми да ви се стори странен и много да ме упрекнат, но все пак ще го задам. Предстои ми да родя през м. май. Винаги съм била с хубава фигура  и съм държала на външния си вид, затова искам веднага след раждането да започна с режим на хранене и упражнения за възстановяване. Притеснява ме това, че от много майки чувам, че не са могли да отслабнат докато са кърмили, а даже напротив. Моля ви споделете своя опит- пречи ли кърменето на отслабването и влизането във форма?
Благодаря на всички, които ще ми отговорят.
Виж целия пост
# 1
Кърмих и отслабнах. Още кърмя и съм в нормална кондиция. Кърменето дори спомага за сваляне на килограмите, стига да не се тъпчеш за двама, както бабите обичат да съветват. Виж в Библиотеката на форум Кърмене, както и пусни търсачката за този форум, и ще намериш много хубави обсъждани теми и статии.
Виж целия пост
# 2
Зависи от много неща, но живот и здраве като родиш ще прецениш. Аз също държа на фигурата си, но това не ми попречи да кърмя девет месеца. Напълнях 15кг по време на бременност, определено нямах изобилие от храна и съответно трябваше да се храня добре, да поемам повече течност и т.н. При изписването от родилното бях - 7кг., следващите три месеца качих 2кг.,след още три месеца отслабнах с 4кг./докато кърмих/. Равносметката е че не успях да отслабна и да си върна хубавата фигура докато кърмих, но сега се старая.
Дано когато родиш да продължиш да имаш същият ентусиазъм, време и възможности и да си върнеш хубавата фигура по бързо.
Най накрая препоръчвам ти докато кърмиш да се храниш разделно и здравословно така поне няма да напълнееш.
Виж целия пост
# 3
При всеки е индивидуално. Някои свалят килограми само от кърменето, други - не. Не виждам причина обаче да се напълнява от самото кърмене. По-скоро то ти пречи да спазваш диета. Аз за жалост съм от вторите, на които едното кърмене не им помага да свалят, а не мога да пазя и диета и съм твърде отчаяна.   Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия