Разтуриха паралелките с изобразително изкуство!!!

  • 1 827
  • 24
Моля ви помогнете ми с информация! Преди около 2 часа ми се обади директорката на училището в което приеха дъщеря ми на 1-во класиране и първо желание и ми съобщи новината че паралелки с изобразително изкуство вече няма да има в  51СОУ    3 СОУ    2СОУ     105СОУ!!!
И се оказа че всичко е отишло по дяволите!!! Моля ви дайте ми съвет какво да правим - дете реве и само повтаря че се е провалила и аз рева с нея! Ако някой има информация или може да ми помогне със съвет ще бъда благодарна!
Виж целия пост
# 1
МОН и Министърът на образованието, който предпочита да затваря училища и паралелки, вместо да решава проблемите в образованието.
Виж целия пост
# 2
Единственото, което се сещам, е да я запишете на добри уроци по рисуване, при някой преподавател в академията примерно (даже лично на мен този вариант ми се струва много по-добър от СОУ с худ. паралелка Rolling Eyes).
Щом има желание, една закрита паралелка няма да я спре, нали? А реализирани художници има и без да са учили в средно худ. училище.
Виж целия пост
# 3
Да аз разбирам че това е просто обикновенно СОУ и че нищо не се знае след време за нейното професионално бъдеще но тя не иска да остане в досегашното училище! А пък по тоя начин трябва да чакаме четвърто класиране там където има евентуално места и просто без да имаме избор някакъв да я запишем! Язък ти за труда на детето.......а парите които са платени за тоя изпит кой ще ни върне? И в крайна сметка ще трябва да се задоволи с нещо което не и е присърце!
Виж целия пост
# 4
За кой клас говорим, все пак?  Thinking
Виж целия пост
# 5
За след 7-ми. извинявам се ама просто не съм в час!
Виж целия пост
# 6
Ами не съм сигурна, но все си мисля, че в школото на щерката си има такива паралелки. Става дума за 144 СОУ.
Но най-добре е да разгледаш тук: http://www.144sou.com/ , че аз нещо не можах да се ориентирам.

... май иде реч за прием на деца в тази специалност, но след завършено основно образование. Което ако не се лъжа е след 8-ми клас.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ти ама ние живеем в Овча Купел. Много ни е далече. Гледахме все пак да е съобразено от към транспорт и разстояние!
Виж целия пост
# 8
съжалявам. исках да помогна...
Виж целия пост
# 9
Много ти благодаря!  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
И в Пловдив има такава закрита паралелка. Мисля, че беше единствената с изобразително изкуство. Като изключим художествената гимназия.
А ми се щеше догодина да кандидатстваме там  Confused
Не знам по какви причини се прави това. Предполагам, че няма достатъчно кандидати.
Виж целия пост
# 11
Е, добре, тя като е закрита, всъщност какво става? Няма ли да учи детето в това (новото) училище, но в друга нехудожествена паралелка?
Мнооого кофти номер.
Виж целия пост
# 12
Не няма да учи защото другите паралелки са запълнени! И това е парадокса че ти казват да ходиш да си изтеглиш документите и ........се оправяй!
Виж целия пост
# 13
Е, такова чудо не бях чувала  Twisted Evil И сега каво? Как се вземат такива решения? На сайта на МОН(стана ми навик да го посещавам  smile3515) пишеше, че днес министърът ще има срещи в РИО - явно там е хвърлена тази бомба. И ако пак са го направили, за да спестят пари...

Надя, знаем се от темата за изтерясването и те разбирам. Трябва да намерят някакво решение, все пак не са малко деца. Пиши какво ви предлагат като алтернатива - не е възможно само 4-то класиране - там наистина са много малко бройки. Успех!
Виж целия пост
# 14
bigcat благодаря ти много че ме разбираш!Утре отивам първо в училището гнездо където ще бъдат изнесени свободните места по училища.После отивам в инспектората и ще правя ако трябва бой!Не мърдам от там докато не намерят алтернатива ама не каква и да е а такава която ни устройва напълно! Ще пиша после какво е станало! Стискайте ми палци че детето е съсипано!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия