с. Буйново?

  • 3 067
  • 4
Здравейте!

Търся информация за това село. Как може да се стигне до там от Пловдив? Има ли обществен превоз  и хубав ли е пътя? Всякаква информация ще ми е от полза. Мерси!
Виж целия пост
# 1
Директен обществен превоз мисля че няма. Можеш да стигнеш с автобус от Пловдив до Девин, и от Девин до Триград - има варианти, макар и не много редовни. Разстоянието до Тешел (по-конкретно до ВЕЦ "Тешел"), където е и разклонът за Ягодина, а от там и за Буйново е около 25 км., та можеш да ползваш и такси от Девин.
От Ягодинската пещера до селото се достига по асфалтиран път. Тесен, но приличен. Буйновското ждрело е не по-малко красиво от Триградското.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти, но да синтезирам: първо трябва да стигнем до Девин, след това до Триград, след това Ягодина и накрая сме в Буйново? Правилно ли съм те разбрала? Много ми е неясен онзи район...
Виж целия пост
# 3
Не, не стигате до Триград. Споменах го, защото от Девин до Триград има автобуси, които може да използвате, но след това транспорт не знам да има.
Eто карта
Виж целия пост
# 4
Здравейте!

Търся информация за това село. Как може да се стигне до там от Пловдив? Има ли обществен превоз  и хубав ли е пътя? Всякаква информация ще ми е от полза. Мерси!

Малко късно, но все пак по - добре късно отколкото никога. Wink
За Буйново автобус има от Девин вечер от 18.00 без събота и неделя. Като до Девин съответно автобус от автогара "Родопи" от Пловдив мисля, че имаше 3 или 4 автобуса за деня.
Колкото до пътя до Тешел е добре, след разклона за Ягодина и Ягодинска пещера пътя е еднолентов, но с добър асфалт. След пещерата на 12 км. е и село Буйново, а пътя е слабо казано ад. Ако се пътува с кола препоръчвам по висока, да не си оставите случайно ауспуха на някой камък. Grinning
А колкото до селцето невероятно е. Simple Smile Препоръчвам го за хора ценящи красотата и тишината. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия