документи за щатите

  • 3 768
  • 30
през ноември съм канена за 2 седмици в Бостън. Искам да съм на ясно какви документи ми трябват за да съм подготвена по от рано.....някои ако има опит да каже.трябва ли ми покана или нещо друго....общо взето всичко по темата ме интересува   bouquet
Виж целия пост
# 1
За интервюто за виза в посолството е добре да имаш писмо-покана от хората, при които отиваш. Отделно, от полза е всичко, което доказва сигурните ти връзки с България - документи за собственост, служебна бележка от работа, банкови сметки и др. Ако имаш въпроси, питай.
Виж целия пост
# 2
Tрябва да имаш покана задължително. Тинтири-минтири ти е обяснила, че трябват документи, доказващи връзките ти с България. Ако си женена, и особено ако имаш деца, шансът да ти дадат виза е много голям. Като подаваш заявление за явяване на интервю, ти дават списък с документите, които трябва да си набавиш - акт за раждане, акт за брак, международен паспорт и т.н. Таксата за явяване на интервю е 100 долара (не се връща при отказ).

Иначе, нали се водят преговори да се махат посетителските визи? Последно чух (непотвърдена информация) че от ноември вече можем да ходим свободно в щатите?
Виж целия пост
# 3
с бащата няамам брак но детето ми е на година и 2 месеца.в момента не работя гледам го в къщи.банкови сметки имам 2.може би направо в посолството трябва да звънна....хммм.и да питам за визите ноември месец
Виж целия пост
# 4
Детето, ако остава тук, няма да имаш никакви проблеми, ще те пуснат.
Виж целия пост
# 5
В Посолството не са много разговорчиви по телефона, насочват те към сайта. Ние взехме 10 годишни визи за 5 минути. Имахме обаче покана-гаранция от приятелите ни (което е най-важното според мен), както и служебни бележки от месторабота (въпреки, че все още бях в майчинство). Имахме също и банкови референции, снимахме нотариални актове на имоти, които имаме, както и акта за раждане на детето. Интервю доколкото знам, можеш да си насрочиш само през интернет.  Самото ни интервю мина като на шега, явно ни харесаха Mr. Green
Пожелавам ти успех!
Виж целия пост
# 6
Към авторката на темата, да поканата е задължителна, а за телефона е лоша идея, по добре интернет или на место най добре  Peace

В Посолството не са много разговорчиви по телефона, насочват те към сайта. Ние взехме 10 годишни визи за 5 минути. Имахме обаче покана-гаранция от приятелите ни (което е най-важното според мен), както и служебни бележки от месторабота (въпреки, че все още бях в майчинство). Имахме също и банкови референции, снимахме нотариални актове на имоти, които имаме, както и акта за раждане на детето. Интервю доколкото знам, можеш да си насрочиш само през интернет.  Самото ни интервю мина като на шега, явно ни харесаха Mr. Green
Пожелавам ти успех!

Браво на теб  bouquet

А за тази твоята 10 годишна виза си кандидатствала в посолството с цел гостуване ли?  newsm78
Виж целия пост
# 7
И аз имам 10-годишна, но след това спряха да дават толкова дългосрочни, доколкото знам. Кандидатствах с цел гостуване.
Виж целия пост
# 8
И аз имам 10-годишна, но след това спряха да дават толкова дългосрочни, доколкото знам. Кандидатствах с цел гостуване.

А да знаеш как стоят нещата в момента за това...  newsm78 В смисъл спряли са да ги дават явно, но пак може да се кандидатсва за такъв вид виза и се иска покана, нали? Не съм на ясно никак, ако може да ми дадеш малко инфо, ще ти бъда благодарна  Hug

Ииии изобщо се коментира, че ще падат визите сега..., някой чул ли е някоя новост по въпроса...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
http://www.bg-chicago.com/immigration_news.html  виж това - за нещо по-прясно не съм чувала
Виж целия пост
# 10

Благодаря ти  Hug

И се извинявам на авторката на темата, че зададох въпросчетата си тук  Embarassed Hug  bouquet
Виж целия пост
# 11
споко Simple Smile на мен ми е полезна информацията така 4е питаи си на воля.
а летищните такси знаете ли колко излизат -през лондон с хемус еър намерих им цените само без таксите (много тъпо кат вземат да дават билети без лети6ните такси все едно можеш да откажеш да ползваш летището и да ско4иш насред полето)
Виж целия пост
# 12
споко Simple Smile на мен ми е полезна информацията така 4е питаи си на воля.
а летищните такси знаете ли колко излизат -през лондон с хемус еър намерих им цените само без таксите (много тъпо кат вземат да дават билети без лети6ните такси все едно можеш да откажеш да ползваш летището и да ско4иш насред полето)

 hahaha

Не съм много сигурна, но за САЩ с включени летищни такси в билета мисля, че са около 80-100 Евро  newsm78 Само да не бъркам, но такъв спомен имам...  Rolling Eyes За Лондон може би е същото или горе долу, вярно че е по близко, нооо така си мисля незнам... Всички авиокомпании ли дават билетите без летищни такси?  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
е то няама зна4ение колко е близко 6тот тя таксата си е една за лети6тето без зна4ение дали каца6 от съседна страха или от друг континент....то си е за лети6ето а билетите са тез коит са с разли4ни цени и покриват разходите на авиокомпанията (колко съм подробна а  Mr. Green )
Виж целия пост
# 14
е то няама зна4ение колко е близко 6тот тя таксата си е една за лети6тето без зна4ение дали каца6 от съседна страха или от друг континент....то си е за лети6ето а билетите са тез коит са с разли4ни цени и покриват разходите на авиокомпанията (колко съм подробна а  Mr. Green )

Именно, за това казах, че предполагам, че летищните такси са едни и същи... В нета незнам дали, ако се разровиш може да попаднеш на такава информация...  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия