Трябва ли да усетя нещо когато се пука фоликул?

  • 2 199
  • 12
Вчера ходих на лекар, за да ме провери за овулация и ми каза, че имам назрял фоликул, но е доста голям.Вечерта ме болеше от тази страна. Възможно ли е да се е пукнал и затова да ме е боляло?  newsm78
Виж целия пост
# 1
Да, възможно е. Но не винаги се усеща болка, при спукването на фоликула. При мен например, единият месец ме болеше доста силничко, докато на следващият, изобщо нищо не усетих. Но при теб болката най-вероятно е точно от това - пукането на фоликула. Ако искаш да се подсигуриш, можеш да отидеш и днес на преглед, доктора трябва да види следи от настъпилата овулация. Но при всички положения - действайте, не изпускайте момента. Пожелавам ти в най-скоро време да видиш двете чертички  Laughing
Виж целия пост
# 2
Както и DODICHKA ти е написала всичко е много индивидуално. Някои момичета усещат овулацията си, други не. Вероятно е болката да е в следтвие от пукане на фоликула. Най-добре отиди при лекаря си за да те погледне отново на УЗ. И ти си знаеш - не изпускайте момента. Успех.
Виж целия пост
# 3
Може да усетиш, може и не. Не се води по болката за овулацията, доста несигурен признак е.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви. Аз и без това трябва утре пак да отида при лекаркта и дано да се е пукнал.
Виж целия пост
# 5
не е задължително!
аз никога не съм усещала  Wink
Виж целия пост
# 6
Винаги съм го усеЩала като се пукал, но само десния. Един месец ме боли от дясно, другия нямам болки. Даже се бях притеснила, че левият не овулира, ама скоро бях при доки и точно от ляво беШе доминантният.  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Не, може нищо да не усетиш.
Освен това болка може да има преди или след  пукването на фоликула, но не и при самото пукване.
Виж целия пост
# 8
Днес пак бях на лекар и ми каза че фолкула се е пукнал smile3501 Може и затова да е била болката.
Виж целия пост
# 9
Браво  bouquet, затова те е боляло. Надявам се сте се възползвали от момента Wink
Виж целия пост
# 10
И аз се надявам пълноценно да сте оползотворили овулацията, и още повече се надявам скоро да се похвалиш  Peace
Виж целия пост
# 11
благодаря ви много за пожеланията.И дано скоро да ме няма вече в тази част на форума Praynig
Виж целия пост
# 12
ДАНО МИЛИЧКА,ДАНО.СТИСКАМ ТИ ПАЛЦИ СКОРО ДА СЕ ПОХВАЛИШ. fingerscrossed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия