ендометриоза

  • 3 731
  • 9
Момичета искам да попитам дали някой с ендометриоза има газове къркорене на корема и разстройство? От 3 месеца съм така и няма оправия. Казаха че по червата уж няма нищо и си мисля дали проблема не е гинекологичен защото имам и отклонения в цикъла?
Виж целия пост
# 1
Да, аз. След като оперирахме ендометриозата лапароскопски, газовете, къркоренето, подуването, диарията и т.н. значително се подобриха. Ти лекуваш ли се по някакъв начин?
Виж целия пост
# 2
ами благодаря ти за отговора малко ме поуспокои, не че ендометриозата е леко заболяване но през главата ми минават какви ли не мисли аз нямам доказана диагноза само съмнения за такава и то от 3 - 4 години но забременях много лесно и всеки лекър като чуе за това и ми казва че бремеността би трябвало да поуправи нещата но ето че година и половина след това оплакванията ми пак започнаха и то най вече в това че започва да ми прокървява кафяво течение 8 дни преди да ми дойде, усещам че нещо с хормоните ми не е наред , и разтройството ми се усилва точно преди да ми дойде. Незнам вече май наистина трябва да се замисля за лапароскопия и за по добър гинеколог но досега си мислих че лапарото не се поема от касата и тъй като не съм от софия все отлагам  заради детето.
Ти от къде си и кой ти прави лапароскопията
Виж целия пост
# 3
Момичета искам да попитам дали някой с ендометриоза има газове къркорене на корема и разстройство? От 3 месеца съм така и няма оправия. Казаха че по червата уж няма нищо и си мисля дали проблема не е гинекологичен защото имам и отклонения в цикъла?

И аз съм със същите оплаквания ,но от 2 год.Откриха ми ранички па дебелото черво ,но и аз имам маточно кървене и газове нон стоп,та си помислих-възможно ли е това да е причината за тези ми болежки?
Да, аз. След като оперирахме ендометриозата лапароскопски, газовете, къркоренето, подуването, диарията и т.н. значително се подобриха.
Пиши моля те как ти поставиха диагнозата ЕНДОМЕТРИОЗА?
Виж целия пост
# 4
Пиши моля те как ти поставиха диагнозата ЕНДОМЕТРИОЗА?

Ами първите признаци започнаха около 8-9 м преди лапароскопията. Чувствах постоянно някаква тежест в корема, газове, честа диария независимо какво и колко съм яла. Цикълът ми не беше въобще обилен и много болезнен, парадоксално, но пък 1 седмица преди него почвах да чувствам странно бълбукане в корема и слабост. В следващите месеци цикълът ми стана нередовен, като накрая стигна 60 дни! Имаше и аномалия в нивото на естрадиол. Тогава вече на преглед с вагинален ехограф се видя 2см киста. Докторът първоначално не искаше да ме оперира, защото кистата била много малка, но накрая го убедих. В последствие при лапарото се оказа, че кистата е 4см и има и сраствания и разсейки. Последва и медикаментозно лечение няколко месеца с Депо Провера.

Ти от къде си и кой ти прави лапароскопията

От София. Д-р Стаменов ми прави лапарото, но не те съветвам да търсиш него, тъй като графикът му е изключително запълнен (часове има за средата на 2008). Ако си близо до София, потърси друг добър гинеколог за диагностика, а за лапароскопията те съветвам да отидеш при Попов от Шейново. Обезателно потърси добър лекар, дори и да не е причината в тази гадина, поне ще знаеш как да се лекуваш.
Виж целия пост
# 5
Ох днес пак бях на гастро но ме съмнява вече че проблема е в червата.  убеждават ме че ако съм имала ендометриоза щяло да има кръв и от ануса  Shocked
Аз също имам киста но мойта също е много малка и си стои такава от доста време и затова никой не и обръща внимание но като чета твоите симптоми все едно описваш моето състояние
Незнам вече от бургас съм но май ще се идва към софия
благодаря ти много за отговора за сега ще пия пак някъкви бактерии за чревната си флора пък да видим до къде ще се докарам
Виж целия пост
# 6
Ох днес пак бях на гастро но ме съмнява вече че проблема е в червата.  убеждават ме че ако съм имала ендометриоза щяло да има кръв и от ануса  Shocked

Това категорично не е вярно. Аз никога не съм получавала такова кървене. Освен това, моята ендометриоза не е била по червата, но въпреки това ми влияе зле на храносмилането. Така че самото й наличие в коремната кухина може да повлияе на други органи и системи. Бактериите може да те облекчат частично, но ако наистина е ендометриоза трябва да идеш на добър гинеколог... Желая ти много късмет!  Peace
Виж целия пост
# 7
здравейте
скоро видях статията незнам дали още е валидна но аз имам същите оплаквания. къркорене на корема съпроводено с диарични изхождания. не съм ходила на гастроентеролог а на генеколог защото имим кисти на яйчниците и нарушени хормони. не сме говорили за ендометриоза но ще попитам. сега пия противозачатъчни таблетки и хормонални таблетки. да се надяваме че това е проблема. направете си хормонални изследвания. ако мога да помогна с нещо пишете.
Виж целия пост
# 8
убеждават ме че ако съм имала ендометриоза щяло да има кръв и от ануса  Shocked

Някой с ендометриоза /установена и лекувана или лекуваща се/ има ли кръв, както пише по-горе авторката?
Виж целия пост
# 9
Оле,и аз от известно време насам имам много газове и болки в червата по време на мензис....само веднъж ми споменаха,че може и да имам ендометриоза в някаква малка степен...но сега като чета започвам да се плаша Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия