мога ли да сменя фамилията на детето

  • 1 847
  • 2
здравейте, чудя се дали някй знае има ли процедура да мога запиша детето на мое, а не на бащиното му име. синът ми на 1г3м е припознат от баща си, но сега се разделяме, той заминава за чужбина и не се знае дали изобщо ще се видим отново. разбирам, че ще ми трябва неговото разрешение при някои ситуации и се виждам в чудо как бих го издирила ако ми потрябва, при положение, че аз дори не знам кога и къде заминава в настоящия момент, а камо ли в по-нататъшни години. освен това ако искам да го съдя за издръжка май нямам големи шансове?
Виж целия пост
# 1
Вече е писано по темата- мисията невъзможна, освен ако той не е биологичният му баща. То така всеки би сменял имената на децата си след всеки скандал с бащата. Честно- и аз искам да го лиша от това, но не може.
Виж целия пост
# 2
Наистина е писано по темата, но мога да ти дам един съвет - непременно бащата да подпише декларация за напускане на страната и за получаване/издаване на задграничен паспорт на детето БЕЗ негово присъствие.
Можеш да го осъдиш за издръжка, но това ще ти е само една хартийка - ей така да се каже че си го направила (ако наистина няма как да го откриеш в бъдеще)
Името НЕ можеш да смениш без изричното съгласие на бащата - става с лишаване от родителски права. Това съвсем на кратко ако не ти се рови из темите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия