Големината на бебо според видеозоните - имаше ли разминаване при вас?

  • 4 245
  • 62
Много се говори за точността на измерване на видеозоните в последните седмици преди края на бременността. Какво се случи при вас?

При изказано мнение, моля посочете г.с. на направеното измерване и предполагаемо тегло срещу г.с. на раждане и реално тегло    bouquet
Виж целия пост
# 1
С баткото не помня дали имаше разминаване, но сега с малкия спомените ми са пресни Simple Smile
На 28.02 /при термин 5.03/ видеозонът го измери около 3кг и 100 гр, а той се роди 3,840 кг. 4,5 часа по-късно Grinning
Виж целия пост
# 2
В 40г.с.  ми казаха - над 4кг, роди се 4.100кг
Виж целия пост
# 3
Тъкмо си казах - колко интересна тема и естествено кой се е сетил да я пусне - JennaHug Винаги най-полезните статистики ! Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Моят отговор го няма. Лекарката никога не е давала смели прогнози, казвала ми е, че се развива добре, че расте нормално. Сестрата без видеозон се опита да прогнозира и сбърка с над 1 кг.
Виж целия пост
# 5
И при двете ми деца видеозонът показа разминаване с около 300 гр. по-малко отколкото се родиха.3.600 кг показа видеозона,те бяха 4кг синът и 3.900 кг дъщерята.
Виж целия пост
# 6
При мен имаше разминаване през цялата бременност.Всички доктори казваха,че бебето е доста едро.Накрая се оказа не съвесем така Wink.
В 38 г.с.доктора го видя околко 3 кг. и 500 гр.Родих 2 дена по-късно,като в деня на раждането докторите в родилното казаха,че е едро бебе и бил към 4 кг.Е,роди се 3000 кг. и 49 см.Никой не позна Laughing
Виж целия пост
# 7
Ооо, болната ми тема!  Twisted Evil
За малко да ми назначат секцио, че аз съм си дребна по принцип, а бебо бил "огромен"... Бил над 3500 бебе... Двама лекари ми се кълняха в това, независимо един от друг.  Часове преди да родя, като постъпих, израждащият ме лекар пак го гледа на уз и ми каза, че водите ми са повечко, ама под 3300 не е със сигурност. Е, като ми пукнаха мехура и ми изтекоха водите, огромният корем спадна и бебчо се роди ... 2600! Shocked Напълно здраво, доносено бебче, но дребничко (46 см!)
Прави си изводите, колко "познават", представям си да ме бяха срязали за едното нищо, щях да ги избия просто...  Twisted Evil
Виж целия пост
# 8
И лекарят, при който ходих на ЖК, и този, при който родих, познаха с точност:)
Виж целия пост
# 9
За момчетата вече не помня.
За малката в 39 седмица ми казаха 3,800   тя се роди 4 кг два дни след последния ехограф.
Виж целия пост
# 10
Гласувах с последна опция. Обясняваха ми,че ще се роди около 3,700кг, а се роди 2,650кг #Cussing out
Виж целия пост
# 11
На мен не са ми казвали точни размери. Първият път имах огромен корем и всички мислеха, че ще родя огромно бебе. Само докторът ми ме предупреди в края на осмия месец, че бебето ще е дребно - роди се 2850кг, 17 дни преди термин. Вторият път в първите дни на деветия месец влязох да раждам с контракции и разкритие, но задържаха раждането, защото бебето беше много дребно - 2кг. Роди се 4 седмици по-късно, 2880. Толкова си мога Mr. Green
Виж целия пост
# 12
 Crazy Дъщеря ми се роди 3600 грама, а четирима лекари твърдяха, че е над 4.5 кг.
В тяхна защита да кажа, че ако се изчислява теглото по дължината на бедрената кост, то щерката се роди с много дълги крака, иначе "на цяло" беше с нормален ръст - 51 см.
Виж целия пост
# 13
Теглото би трябвало да се изчислява по комплекс от показатели, не само по бедрената кост, защото обикновено има разлика в размерите и г.с., които се показват при размер на глава, бедро и т.н. Някои имат големи глави, други - дълги крака Laughing
Виж целия пост
# 14
При последното ми раждане докторът беше категоричен, че в последните седмици - 36 + не може да се направи добра преценка за теглото и размера на бебето само по данни от видеозона (измерване на обиколката на главата, крак, ръка). Обясни го с това, че бебетата вече са големи и е трудно да се направи прецизно измерване. Човекът е с 30 години стаж и е изродил много бебета. Може да се каже, че позна кг на сина ми, но не ме е гледал след 24 та седмица.

 При второто ми раждане твърдяха според видеозон в 36та (друг доктор), че бебето ми ще е над 4кг, но не познаха. За първото ми въобще не са коментирали.

Редактирам се, защото не съм се изказала ясно - исках да кажа, че не може да се определи след 36та седмица и  дали бебето си отговаря на термина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия