еднократна помощ след раждане на второ дете

  • 1 542
  • 10
здравейте,

кажете къде се отиваше и с какви документи за получаване на еднократната помощ при второ дете. и на каква сума възлизаше тя?

мерси !
Виж целия пост
# 1
Здравей.Сумата е 200 лв. и не зависи от доходите.Ако си на трудов договор я получаваш от работодателя, който ти изплаща майчинството . Ако не- отиваш в социални грижи по местоживеене и те ти ги изплащат.При всички случаи ти трябва акт за раждане на детето и молба по образец.
Виж целия пост
# 2
Цитат на: Suny
Здравей.Сумата е 200 лв. и не зависи от доходите.Ако си на трудов договор я получаваш от работодателя, който ти изплаща майчинството . Ако не- отиваш в социални грижи по местоживеене и те ти ги изплащат.При всички случаи ти трябва акт за раждане на детето и молба по образец.


vzimat ti originala na akta za rajdane i si go poluchavash obratno sled kato si vzemesh parite.
strashna prostotia!!!!!

a parite si gi vzimash ot poshtata okolo 16 chislo na sledvashtia mesetz.
Виж целия пост
# 3
Само едно уточнение - от 2004 година помощта се взима от дирекция "Социално подпомагане" към общината независимо дали работиш или не и както са ти писали другите мами е 200 лв.
Виж целия пост
# 4
Още едно уточнение и от мен - дирекция "Социално подпомагане" към общината по постоянен адрес  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Като вземете акта за раждане на бебето, си вземете и документ за семейно положение от Общината. С двата документа и лични карти отивате при социалните и там попълвате молба. Ако искате парите могат да ви ги преведат по сметка, ако не - ще ги получите като пощенски запис. На нас ни взеха оригинала от акта и след като получихме сумата отидохме до социалните и си го взехме.

За всеки случай попитай служителките в Общината от които ще си вземете акта как стоят нещата. На мен те ми обясниха.
Виж целия пост
# 6
Маргарита, говориш в множествено число. Да разбирам ли,че отпреди година и нещо има промяна и трябва и двамата родители да ходят в социалната служба? Защото, когато аз ходих да си взема въпросната помощ, бях сама и не ми искаха никакъв допълнителен документ, освен акта за раждане на детето.... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Само да допълня - понеже детенцето е второ, трябва да се носи на "Социалните" и копие от акта за раждане на първото дете, освен другите документи, за които вече са ти писали / оригинал от акта за раждане на второто дете, документ за семейно положение от общината, личните карти на двамата родители/. Поне така беше преди 7 месеца Grinning .
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Туфи
Маргарита, говориш в множествено число. Да разбирам ли,че отпреди година и нещо има промяна и трябва и двамата родители да ходят в социалната служба? Защото, когато аз ходих да си взема въпросната помощ, бях сама и не ми искаха никакъв допълнителен документ, освен акта за раждане на детето.... Rolling Eyes


samo moita lichna karta iskaha,a ne dvete.........
i da kaja,che sotzialnite v Slatina sa mnogo drapnati,chakash si na opashka za ednata informatzia i formuliari i nikoi ne go e grija koi i kak ti gleda deteto prez tova vreme........

a,i akta za rajdane ti go davat pone 3-4 dni sled kato si si vzel parite........Men me vrashtaha 2 pati-ne bili go poluchili obratno......

ta,takava e kartinkata Confused
Виж целия пост
# 9
Много ви благодаря за отговорите! Наистина ми помогнахте да се ориентирам в ситуацията.
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Туфи
Маргарита, говориш в множествено число. Да разбирам ли,че отпреди година и нещо има промяна и трябва и двамата родители да ходят в социалната служба? Защото, когато аз ходих да си взема въпросната помощ, бях сама и не ми искаха никакъв допълнителен документ, освен акта за раждане на детето.... Rolling Eyes


Ами бяхме заедно и мъжът ми също подписва молбата. Затова говоря в множествено...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия