Помощ!!! Торбички "Плейтекс"

  • 809
  • 13
Здравейте мами. Днес ми пристигнаха торбичките за съхранение на кърма "Плейтекс", поръчани от рекламирания на тукашния сайт онлайн магазин "ДаНет" (безплатна реклама, искам процент  Grinning), но не мога да разбера, как да ги затворя, за да ги сложа в камерата. Засега импровизирам с телбод и скоч (това на бургаски значи тиксо). Имате ли други идеи? Благодаря ви.
Виж целия пост
# 1
С кламер.
Между другото, вариантът с тиксото е много удобен.

Да не забравиш да вкараш в употреба и маркерът за надписване на СД-та - с него пишеш датата на "производство".
Виж целия пост
# 2
А бе какви са тия торбички? Нашите тука отгоре си имат от тези неща дето като ги притиснеш и се затварят и ги оставяш изправени на съхранение. Вашите как са отгоре?
Виж целия пост
# 3
"Плейтекс" не съм ползвала, аз замразявах в торбички на "Авент" - нямаха отгоре самозалепваща лента.

Отделно се продаваха щипки, които струваха майка си и баща си и използвах тиксо, кламери и пр. Вероятно ситуацията с "Плейтекс" е същата. В момента "Авент" дори не предлагат на пазара тук торбички, минаха изцяло на контейнери. Освен това изтеглиха от търговската мрежа и шишетата, с които се използваха тези торбички.

Между другото, не е ли скъпо да даваш 24 долара за 25 торбички - това е близо долар на бройка?
Виж целия пост
# 4
Незнам за цената на Гербера, ама Лансиноха са 50бр. за $9.99. Аз ги предпочитам Лансинох, защото по-добре стоят изправени.  А и са с двойна самозалепваща се лента.
Виж целия пост
# 5


Между другото, не е ли скъпо да даваш 24 долара за 25 торбички - това е близо долар на бройка?

"Плейтекс" са 125 торбички за 15 лева (с доставката до Бургас). А камерата е препълнена от контейнери... просто нямам място. Накрая, докато чакахме торбичките, замразявах мляко в бутилки от минерална вода...
Виж целия пост
# 6
rujanero, понеже не е по темата, но аз да попитам - с определена цел ли изцеждаш такива сериозни количества? Ако целта ти не е да си правиш запаси (за продължително отсъствие), вероятно можеш да поразредиш с цеденето, защото рискуваш да се сдобиеш с хиперлактация, а тя е такава неприятност... С най-добри чувства отварям тази тема, не искам да ти се меся. Просто имам опит и с цеденето, и с хиперлактацията.
Виж целия пост
# 7
rujanero, аз използвах "стерилни чашки за урина"-по около 0.25лв за бр от аптеките. Всяка е опакована отделно с капаче и място да запичеш дата и час. Тези бяха по 75-80мл, а имаше и малко по-големи-съответно и по-скъпи.
За мен това е по-удобен вариант предвид последващото размразяване, което може да ти служи за приготвяне на каши/пюрета..иначе на Авент са по 180мл. което си е доста.
Успех! И дълго кърмене Wink
Виж целия пост
# 8
Аз завързвах възелче със самите крайчета на торбичката (тия дето се прегъват на бутилката).
Виж целия пост
# 9
Да и аз имам такива торбички и така ми стоят защото незнам как да ги ползвам, ако има някой който разбира да ни обясни! Даже и на шише незнам как се слагат и т.н., може би са специални шишета?
Виж целия пост
# 10
Mama Igi шишетата са  специални. Без дъно.Скосената част на торбичката се замята на гърлото на шишето и отгоре и се завива биберона (мале какво обяснение дръпнах  Blush ). Ето ги бутилките http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=3190
Виж целия пост
# 11
аз използвам пюряни бурканчета от старите за съхранение в камерата, претъпкано е вече, неудобното е че заемат повечко място, а удобството е че са съвместими с помпата за кърма Авент
Виж целия пост
# 12
Плейтек са сериозна марка (поне в САЩ), ще съм много учуден ако не се затварят лесно. Ние ползваме Ланино - с двойна лента са отгоре, лесно се вади въздуха на ръба на масата, плътни са и най-важното (за мен) че в топла вода се размразява за 0 време. 50 плика са към $6-7 в Уолмарт.
Виж целия пост
# 13
Аз завързвах възелче със самите крайчета на торбичката
И Аз
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия