От 4 мес. не сме качили и грам

  • 1 317
  • 18
Мили мами, вече много се притесних. Дъщеря ми е родена с ниско тегло, 1900 гр, но до 8-ми мес. наддаваше като по учебник, от 8 до 12 мес обаче не е качила нито грам и си стои на 7600, за бебе на 8 мес. това беше горе-долу нормално, но вече сме на година. За това време е пораснала с 4-5 см. Според педиатърката всичко е наред и било важно, че детето е добре в емоционално и умствено развитие, но аз се притеснявам въпреки това. Стерилната урина и кръвта са в норма, яде по 900 гр. на ден, със зор, но си ги хапва. Давам Мултисаностол от месец и наистина яде повече, но няма отражение в килограмите. Вода почти не пие - най-много 200-300 мл. на ден. Докато яде постоянно се движи и трябва да се занимава с нещо, да дрънка някакви ключове, или нещо друго,  изобщо постоянно е в движение. Може ли някой да ми препоръча нещо или да сподели опит в това отношение, всички казват да не се притеснявам, но аз се наслушах на такива приказки още докато бях бременна, а всъщност се оказа, че е имало проблем.
Виж целия пост
# 1
Защо не се обърнеш към детски ендокринолог - може да е нещо с обмяната на веществата. А може и наистина да няма проблем.
Поговори пак с педиатърката и ако не ти даде направление си платете прегледа - какво са 15-20 лв за един преглед, който ще те успокои и изясни има ли изобщо място за притеснение.
Аз мисля, че е най-добре да ви види специалист, но не е предоверявай твърде много и на тях.
Виж целия пост
# 2
Незнам! newsm78 Щом си хапва и се чувства добре....пък и 200-300мл. вода на ден не е никак малко според мен.Притесняваш се излишно и аз някой път започвам да си втълпявам,че на детето ми му има нещо и всякакви такива простотйи.
Виж целия пост
# 3
Моля те, върви при специалист, пък после нека се окаже, че си се притеснявала излишно. Не ме карайте да обосновавам мнението си.
Виж целия пост
# 4
Не виждам нищо притеснително, синът ми повече от година не е качил нито грам  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
В такива случаи и аз отивам на специалист, пък нека той да ми каже да не се притеснявам. Педиатрите често пропускат по-специфичните неща, уж всичко е ок, а се оказва, че не е съвсем така. На майките е отредено да се притесняват, и слава Богу, че е така! Често пъти вътрешното ни чувство е вярно.
Само не се сещам при какъв точно специалист се ходи в този случай... нека някой по-компетентен от мен да даде съвет!
Виж целия пост
# 6
Ако вече ходите е нормално  Peace
Виж целия пост
# 7
След годинката децата започват да качват по-малко. Ходенето също има пръст в тая работа.

И моето за 11 месеца е качило само 0,5 кг, но за сметка на това 8 см.
Виж целия пост
# 8
Щом детенцето ти е здравичко и жизнено, въобще не се притеснявай и не задълбавай с това, че било "ненормално" слабо. Ако искаш за собствено успокоение пусни едни кръвни изследвания, колкото да имаш информация дали детето страда от хранителния си режим...
Моят син също от около 9-10 месеца вече не наддава, а хапва нормално, въпреки че и ние като вас се гоним, за да се нахраним. Лекарката му каза, че е много буен и затова не наддава. Ние сме на 1 г и 10 м и още нямаме 10 кг (близо сме отдавна, ама нямат стигане)!
Виж целия пост
# 9
От 6м до 1г синът ми наддаваше по 50 грама най-много. Порастна с 5 см. Хранеше се нормално, беше много активен и подвижен, през този период претърпя невероятна промяна в двигателно отношение - обърна се за пръв път, научи се да пълзи, да се изправя и да ходи, като се придъжа към мебелите. На консултацията на 1г.3 м. като го претеглиха, неповярвах на очите си-бе наддал 1 кг. 300 г ShockedНаправо се уплаших. 6месеца нищо-и изведнъж 1кг.300 г и то при еднакъв хранителен режим и здравословно състояние. Педито каза, че децата растат скокообразно и това е нормално. В следващите три месеца до 1г. 6 м. наддаде 400 г общо.
Виж целия пост
# 10
Моата педиатърка ми беше казала, че показателен за развитието е ръстът, а не килограмите. Щом яде и е весело детето, според мен няма проблем. newsm10
Виж целия пост
# 11
Няма да чета какво са отговорили другите момичета,но мога да ти кажа,че не си единствената с тоzи проблем.Моят син е на 2 год и 4 месеца и е 9400.За сравнение големиат бе6е на 11 месеzа 9500  Thinking
И аz обиколих всички лекари,правиха всевъzможни иzследвания и ниЩо не откриха.И компÜтърна томография му правиха,и кръв,очи,у6и не пропуснаха,и раzни тестове zа раzвитието,всичко е в нормалните граници.
Мога да те посъветвам да дава6 Апетон,това е пчелно млечиzе с витамини,Ще го намери6 във всяка една аптека.Саностолът и аz го давам,но не виждам раzлика.А когато ми бе6е свър6ил Апетонът той много намали яденето.
Сега ни предстои да проверят атласът,може би от там има проблем.Сменихме и мястото на леглото му,след като ни каzаха,че спи на някакви облъчвания.Времето Ще покаже,дали има подобрения.
П.С.Помни6 ли коя съм ?  Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Щом детето се храни нормално не мисля, че е обезпокоително.
То е слабичко и вероятно изразходва доста енергия....
Виж целия пост
# 13
и моя малчо имаше месец който зорлем беше качил 100 гр Crazy но за сметка на това беше пораснал 3,5 см  Peace Педиатърката ми каза че няма място за притеснение щом е дръпнал в сантиметрите  Peace  тогава за мое успокоение му взеха кръв и урина и наистине вс. си  бе оки  Grinning

За твое успокоение ще кажа че моя мушмурок е на 1 г и тежи 8 кг.  Та така че наистина мисля че нямаш място за притеснение  Peace
Виж целия пост
# 14
Едната пък моя, последно качи 200гр и половин см. а след като боледуваха- 3 мес. не качччиха нищо. Да не би да сте били болни преди това?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия