NK - клетки и успешна бременност

  • 18 520
  • 16
Здравейте, имам много висок процент на NK клетки - 32% и за това искам да започна тази тема. Ако има момичета забременели с високи стойности на НК клетки нека ми пишат. Предстои ми инвитро и много се притеснявам. Предварително благодаря.
Виж целия пост
# 1
Не знам дали ще ти пишат, но има такива момичета. Аз съм чела. Laughing
Успех.
Виж целия пост
# 2
Разбира се, че има такива момичета Laughing
Къде ще правиш ин витрото и вливания на имуновенин ще правиш ли?
Виж целия пост
# 3
Малко се притеснявам да пиша, но аз забременях ИКСИ при нк клетки 24%. С близнаци съм в момента,  дано всичко бъде наред до края. Ако мога с  нещо да ти помогна по въпроса, пиши. Успех и не се отказвай, бъди оптимист!
Виж целия пост
# 4
Здравейте, ще правя инвитрото в Плевен в клиниката на доц.Конова. Като ми откриха тези нк-клетки ми направиха едно вливане на интралипид. Очертава се, че освен интралипид да ми влеят и имуновенин 7 дни преди ембриотрансфера. Благодаря ви момичета за отговорите, но защо точно на мен и защо този голям процент? Предполагам, че отговор няма да има, защото никой не знае каква е причината за този висок процент.
Виж целия пост
# 5
Нели,аз пък бях с 23% НК клетки,открити с изследване на кръв,взета 2 дни след като съм забременяла.Никой лекар не ми даваше шанс за спонтанна бременност,но тогава ми изписаха аспирин,който започнах да взимам същата вечер,въпреки че още нямахме резултати.Вече 8 месеца го пия всяка вечер.Повторих изследването 12 седмици по-късно,бременна в 14 г.с.,а доц.Конова беше изумена и от настъпилата бременност и от това,че НК клетките бяха спаднали до горната граница,само с терапията с аспирин.Поради това че лекарите тук не разчетоха правилно коментара на доц.Конова към първите ми изследвания не направих нито вливанията с имуновенин,нито съм слагала фраксипарин.Успех!
 
Виж целия пост
# 6
Dji-djo, благодаря за пожеланията. Аз изцяло се доверявам на лекарите. Може би аспирина прави чудеса? И аз пия Аспирин протект, но ми го изписаха за една седмица само. Вече започнах подготовката за инвитро, за тези на които им предстои пожелавм УСПЕХ.
Виж целия пост
# 7
Имай предвид, че определящ е не процента на НК клетките, а тяхната активност.
Виж целия пост
# 8
не са ми изследвали НК клетъчна активност
Виж целия пост
# 9
Нели,

както виждаш има момичета, които могат да се похвалят с успешна бременност и висок процент НК клетки.
Искам да ти кажа, че клетките варират, така че не ги взимай за чиста монета.
Смятам, че клиниката на доц. Конова е много добра и няма какво да се съмняваш. Те ще направят най-доброто за теб.

Желая ти успех и дано да вдъхнеш повече кураж на всички ни с една успешна бременност
Виж целия пост
# 10
При повишени нк клетки задължително ли е някаква арт процедура или можеш да си забременееш нормално
Виж целия пост
# 11
Кali 61, на този въпрос не мога да ти отговоря, освен НК клетки аз и съпругът ми имаме други проблеми и заради това, ще правим инвитро. Мисля, че високият им процент не е причина да се пристъпи към АРТ. При добра проходимост на тръби, нормално настъпваща овулация и добре подвижни сперматозоиди бебо ще стане по естествен начин.  Високият процент на НК клетки води до спонтанни аборти, но при подходящо лечение успеваемостта за успешна бременност е над 90 %.
Виж целия пост
# 12
Благодаря за отговора.Аз имам мисед и сега смятам да си направя имунологични .Как е най- добре да се постъпи.Да се отиде в Плевен или може от Пловдив да се вземе кръв и да се изпрати и после да се ходи след като са готови резултатите .Нужен ли е предварителен разговор с Конова и трябва ли записване .Ще сгреша ли ако ги направя в Пловдив?
Виж целия пост
# 13
Kali 61, става  и да изпратиш кръв, но най добре се обади в клиниката, ако искаш ще ти изпиша сайта им там има телефони, обади се и ще се разберете допълнително. Правилно е ,че си решила да си пусниш имунологични изследвания. От това, което чета във форума и мое мнение е да ги направиш тези изследвания в Плевен. Пожелавам ти успех.
Виж целия пост
# 14
При повишени нк клетки задължително ли е някаква арт процедура или можеш да си забременееш нормално

Не, не е задължително. Всъщност имунологичния фактор за незабременяване не е категоричен, напоследък почна доста да се говори за тях... До арт се стига обикновено при друг(и) проблем(и), Нели Костадинова ги е изброила, както и при неизяснен стерилитет.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия