Кръщене в Соколовски манастир

  • 9 996
  • 12
Стана ясно, че ще бъдем на почивка в Трявна и се замислям да кръстим Филип в някой близък манастир. Не искам в Дряновския, затова се сетих за Соколовския-на мен лично много ми харесва.
Някой правил ли е кръщене там, за да даде информация дали ритуала и организацията са добри?
Ще съм благодарна също и на координати на манастира!
  bouquet
Виж целия пост
# 1
066 801 763; 0887 729 906 - надявам се координатите да са актуални.
Виж целия пост
# 2
066 801 763; 0887 729 906 - надявам се координатите да са актуални.
Актуален е мобилния,обадих се току що.
Много ти благодаря, Verdad!   bouquet
Казаха ми, че правят кръщенетата поединично, а не ги скупчват, което е много добре-така исках и аз!
Щом няма други с опит от този манастир, ще разкажа, когато се върна (и ако направим ритуала, разбира се). Grinning
Виж целия пост
# 3
За нищо, Доня Туфиня  Grinning
Междувременно, погледни и тук
Присъствали сме на кръщене в Батошевския манастир. Мястото е невероятно. Службата беше на ниво. Пак поединично.


Виж целия пост
# 4
Соколския, не Соколовски. Щото съм от Габрово.
Виж целия пост
# 5
Соколския, не Соколовски. Щото съм от Габрово.

http://www.pravoslavieto.com/manastiri/sokolski/index.htm

Фигурира под различни имена.   bouquet

Ние ще правим кръщене на 15 август, така че ще пиша как и минало. Иначе из форума срещнах много мнения за Соколския манастир и кръщенета там, и снимки има доста в www.snimka.bg


Виж целия пост
# 6
А къде може да се отседне наблизо, обясниха ми, че няма свободни места в манастира (с изключение на тези с обща баня и тоалетна на етаж, което с малки деца не ме устройва).

Янтра?  newsm78
Виж целия пост
# 7
Манастирът е хубав, но наистина не се навивайте на стая с общ санитарен възел на етажа. Общият с. възел е една чешма със студена вода и тоалетна с клекало.
Базата е мизерничка, стаите са тесни, но тези, които са с баня, стават за 2-3 вечери Peace
На няколко километра по надолу до Етъра има хотел, но не знам как е там положението.
Виж целия пост
# 8
Янтра, мерси за поправката! Hug
Добре че после Мадона е пуснала този линкза да бъде засрамването от невежеството ми краткотрайно... BlushА бях ходила там...както и да е. Sunglasses
Мадона , ние същонякъде около тази дата може да го направим. Но няма да отсядаме някъде там, смятаме да се върнем в Трявна за почепрката (нали ще сме отседнали там и бездруго).
На мен неприятно впечатление ми направи ценоразписа им, и по-точно-30 лв. за наша си камера Shocked При условие, че самото кръщене струва и то толкова...тия направо се оливат според мен... #Cussing out
Ще разгледам сега линка от Verdad, може да ми дойде и друга идея  Sunglasses
Благодаря ви, момичета!   bouquet
Виж целия пост
# 9
Иние ще правим кръщене на Моника на 15.08 но в Трявна в църквата.Тук също има такса от 30лв.за камера,10лв.за фотоапарат и 30лв.е таксата за самото кръщене + 1 бут. вино,1 шише олио хавлия и сапун за попа.Тези такси сигурно са определени за всички църкви,но наистина са се поувлекли доста с цените.
Виж целия пост
# 10
извинявайте, че се намесвам в темата не по темата, но не се сдържах просто. преди време когато с чудех кога да кръщавам дъщеричката си се спрях и аз на тази дата 15 август, не само, че е голям християнски празник, ами защото на 16 с мъжо правим 5 години откакто сме заедно (но това са подробности,де). Реших да се допитам дали е хубав този празник за кръщене и се оказа, че не е много подходящо, защото все пак е Успение на Богородица. Така, че се отказах от датата. Посъветваха ме да избера ден на някой светец(съветите естествено от отец в църква ги получих). Това е, което исках да споделя Simple Smile


Виж целия пост
# 11
Стана ясно, че ще бъдем на почивка в Трявна и се замислям да кръстим Филип в някой близък манастир. Не искам в Дряновския, затова се сетих за Соколовския-на мен лично много ми харесва.
Някой правил ли е кръщене там, за да даде информация дали ритуала и организацията са добри?
Ще съм благодарна също и на координати на манастира!
  bouquet
аз съм кръщавана там,преди 27 год. Grinning
Виж целия пост
# 12
Бях там в неделя, наистина приказно място и много ми хареса,но валеше доста дъжд.Смятам,че за кръщене си заслужава да се мине разстоянието Трявна-Габрово-Соколския манастир  два пъти с всичките му завои,защото и аз бих искала да кръстя детето си на подобно свято място.Имайте впредвид,че ценоразписа за снимане е разлепен навсякъде и не са ви излъгали.Църквата към манастира е в реконструкция отвън иначе вътре си работи,но е доста тясно вътре за около 10 човека и да не пускат външни.Странно ми стана единствено,че е манастир и то строен отдавна,а вътре на иконостаса иконите не са рисувани,а сякаш бяха снимки!Иначе е красиво, даже много красиво цялото място!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия