Питане за Гранд хотел Велинград!!!

  • 2 876
  • 6
Ще ходим за 4 дни в гранд хотел Велинград и искам да ви помоля за отзиви. Не че ще се откажа, защото вече е късно, но ми е интересно да разбера мнението ви за този хотел - какво ви е харесало и не е за пропускане  (даи боже да има и такива Mr. Green) и какво ви е скапало настроението. 
Виж целия пост
# 1
Ние се върнахме от там в неделя.

Хотела е нов, с много хубави басейни външен и вътрешен. Има детски кът в хотела. Спа ценътра също е доста хубав. двойните стаи със спалня са големи с тераса и хубава баня.

Това което не ми хареса е обслужването разбира се.
Още когато правих резервацията исках стая която да не е към басейна или ресторанта по обясними причини. Отиваме и хоп каква стая ни предлагат към басейна. Ние отказахме и те след няколко минути ни предложиха друга вече наистина към града и просторна.

На закуска която е от 8-10 ако отидеш към 9:50 може и нищо да не хапнеш и да няма кафе. Ресторанта няма нужния капацитет за пълен хотел с гости.

Честно казано това което най-ми хареса са басейните - имат един външен, един голям вътрешен, детски вътрешен и джакузи вътрешно.
Виж целия пост
# 2
Ние пък се върнахме в понеделник, сигурно сме се засекли, gerygirl, ние бяхме само с бебоната без баткото.

И на мен ми хареса, стаята ни беше към басейна, там вечер е доста шумно, първата вечер едни доста подпийнали бриджори (имаше турнир в хотела) скачаха в басейна до среднощ, а на другата вечер имаше ретро парти с диджей, така че трудно се заспива, но ние късно лягаме по принцип и на нас (а и на бебето на този етап) не ни пречи. Иначе стаята наистина беше голяма, чиста, хубава. Има голяма спалня, кът с диван, тераса с маса и столове, минибар, има халати и кърпи колкото искаш, както и шампоани, течни сапуни и т.н.

Спа центърът е страхотен, аз въпреки че се бях наточила, не можах да стигна до платените процедури, които са по-разнообразни, но и по-дълги (по 1 час, да речем, ама къде ти с това бебе), но в безплатната част има сауни, парна баня, вулканична стая, ледена стая, душове...

Вътре има голям басейн (полуолимпийски), в който наистина се наплувах на воля, както и детски басейн (топъл - 35 градуса) и джакузи. Супер е за децата.

Сега минусите - при резервацията бях поръчала бебешка кошарка, но се оказа, че такава няма свободна, добре, че в последния момент решихме да вземем нашата за всеки случай.

Външният басейн не е много голям, което не е толкова проблематично, но и пространството около него е малко, което вече е неприятно.. Много трудно се намират свободни шезлонги, да не кажа, че през уикенда след 10 часа сутринта е невъзможно. А и нали знаеш този любим български номер - мятат си хавлиите на шезлонгите, за да ги заемат и отиват да ядат или да спят. Close

Ресторантът - за закуската gerygirl ти е казала, а и иначе е доста скъп, без да е нещо особено. Едната сервитьорка, на която попаднахме първата вечер беше страхотна - любезна и ефективна, докато на следващия ден на обяд ни обсулжва едно намусено същество, което даже ни дублира едната поръчка. Първата вечер много чакахме освен това - за салатите половин час, че и повече (при положение, че в ресторанта бяха заети не повече от 5 маси)...  Така че за мен големият минус на хотела е ресторантът.  Но пък винаги можете да се храните някъде в града, ние така и направихме впоследствие.

Друго сега не се сещам, ако имаш въпроси, насреща съм...
Виж целия пост
# 3
Благодариа ви мацки! Котка, а да препоръчаш друг ресторант в града Praynig Praynig Някъде ми препоръчаха р-т Милениум в центъра Praynig newsm78
Виж целия пост
# 4
Благодариа ви мацки! Котка, а да препоръчаш друг ресторант в града Praynig Praynig Някъде ми препоръчаха р-т Милениум в центъра Praynig newsm78

Точно в Милениум ходихме едната вечер, и на нас ни го бяха препоръчали. Храната беше много добре, но трябва да се отиде по-рано, защото след 8 и половина вече се препълни, може би трябва с резервация. Далеч е обаче от хотела, трябва с кола да се отиде.

Другият ресторант, в който ходихме - Кардарановата къща или нещо от този сорт, е точно под хотела, няма начин да го пропуснете, то е цял комплекс във възрожденски стил. Има жива музика. На другите храната им хареса, при мен имаше някакъв проблем, бях си поръчала зеленчуков сач, който се оказа объркани в някакъв невероятен буламач зеленчуци - пресни и консервирани, цялото нещо киселеше и просто не се ядеше. После трябваше да си оправям вкуса.

Това е от моя опит. Peace
Виж целия пост
# 5
Ние ходихме и в ресторант Омар. Кухнята ми хареса. Но също е далече от хотела.

Пробвахме от платенти процедури. От почистването на лицето и маската останах много доволна. Но мъжа ми нещо не остана доволен от масажа. Той ходи често на масаж и може да прави сравнение. Даже си записа и някакъв аромомасаж с идеята да е различен масажиста то пък пък същия бил та се нервира малко.

Котка ами сигруно сме се засекли по басейна. Единият ден до нас имаше едно семейство с малко момиченце. Даже Василенка напираше да го пипа.

  bouquet

 
Виж целия пост
# 6
Ние сме били, сега по снимката познах и вашата хубавица  bouquet


А ресторантът, който съм споменала по-горе е "Кавардановата къща".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия