При висока Т ни изписаха belladonna 9ch и chamomilla vulgahis 9ch-правилно ли е?

  • 13 285
  • 30
Синът ми е с висока Т вече трети ден(понякога стига до 39градуса).
Вчера го водих на лекар и ни изписаха тези лекарства.
Няма никакви други симптоми освен леко червено гърло.
Въпроса ми е-правилно ли са изписани?
Дава ли се Панадол или нещо друго Т понижаващо(защото аз давам)?
И изобщо как да продължа лечението за да има ефект от хомеопатията?
Кога трябва да забележа подобрение?

Благодаря на всички,които ще се отзоват. Hug
Виж целия пост
# 1
 - Това че питате за предписаните хомеопатични л-ва, какво означава - че са давани и не са помогнали, или че си давате само Панадол и проверявате чрез форума правилно ли са предписани?...
 Трябва да се знае, че хомеопатичните л-ва не се изписват само като температуро понижаващи, а като лекуващи!

  колкото за Парацетамоло-съдържащите, като Панадол, Вижте ТУК:
 
 Връзка към сайт  - Жизнената Сила – План за действие

 Връзка към сайта - Как се лекува Грип с Хомеопатия
Виж целия пост
# 2
Не, не са ви изписани правилно трите лекарства на куп, нито е основателно единствения показател за изписването им да е висока температура, без да ви зададат множество въпроси за точното им определяне. По-добре не ги давайте на детето, ако искате идете при класически хомеопат, който може да определи лекарството (задължително единствено) на детето не само за температура, а за цялостното му състояние.
По принцип в случаи като вашия можете да се оправите и без никакви лекарства, ако не понижавате температурата до 39,5, а я оставите да спре размножаването и развитието на вирусите. Особено е важно да я оставите през първите часове.

Прочетете внимателно това и сама ще се уверите до колко адекватно са ви изписани тези лекарства:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=211286.0
Виж целия пост
# 3
Въпроса ми е-правилно ли са изписани?
Дава ли се Панадол или нещо друго Т понижаващо(защото аз давам)?
И изобщо как да продължа лечението за да има ефект от хомеопатията?
Кога трябва да забележа подобрение?

Късничко се включвам, дано детенцето вече да е добре.
Както вече знаеш, лекарствата не са правилно изписани. И Беладона и Хамомила си имат определени картини. И  двете са бързо действащи лекарства - т.е. очаква се подобрението да настъпи бързо, но! ако  лекарството пасва на състоянието на детето, ако отговаря на неговата цялостна картина в момента (в определения момент се дава само едно лекарство, а не две или повече едновременно, както са ви изписани).

Картината на детето ти (неговата тоталност от симптоми, а не червеното гърло и температурата като абстрахирани от общата картина симптоми) се вписва или в картината на Беладона или в картината на Хамомила или в картината на друго хомеопатично лекарство, но непременно само на едно в определения момент! Няма как детето ти да е едновременно в състояние на Хамомила и Беладона. А може и "неговото" лекарство в определения момент изобщо да не е това - от постинга ти разбирам, че лекарствата са избрани наслуки, без да е снет и анализиран случая от хомеопат.
Температуропонижаващо е добре да се избягва да се дава.
За да има ефект от хомеопатията, заведи детето на класически хомеопат. Хомеопатията не е замазване и потискане на определени симптоми, тя побутва организма към неговото излекуване и възстановяване, помага му да се справи с болестта по мек и щадящ начин.
Виж целия пост
# 4
Благодаря за инфото. Hug
От прочетеното до тук ми стана ясно,че нашата лекарка е далеч от хомеопатията.
Честно казано направо се притесних.Тя ни "лекува" така от около две години през които не забелязвам дъщеря ми да е станала по-здрава(а сега и Жорко).
Затова и зададох въпроса си тук.
Сякаш и тя сама не вярва в хомеопатията и затова казва,че ако не стане по-добре, до три дни изписва антибиотик.За Панадола тя ми каза да редувам с Нурофен(което се оказа голяма грешка).
Давах беладоната и хамомилата,защото не можех да рискувам да навредя на детето.
Вчера спря да вдига Т обаче се появи обрив.Беше вечерта и звъннах по телефона."Изписа"ни капки Фенистил.
Днес вече беше пламнал целия и го заведох.Диагнозата беше алергия към Нурофена.
Сложиха му Урбазон(съгласих се със свито сърце,това му е втория за 10месечния му живот).
Казаха ,че обрива ще отшуми до два часа.Нищо подобно преди час и нещо (когато си легна)беше леко избледнял.
За да съм коректна трябва да кажа,че тя разпитва преди да изпише лекарството.
Само не мога да разбера,защо си прави такива експерименти?
Виж целия пост
# 5
Въпросът за експериментите  е уместно да го зададеш на лекарката... потресаващо наистина.
Това, което можеш да направиш, е да не й позволяваш да ви "лекува" друг път и да се обърнеш към класически хомеопат.
Виж целия пост
# 6

Думи нямам просто! Ей заради такива случаи хората не вярват в хомеопатията! Съвсем от скоро започнаха да се замислят дали грешката не е в "хомеопата"...

Добре си постъпила, че си се осведомила тук, желая ти да намериш истински хомеопат и да видиш, че няма нищо общо с това което описваш.   bouquet
Виж целия пост
# 7
Цитат
Вчера спря да вдига Т обаче се появи обрив.Беше вечерта и звъннах по телефона."Изписа"ни капки Фенистил.
Днес вече беше пламнал целия и го заведох.Диагнозата беше алергия към Нурофена.
Сложиха му Урбазон(съгласих се със свито сърце,това му е втория за 10месечния му живот).
Казаха ,че обрива ще отшуми до два часа.Нищо подобно преди час и нещо (когато си легна)беше леко избледнял.
За да съм коректна трябва да кажа,че тя разпитва преди да изпише лекарството.
Само не мога да разбера,защо си прави такива експерименти?

 - Обривът най-често е защитна реакция - опит на Жизнената сила да изтласка болеста, проблема в периферията - кожата.
 Сега ако продължите по пътя на грешните предписвания на господстващата медицина и започнете война с обрива, вкл. и мазане с кортикостериоден крем - ще затворите порочния кръг и болеста ще влезне навътре - към по-жизненоважни органи и системи.
 Затова замислете се сериозно как да направите детето си наистина здраво и неподатливо на болести.
   
Виж целия пост
# 8

Мечтата ми е децата ми да са здрави и неподатливи на болести.
Притеснява ме това,че дъщеря ми е правила Т гърч,как ще издържа да я гледам с висока Т например.Мисля си,че няма да се справя,а много искам.

А продължението на нашата история е следното:днес сутринта като си видях детето ми прилоша.Огромни петна,като ужилено от коприва разположени на бузките,ухото и ръчичката.Докато се облечем и отидем в поликлиниката петната пораснаха много,а на лицето дори изчезнаха.Вчерашния обрив си стои(след Урбазона)и дори ми се вижда по-зле.
Личната ни прати в Кожна клиника,където ми казаха,че не мога да лекувам детето при толкова висока Т без АБ(сякаш сама си изписвам лекарства).
Най- вероятно било алергия.Докторката спомена нещо за уртикария.Изписа кортизонов крем.
Чудя се откъде ни дойде това до главата и си мисля,че е от неправилно лечение.
Нямаме хора с алергии в семейството.Аз не съм боледувала през живота си АБ съм пила 2-3пъти заради зъб и гинекологично заболяване.
Aleksander мислиш ли ,че хомеопатията може да помогне в нашия случай?
Дали вече не е късно?
След като обрива е защитна реакция на организма означава ли това,че не трябва да се третира с нищо?
Виж целия пост
# 9
Когато болестта, която сте лекували започне да отминава и се появи обрив, тогава той наистина е сигнал, че лечението е в правилната посока и не трябва да му се пречи по никакъв начин, трябва да се остави си мине от самосебе си. Но при вас ситуацията мисля е съвсем друга, вашето лечние не е хомеопатично, а някакво много объркано и аз не знам как да го нарека. Моят съвет е сега да се справите с обрива както намерите за добре, вероятно това ще е със стандартната ни медицина, а след това потърсете добър класически хомеопат за да поправите поразиите. Добре би било за напред да се доверявате на този хомеопат и да не бъркате едното с другото лечение.
Виж целия пост
# 10
Цитат
Притеснява ме това,че дъщеря ми е правила Т гърч,как ще издържа да я гледам с висока Т например...   Изписа кортизонов крем.

  Ето че стигнахме и до кортизоновия крем!... Сега вече следващото и последното им оръжие е Кортизон, само че вкарван чрез системи!

   Първо има прекрасни хомеопатични л-ва, които няма да позволят гърч при висока Т.
  Второ, щом лицето се е изчистило от обрива, значи Жизнената му Сила работи в правилната посока.
Цитат
  ...днес сутринта като си видях детето ми прилоша.
Знам че обрива Ви ужасява, но това е все пак Ваше субективно вътрешно усещане, тласкащо Ви да направите нещо, докато правилния подход трябва да е вследствие обективна преценка. А това го може класически хомеопат умеещ този Алтернативен на официалната медицина лечебен метод.
 А щом е алтернативен, това означава че е друг, диаметрално противоположен на медицинската философия метод, и по този начин несъвместим с нейната философия.
Виж целия пост
# 11
Доста се е замазала картината с това поразително "лечение" на слуки. Confused
Все пак вярвам, че хомеопатията ще оправи пораженията от "лечението", което са ви предписали.
Светла, защо мислиш, че е по-добре обривът "да се оправи" с кортизонов крем? Кортизонът ще потисне обрива, той ще изчезне...но това крие голям риск болестта да се вкара от периферията (кожата) към по-важни органи. Със сигурност решението не е кортизон.
Данито78, искаш ли да ти пратя на ЛС координати на хомеопати? Единственото, което мога да те посъветвам, е възможно най-скоро да заведеш детенцето на класически хомеопат.
Виж целия пост
# 12
Не съм привърженик на кортизоновите кремове, нито на урбазона. Смятам, че случая доста се е заплел и трябва да се стабилизира по какъвто и да е начин. Не знам дали за толкова кратко време danito ще успее да намери читав хомеопат, който да се справи с положението. Тя трябва да реши за какво лечение ще има сили.
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви Hug

Да Илиана бих искала да ми изпратиш координати на хомеопати.

Въпросът ми е ако сега прекъснем лечението дали няма да стане по- лошо?

Вече започнахме с крема и Фенистил давам.

Много се страхувам да не объркаме нещо и лечението да продължи дълго.

Виж целия пост
# 14
Светла, знам, че не си привърженик на кортизона и урбазона (колко поетично звучат само). Затова се учудих, че смяташ, че положението ще се "стабилизира" с кортизон. Ами ако кашата стане още по-голяма? Ако воюваме с обривите, може да се изтласка болестта навътре.
Единствено хомеопатията е в състояние да помогне на организма да възвърне цялостния си баланс и равновесие и да стане неподатлив на болестотворните влияния...

Дани, писах ти ЛС. Не вярвам, че ще стане по-лошо, ако прекъснете лечението. Но говори за това с хомеопата, при когото ще отидете. Ако започнете адекватно хомеопатично лечение, няма да имате нужда нито от кортизон, нито от антихистамин.

Само един пример от личния ми опит - когато отидох на хомеопат за пръв път бях на хормонално "лечение". Беше ме страх да го спра, но ...радвам се, че го направих. Grinning А колко пъти се е случвало да е "наложително" според лекарите да пием антибиотик (аз или детето), а се оправяме за часове или дни с хомеопатия.


В началото е нужна малко смелост. След това всичко е въпрос на убеждение и това, за което ти се е струвало, че е нужна смелост, се превръща в естествена нагласа и начин на живот. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия