Прекъсване на дишането при новородено

  • 1 213
  • 1
Добър ден д-р Слънчева,
на 01.08 (термин 28.08) станах горда леля на едно малко момченце.
За съжаление проблемите почнаха още с бременността на майката. В 20-та седмица на 3Д преглед се установява, че снаха ми има разкритие и докторите и казват, че е късно за серклаж. Мотаха я повече от 10 дни с предтекст, че имало спешни раждания и други подобни. Както и да е, зашиха я накрая и до края на юли снаха ми лежеше по цял ден.
Влезе в болница на контролен преглед и се установи, че тоновете на бебето падат до 105 и че трябва да бъде извадено. И така след като и махнаха серклажа, веднага е получила 5 см разкритие. Роди бебето за 4 часа.
Когато детенцето е излязло на бял свят не е могло да диша. Интубирали са го и след това веднага са го сложили в кувиоз с кислород.
На следващият ден са искали кръв от бащата зa да му прелеят плазма. Моля ви обяснете ми защо се прави това нещо, тъй като за първи път го чувам. През ноща на 02.08 срещу 03.08 детето е спряло да диша. Интубирали са го и пак са го върнали към живот. Закарали са го в някаква детска клиника (военна болница). Не съм запозната добре с клиниките и болниците в България, тъй като от дълги години живея в чужбина. Детето е получило и гърч същтата нощ, но не разбрах преди да спре да диша или след това. Знам, че в момента е на много силни и скъпи антибиотици, защото била открита някаква инфекция. При раждането си детето е имало и оттоци по челцето и крачетата. Преди малко се чух с таткото и той ми каза, че детето е за в момента стабилизирано, но още не е прескочило трапа. Почнало е да пишка, но още е под кислород.

Знам, че това, което ви пиша не е много като информация, но ми се иска да имам някаква яснота по въпроса.
Каква в вероятността за трайни увреждания и каква диагноза може да се постави вообще?

Предварително ви благодаря за времето, което ще отделите за мен и моят проблем.

Виж целия пост
# 1
Здравейте! Много е трудно да се каже за последици в тази малка възраст. Мисля, че се намира в отделението за недоносени в Института по педиатрия. При вродените инфекции антибиотичното лечение продължава мин. 10 дни, а ако е на апарат до преключване на апаратната вентилация и поне още 1 седмица след това. Все пак детето е родено малко преди термина и вече е доста порастнало, така, че е с  много по-големи шансове. След това е необходимо поне до 6 м. от изписването да се проследи неврологичното и двигателно развитие.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия