Слаба жена - начин на живот(на хранене).Въпрос към трайно слабите.

  • 5 072
  • 57
  Идеята ми да пусна тази тема е следна:
  смятам ,че за да имаш слабо тяло, най-малко трябва да разчиташ на различни диети.Познавам доста наистина слаби жени,които никога не спазват диети,винаги се хранят горе-долу по един и същи начин и почти никога не променят теглото си.Струва ми се,че  е интересно и полезно да разберем какъв е този начин на хранене(на живот) при  тях.
  Е,мили слаби дами,бихте ли споделили как се храните обикновено.Закусвате ли ?Вечеряте ли?И с какво?
  Освен това,работите ли?Вашата работа свързана ли е с физически натоварвания?Спортувате ли?
  Други подробности,за които не се сещам да задам въпроси в момента........ newsm78
  Имате ли лична тайна за поддръжка на вашата стройна фигура?
  Чакам с нетърпение вашите отговори! Grinning
   
Виж целия пост
# 1
Няма трикове и режими на хранене. Въпросът е в гена и в бързата обмяна на веществата. Поне при мен е така.
Виж целия пост
# 2
Няма трикове и режими на хранене. Въпросът е в гена и в бързата обмяна на веществата. Поне при мен е така.

И при мене е така, плюс малко спорт

Виж целия пост
# 3
Ваштаааа кожа!!!!
 Hug  bouquet
Виж целия пост
# 4
Не и вярвайте на Селма - и тя е една от Вас, слаба и красива!!! Naughty Mr. Green
Виж целия пост
# 5
аз съм слаба (174см/52кг), преди бях под 50кг, няма да казвам колко Embarassed

вярно е, че е до ген, но не е само това.

писах вече в готварския, че преди като хапвах полуфабрикати и се бях нашишкала (57кг), като имаш шкембе и ми се търкаха кълките!!!! само на тези места #Cussing out

спрях да ги ям и без диета или ограничаване си изчезнаха сланините.
под полуфабрикати не рабирам консерва с царевица или кисели краставички, нито замразени зеленчуци или кори за баница.
полуфабрикат за мене са : замразени пици, готови меса с панировката, готови замразени яденета... живея в Германия, дори млякото с ориз го има като полуфабрикат Wink
не консумирам маргарин или подсладители, не лъжа тялото си с консерванти и вкусови подобрители. не пия газирано, никакво. само ако ми стане лошо си взимам кола. 1 път в годината!!!

та така, сега какво ям.
пълнозърнест или черен хляб, бял не ям, защото правя разни тутманици или подобни тестени неща.
сирена, по принцип не гледам с колко  маслеността са, но заради половинката купувам с намалена масленост
пресни зеленчуци - на салата или сготвени
бобови - леща, боб, грах... отделно булгур и други подобни щуротии
месо не ям, вегетарианка съм, но когато го консумирах месо бях по-слаба, така че вегетарианството ми не е причина за килата ми.

начин на хранене
закуска: хляб с нещо - сирене или конфитюр, зависи какво ми се яде
в 10ч. съм пак гладна, хапвам нещо малко, пак въглехидрати...
обяд: готвено, да е топло ядене, няма значение какво....
вечеря: за сега основно и само салати. като в салатата слагам булгур за засищане, или нещо подобно.т.е. не приготвям типичната ракиена салата, а някаква с която да се заситя. не ям въглехидрати вечер!!! т.е. не ям хляб, картофи, ориз, спагети.
зимата ям бобовите, те имат белтъчини.
месоядните вече могат да си хапват салатата с месо...аз ям сирене.
т.е.
закуска - въглехидрати
обед - въглехидрати и белтъчини
вечеря - белтъчини

забелязала съм, че готвеното, особено ако е с повече подправки засища по-добре.
важно е да има поне едно топло ядене на ден, а не само на салати да се кара.
ако правя нещо тестяно, то се яде за основно. тутманикът или баницата се ядат за обяд със салата. друго няма...
не си купувам вафли, шоколад или бисквити да имам в къщи, защото ги изяждам без да се усетя.
купувам сушени плодове и солети. като ми се дояде нещо дребно ям тях. ако ми се дояде неистово шоколад си правя силно какао без захар, но с канела.

не спортувам кой знае колко. като започна да спортувам (пилатес, джогинг) правя мускули, но не слабея.
ям винаги в малка чиния. сервирам порциите по чиниите, а не слагам всичко на масата.

ами това е май покрай храненето ми....
незнам дали този план може да помогне на някой, все пак всичко е много индивидуално, но аз съм си намерила кое ми пасва на начина на живот.
вслушайте се какво телата ви искат. Hug
Виж целия пост
# 6
Според мен е въпрос на метаболизъм, не само на начин на хранене.
Виж целия пост
# 7
Слаба съм и винаги съм била слаба, за мене е ген,
ям каквото и когато искам, по кутия на бонбони всеки ден между другото Joy
Виж целия пост
# 8
и аз съм така, малко са хората от форума които ме познават, но съм си има няма 40кг Blush тайната да ви кажа не я знам, защото цял живот съм си била слаба и винаги, ама винаги съм си била чревоугодник, никога не се съобразявам какво да ям и колко е часа, да не говорим че докато кажа на милото и търчим за сладолед или шоколад и всякакви вкусотии, ми пожелавам го на всяка Peace
Виж целия пост
# 9
Не и вярвайте на Селма - и тя е една от Вас, слаба и красива!!! Naughty Mr. Green
     Мерси,Ивонска.Имам нужда да сверя часовника,че целта ми да си върна теглото отпреди бременността все още не е постигната  Confused
     Момичета!Тези от вас,които са написали ,че всичко е до ген,метаболизъм и т.н.Какво сте хапнали днес,например?Обзалагам се,че вашето меню е било много по-скромно(поне,като количество) от по-закръгленките ви приятелки(които не са в диета,разбира се)! Grinning
     Една световно известна балерина (естествено,много слаба)споделя:''лягам си без да се наплюскам''
     Една моя мнооооого слаба позната,например,яде само по веднъж на ден.И така цял живот.
Виж целия пост
# 10
Сутринта пих фреш и хапнах 10 шоколадчета мерси Embarassed , на обяд вурсчета с пържени картофки, на вечеря тартор, сач и питка, сега ям диня със сирене и бисквити, и след малко тофифи /не знам така ли се пише на бг/.
Виж целия пост
# 11
Няма трикове и режими на хранене. Въпросът е в гена и в бързата обмяна на веществата. Поне при мен е така.
При мен е също така.Но забелязах ,че с течение на времето наддавам по 1-2кг на година и не мога да ги махна после.Например преди 3 години бях-42кг, при ръст160,на следващата бях 44кг, после46 и сега съм 48кг.Ако продължавам така не знам до къде ще стигна Whistling
Виж целия пост
# 12
Ами аз съм нормална-52/170.И хапвам малко,защото моя юнак не ме оставя,той все ми е или в ръцете или мрънка и аз хапвам една хапка ходя да го гоня,после пак хапка пак така.Имам чувството,че още доста ще заслабна защото малкия тепърва проходи.Върнах си формата след раждането-с глад първите 3 месеца и много малко храна в момента.Но при мен хубавото е,че закова ли 55 и не качвам,само зимата 2-3 килца-трудното е да ги сваля.
Иначе преди да родя спазвах много елементарна диета.Хапвах си почти всичко,но по малко и никаква храна 6 часа преди лягане-отслабва се бавно,но сигурно.Успех!
Виж целия пост
# 13
ами аз не отстъпвам, сутринта спагети, на обяд БигМак меню, следобяд сладолед, вечерта хубава богата салата придружена с мръвка, като главното беше хлебчето Лагард от Пикадили със сусам онези дето са Blush, после сладоледена торта и мноооого натурален сок, май само това за днес newsm78
Виж целия пост
# 14
С половината от казаното до тук съм съгласна, при мен нещата са така -
винаги съм си била " слаба " - поне околните така твърдят, висока съм около 1.72 и съм 51-52.
Била съм и под тези кг и над тях . Забелязвам следното - с напредването на годинките тези кг се "удържат" все по-трудно , ей така без да усетиш как ,се лепват по малко отгоре . Преди една година - зимата - станах около 55 - поради навъртане около печката и по-застоял начин на живот . В резултат на това впрегнах мързела си, правя си редовно гимнастика, а по отношение на храненето - винаги съм си хапвала честичко, но по малко Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия